ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Будівництво |
Ще один плюс – сприяння комфорту для персоналу та відвідувачів. Дерево добре зберігає тепло взимку та прохолоду – в літній час, завдяки чому забезпечується хороший мікроклімат.
Хоча дизайн і відіграє вагому роль, першою чергою брати до уваги практичні характеристики. В офісах прохідність більша, ніж у житлових кімнатах, тому для отримання очікуваної зносостійкості найкраще надавати перевагу дубу, ясену, мербау тощо. Натуральна деревина цих порід тверда, й верхній шар зношується досить повільно.
Має значення товщина планок. Чим вони товстіші, тим вищі навантаження буде витримувати підлога. Підійде матеріал товщиною 18 або 22 мм. Також товсті плашки дають можливість проводити більше циклів реставрації – а отже, штучний паркет стане вдалою інвестицією на майбутнє. Паркет, як правило, маркується за класами зносостійкості. Доцільно вкладати матеріал 33 або 34 класу.
Відтінок та фінішне покриття впливає не тільки на стилістику інтер’єру офісу, а й на особливості догляду. Світлі або дуже темні насичені тони вибагливіші у догляді, ніж коричневі, бежеві, жовтуваті чи сірі. На тлі виразного малюнку деревини (селекція натур або рустік) менш помітний пил, бруд та дрібні плями. Як фінішне оздоблення для офісу зазвичай вибирають лак – він додатково захищає поверхню від забруднень та пошкоджень.
За допомогою сучасних технологій, наприклад, термічної обробки, паркет стає стійкішим до вологи та зношування під впливом миття підлоги.
Довговічність залежить і від вибору матеріалу, й від дотримання техніки укладання. Для найкращого результату рекомендується доручити цю справу професіоналам, які надають гарантію на виконання робіт.
Автор: Максим Новіков, редактор рубрики "Будівництво" на ЖЖ.info