Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Украина

Тайная жизнь Януковича, или Виртуальная экскурсия в Межигорье

Автор: Сергей Лещенко, 11 Апреля 2011, 15:22:07

Минуло десять місяців з того моменту, як Віктор Янукович на єдиній повноцінній прес-конференції пообіцяв зняти корупційні підозри щодо себе та продемонструвати свої володіння у "Межигір'ї".

"Збирайтеся, поїдемо прямо зараз!", - заявив Янукович журналістам, зірвавши оплески присутніх чиновників.

Обіцянку було протрансльовано на всю країну, але після закінчення ефіру виконати її не змогли - Ганна Герман заявила, що немає автобусів для журналістів, щоб показати президентську скромність у побуті.

З того часу минуло десять місяців, у президента вже працює повноцінний прес-секретар, от тільки ніяк не можуть знайти транспорт для журналістів...

Однак віднедавна кожен охочий може здійснити віртуальну подорож до "Межигір'я" за допомогою сервісу Google Maps.

У березні на цьому сайті оновилися супутникове зображення території, на якій розташовано і легендарне село Нові Петрівці, на околиці якого і знаходиться колишня урядова резиденція.


Закладка на "Межигір'я" з космосу доступна за цим лінком


Раніше Google Maps показував картинку станом на 2006-2007 рік, тепер же відкрито зображення станом на літо 2010 року. Тобто зараз видно все те, що Янукович обіцяв, але так і не показав журналістам 4 червня минулого року.

"Межигір'я". Загальний план

За допомогою Google Maps та планів забудови території "Межигір'я", що є в розпорядженні "Української правди", можна скласти доволі інформативну картину про об'єкт №1 у державі.

Побачене дає чітке уявлення, що вся ця територія обслуговує лише одну людину - яка скромно називає себе власником тільки невеликого будинку і носить прізвище Віктор Янукович.

Деталізований план ділянок, які належать Януковичу і благодійному фонду "Відродження України"

Окрім того, в розпорядженні редакції є фотознімки нерухомості, що добудовується у "Межигір'ї". Деякі з них публікуються вперше.


Один власник - за маскою трьох

Отже, 137 гектарів території "Межигір'я" при відчуженні були розподілені на три земельні ділянки, які за документами належать різним особам - громадянину Януковичу, фірмі "Танталіт" і благодійному фонду "Відродження України".

Але реально все це майно контролюється одним кінцевим власником - нинішнім президентом України.

При в'їзді на територію "Межигір'я" вас зустрічає контрольно-пропускний пункт. Тут - перший пост охорони, яку здійснює приватна донецька фірма "Делліт", пов'язана з сином Януковича.

Одразу за контрольно-пропускним пунктом видно вишукані залізні ковані ворота. Через них Янукович під'їжджає до свого маєтку, де він зараз мешкає.

 Центральний в'їзд до "Межигір'я". За залізним парканом видно ковані ворота, які ведуть до будинку Януковича

Праворуч біля контрольно-пропускного пункту сьогодні будується величезна споруда. Що там буде - невідомо. За документом "Схема наміру забудови земельної ділянки", який є в розпорядженні "Української правди", це називається "адміністративний будинок".

Дана споруда розташована на землі фірми "Танталіт". Які там будуть засідати "адміністраторі" та чим вони управлятимуть - рано чи пізно ми дізнаємося.

"Адміністративний будинок", який будують у "Межигір'ї"

Земля Януковича і земля благодійного фонду "Відродження України" уже всередині території "Межигір'я" обнесена спільним парканом, хоча за документами у них різні власники.

Ділянка, яка записана безпосереднього на Віктора Януковича, має площу лише 1,77 гектара. На цій території розташовано будинок Януковича та відкритий басейн.

Ділянка, напряму записана на Януковича, має 1,77 га

Будинок Януковича

Будинок Януковича. Фото надано Тетяною Чорновіл

Земельна ділянка благодійного фонду "Відродження України" має площу 7,6 гектара. Для порівняння, парк Шевченка в Києві - у півтора рази менший.

За документами, на території благодійного фонду "Відродження України" добудовується "Культурно-оздоровчий центр".

Саму тут розташовано той самий легендарний "Клубний будинок" від фінської фірми "Хонка", будівництвом якого Янукович хвалився під час візиту до Берліна. Саме там встановлена ексклюзивна "обналічка" і двері з ліванського кедра за півмільйона гривень, а дах вироблено з міді.


"Клубний будинок" Януковича...

...так званий "об'єкт "Хонка" 

Раніше на цьому місці була скромна державна дача, де Янукович жив під час другого прем'єрства в 2006 році. Одного разу журналістів завезли на цей неприглядний об'єкт, щоб показати невибагливість лідера. Він зіграв їм на гітарі та показав свої клюшки для гольфу. Але невдовзі після журналістських відвідин дачу зрівняли з землею, а на її місці побудували цей самий "Клубний будинок", або як його ще називають "Об'єкт "Хонка".

Послухайте ще раз, з якою любов'ю Віктор Федорович розповідає про цей грандіозний маєток:

Детальніше про "Клубний будинок" Януковича можна прочитати в розслідуванні Віктор Янукович: "Будуємо нову країну. У межах "Межигір'я"

Окрім "Хонки", на території благодійного фонду розташований підземний стрілецький тир (полювання на кабанів - улюблене хобі Януковича), боулінг, а також ще один тенісний корт - тепер критий. Очевидно, саме тут Янукович підтримує бойовий дух - за зізнанням гаранта, він грає тричі на тиждень по півтори години.

Тут же вирито декілька поєднаних між собою величезних декоративний басейнів. Вони підживлюються з 10 артезіанських свердловин. Посередині одного з басейнів є острів, на якому розташована споруда, що називається у офіційних документах як "Банно-оздоровчий комплекс". Поряд, але уже на березі - "Будинок відпочинку".

Ділянка обнесена живою огорожею з шестиметрових туй. Все це є власністю благодійного фонду "Відродження України". Схему з використанням благодійності було вирішено застосувати для "оптимізації" податків.

Ділянка благодійного фонду "Відродження України" 
 Критий тенісний корт, боулінг і підземний тир
 Макет забудови землі благодійного фонду

Далі ми занурюємося у землі, що за документами знаходяться у власності фірми "Танталіт", яка офіційно володіє 127 гектарами "Межигір'я". Одразу за територією "Культурно-оздоровчого центру" видно великий земельний наділ, засаджений кущами. За документами, тут має бути збудовано "Гольф-клуб".

Біля земельної ділянки Януковича на космічному фотознімку можна помітити шмат землі, не засаджений деревами. Згідно з проектом, тут має будуватимуть кінний клуб з критим манежем і шпрингартеном.

А тепер ідемо далі вглиб території. Це так зване "нижнє Межигір'я". Як видно із космосу, тут є ще одне декоративне озеро, а також... пустир на його березі. Не дивно - раніше тут була дача Щербицького з басейном, яку знесли після переходу всієї резиденції під контроль родини Януковича.

 

На цей пустир було проведено всі необхідні комунікації - робили все надзвичайно швидкими темпами. Кабель та опалення від котельні на глибині два метри протягнули буквально за місяць на відстань 1 кілометр 200 метрів. Очевидно, тут щось мають також будувати.

Неподалік від цього пустиря розташована марина, де запланований "Яхт-клуб".

Ідемо ще далі - і ми натрапляємо на новобудову. Згідно зі "Схемою наміру забудови земельної ділянки", цей об'єкт називається "Гостьовий будинок". Його зображення вперше публікується у пресі. Маєток має шість спалень і шість санвузлів. Раніше на його місці була баня.

 
 Гостьовий будинок у "Межигір'ї"

Всередині - шість спалень і шість санвузлів

Фото гостьового будинку в "Межигір'ї" публікуються вперше

Неподалік від "гостьового будинку" видно ще один пустир. Там, за свідченням очевидців, будують гараж на... 70 автомобілів! Тут же розташовано гуртожиток, в якому ночує охорона "Межигір'я" та деякий персонал.


Власники "Межигір'я"

Благодійний фонд "Відродження України", який володіє "Клубним будинком" та іншими об'єктами "Культурно-оздоровчого центру" на 7,6 гектарах, офіційно має двох засновниць - молодих дончанок Лоліту Шапкову і Юлію Близнюк.

До них засновником фонду був інший мешканець Донбасу Олександр Юрченко, який також був записаний акціонером "Кіноцентру "Зоряний", де знаходиться штаб Януковича (директор цього кіноцентру Андрій Кравець за Януковича очолив Державне управління справами; зараз "Зоряним" керує його дружина).

Детальніше про це читайте в попередньому розслідуванні "Межигір'я": рай для Януковича. Частина ІІ

У фірмі "Танталіт", яка володіє рештою об'єктів на 127 гектарах "Межигір'я", є два власника - австрійська компанія Euro East Beteiligungs GmbH (99,97% акцій) та громадянин України Павло Литовченко (0,03%).

 Павло Литовченко, зиц-головуючий у "Межигір'ї"

Почнемо з Литовченка. Прихід Януковича до влади стрімко відзначився на його кар'єрі. Роль формального акціонера він поміняв на... мандат депутата Київської обласної ради.

При чому цей маловідомий персонаж одразу очолив комісію Київської обласної ради з питань капітального будівництва та архітектури.

Тобто тепер у родини президента не повинно виникати жодних проблем з вирішенням будь-яких питань забудови підконтрольних територій.

Це - не перший приклад, коли люди з "Межигір'я" роблять гарну кар'єру. Василь Гулик до обрання Януковича президентом був кимсь на кшталт адміністратора "Межигір'я". Тепер він працює на Банковій заступником керівника Державного управління справами...

Основний, на 99,97% власник 127 гектарів "Межигір'я" - австрійська фірма Euro East Beteiligungs GmbH, якою в інтересах анонімного клієнта керує віденський брокер Йоган Вановітц.

Детальніше про цю схему оформлення власності написано у розслідуванні "Межигір'я": рай для Януковича

І от нещодавно, як випадково довідалася "Українська правда", пан Вановітц потрапив у скандал на сторінках австрійської преси. У віденській газеті "Кур'єр" вийшла стаття про те, як Вановітца запідозрили у махінаціях на австрійській біржі, і він був змушений звільнитися з Euro Invest Bank - того самого банку, що створив фірму Euro East Beteiligungs GmbH для оформлення власності "Межигір'я".

Тим часом київська фірма "Танталіт", яка здійснює багатомільйонні вливання у "Межигір'я", сама пішла під суд. Державний монополіст "Укртелеком" подав проти неї позов у зв'язку з відмовою заплатити... 5,5 тисяч гривень за надані телекомунікаційні послуги. Суд розглянув скаргу та виніс рішення не на користь "Танталіту".

Тобто, з одного боку, до резиденції завозиться оздоблювальних матеріалів на мільйони - на кшталт балюстради зимового саду за 81 тисячу доларів. А, з іншого боку, формальний господар майна "Межигір'я" злісно не платить за телефон, внаслідок чого утворилося 700 доларів боргу, які стягнули за рішенням суду.

Але подібних проблем у них не повинно виникати у майбутньому. Бо, подейкують, нові власники "Укртелекому" приблизно ті ж самі люди, що й справжні господарі у "Межигір'ї".

Сергій Лещенко, УП

Автор: Сергей Лещенко http://www.pravda.com.ua/articles/2011/04/8/6090201/
Украина | 11 Апреля 2011 | Просмотров: 6066 | Янукович, Межигорье
Комментариев: 3
ingrem
1 Дмитрий (ingrem)   • 19:26:23, 11 Апреля 2011 [Материал]

Пришел к успеху :)
иноходец
2 ИНОХОДЕЦ (иноходец)   • 21:49:50, 11 Апреля 2011 [Материал]

Президентская жизнь не легкая...
Incola
3 Александр (Incola)   • 21:57:52, 12 Апреля 2011 [Материал]

Ну и что переживать - строит то он в Украине.

Читайте также на эту тему: