Нещодавно, у місті можна було спостерігати німу сцену, велика кількість людей різного віку читали книги просто неба. Ні, їх не вигнали з дому чи зі школи за погану поведінку. Ці люди не байдикували і не займалися дурницею. Таким творчим підходом вони показали, що Бердичів – це читаюче місто. Звичайно, кожен сам обирає місце для читання, але не таке екстравагантне, як під стінами дитячої бібліотеки. Адже яка різниця, де читати?
«Тиша у бібліотеці» - такий напис був у руках бібліотекаря, доти, доки всі читали.
Але така тиша була формальною, адже в уяві кожного учасника був цілий вир уявних сюжетів від прочитаних у цю мить рядків.
При читанні відбувається творчий процес, керівником котрого є читач. Тим паче книга сьогодні набула нових форматів, як на паперових носіях так і на різних сучасних гаджетах (для бердичивлян такий формат читання не новина). Це і надихнуло творчих організаторів флеш мобу «Тиша у бібліотеці» Центральну дитячу бібліотеку, дитячий клуб «Рожеве Слоненя» і ММЦ «Фенікс» (Фонд розвитку ЗМІ. Посольства США в Україні).
Флеш моб в принципі – це не стандартно і цікаво для дітей та молоді, - зазначила Дар’я Веселовська, учасник флеш мобу - такий захід проводиться блискавично, як народження ідеї. Це те, що не залишає байдужим і не проходить повз увагу пересічних мешканців. Мета? Це просто прояв емоцій, котрий надихає на вчинки. А вже від людини, від її сутності залежить, якими будуть дії. Хтось подивившись на нас, пригадає, що давно не брав до рук книгу, а хтось скаже, а я щодня читаю, і що з того. Головне розпочати творчий процес, і як ви самі бачите, це нам ВДАЛОСЯ!
Практика проведення флеш мобів активно огорнула весь світ. Нарешті в Бердичеві є справжні поціновувачі цікавих та нестандартних заходів.
А що б Ви зробили: посиділи б дома, або стали частиною, чогось масштабного та ідейного?
Коли дасте відповідь на це питання – приєднуйтесь! Наступний флеш моб відбудеться 1 жовтня (детальна інформація на сайті ВКонтакті).
Любов Трибун