У дитинстві людину треба вчити всьому і більше. Особливості дитячої мозкової активності дозволяють дитині засвоювати інформацію ефективно, тобто у тому обсязі, у якому вона була представлена. З віком вчитися стає складніше, тому ранні роки життя краще присвятити організації процесу навчання, а матеріалу для формування необхідних навичок завжди знайдеться вдосталь.
Щоб психічні процеси (пам'ять, мислення, уява) проходили добре, слід "розбавляти" розумову діяльність фізичними навантаженнями. Адже, як повідомляє сайт Користь плавання, такі навантаження допоможуть зняти напругу, зміцнити м'язи та нервову систему, підняти настрій та збільшити працездатність. Головне для батьків – не впадати в крайнощі та не прагнути зробити з дитини одночасно і професора, і олімпійського чемпіона. Починати слід з гармонійного розподілу часу та зусиль дитини між «гімнастикою» для розуму та тіла, а досягнення успіхів у певному виді діяльності підкаже, як надалі розставити пріоритети.
Оптимальним варіантом спортивного навантаження для дітей, які віддають перевагу індивідуальним формам активності, є плавання. Виконуючи навантаження під чуйним керівництвом тренера, дитина покладається виключно на свої сили і розуміє, що результат (у хвилинах та секундах) залежить тільки від його витримки, витривалості, швидкості та технічності. Поліпшуючи особисті показники, він бореться сам із собою – зі своєю лінню, слабкістю, капризами. Виступаючи на змаганнях, дитина ставить свої тренувальні досягнення на службу видовищу – демонстрації краси рухів людського тіла, домогтися якої допомагає спорт.
Навчання техніки плавання різними стилями дозволяє розвивати вестибулярний апарат та координацію рухів. Більшість основних елементів плавання базується або на симетричних або на послідовних рухах рук і ніг. Доведення рухів до автоматизму завдяки виконанню вправ дозволяє досягти такого рівня управління своїм тілом, при якому наголос йде не на дотримання техніки, а на збільшення швидкості та сили комплексу рухів.
Коли батьки не можуть зробити вибір спорту для свого чада, на користь плавання скаже його чистота. Перед тренуванням потрібно очистити тіло, прийнявши гарячий душ, а після нього можна змити хлоровану воду знову ж таки під проточною водою. Температура води в басейні тільки спочатку може здатися холодною: при виконанні навантаження в правильному темпі практично неможливо замерзнути і відчути судоми. Тіло в оточенні води рухається легко, виділення поту не відчувається, калорії витрачаються інтенсивно. Нормалізація ваги, підтримання м'язів у тонусі, приємна та корисна робота над собою за індивідуальним завданням – все це може дати дитині плавання. Головне не відкладати лікарський огляд та перше заняття!
Автор: Александр Недельский, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info