Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Суббота, 27.02.2021    18:41:01
Главная » Новости » Житомир » Политика » 2017 » Март » 3 » 13:54:47

Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х     Реклама  

03.03.2017, 13:59:47 2115 0 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х

На цьому наголосив народний депутат України, голова Житомирської обласної організації Опозиційного блоку Юрій Павленко у селі Пединки, що у Любарському районі на Житомирщині, яке він  відвідав на запрошення місцевої громади.

Тут політик разом з незалежним експертом з прав дитини, керівником секретаріату міжфракційного депутатського об'єднання "Захист прав дитини в Україні - пріоритет держави"  Людмилою Волинець , депутатами обласної ради – керівником партійної фракції Анатолієм Мелашенком та Наталією Рибак, головою Любарського партійного осередку Віктором Захарчуком, зустрілися з сільськими головами та депутатами  місцевих рад,  які представляли села Пединки, Провалівка, Стрижівка, Глезно, Горопаї, Нова Чортория.

Проблема, яка  змусила людей звернутися за допомогою до народного депутата, стосується процесу децентралізації. На думку представників громади, які прийшли на зустріч з представниками Опозиційного блоку, реформа проходить з порушенням законодавства, зокрема, без необхідної роз’яснювальної роботи з боку місцевої влади та з недотриманням вимоги про добровільність, прозорість, економічну ефективність.

Так, Пединківський сільський голова Валентина Рибачук зазначає, що з боку райдержадміністрації чиниться тиск на людей, чути погрози про закриття школи у разі відмови від входження в запропоновану ОТГ.

Те, що представники місцевих громад, які вирішують, чи об'єднуватись в об’єднану територіальну громаду, на жаль, не мають відповідей на більшість питань щодо свого майбутнього і не бачать перспективи покращення свого життя, підтвердила у своєму виступі і Глезненський сільський голова Жанна Кузьмишина, інші учасники зустрічі.

Процес децентралізації гальмує, насамперед, через  недосконалість законодавства і невиконання Кабінетом Міністрів своєї функції – створення чіткої нормативної бази, - впевнений Юрій Павленко.

«Сьогодні сільські ради, які вирішують, чи об'єднуватись в територіальну громаду, не мають відповідей на більшість питань щодо процесу децентралізації. Тому люди фактично приймають рішення з заплющеними очима або під тиском районних державних адміністрацій, не маючи належної інформації щодо  свої х прав і обов'язків. А це, у свою чергу, призводить до маніпулювання. Деякі  районні та обласні державні адміністрації замість того, щоб відповісти на запитання людей, починають діяти як у 30-ті роки минулого століття, – шляхом насильницької колективізації», - наголошує політик.

За підсумками зустрічі в громаді представники Опозиційного блоку звернулися до голови Любарської райдержадміністрації з вимогою забезпечити відкритість процесу децентралізації в районі та не допустити погіршення рівня надання соціальних послуг населенню.

Леонід Кіндрась пообіцяв, що жодної школи, ФАПу в процесі проведення реформи закрито не буде.
 «Ми за те, щоб процес об'єднання був максимально відкритий і добровільний. І ми проти того, щоб традиції насильницької колективізації запроваджувались сьогодні в життя. Влада має чітко  відповісти на запитання, які хвилюють людей щодо створення ОТГ, щоб рішення громади було продумане і аргументоване», - резюмував Юрій Павленко.

Цього ж дня політики зустрілися з вихованцями та тренерами Любарської дитячо-юнацької спортивної школи, подарували юним спортсменам спортивний інвентар.
Фотографии:
Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х Юрій Павленко: процес децентралізації в Україні не повинен перетворюватися в примусову колективізацію зразка 30-х

Новости партнеров

Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus