Цього року п’ять шкільних котелень Овруцького району Житомирської області запрацюють на альтернативному виді палива.
Як повідомили «
Журналу Житомира» в прес-службі ОДА, на часі газ використовують 287 шкільних котелень області, 331 працює на вугіллі, 155 – використовує пічне опалення.
Якщо питання з газом загострюватиметься і надалі, окремі освітянські котельні будуть переходити на альтернативні види палива, сказав голова обласної державної адміністрації.
Котли, які здатні працювати на твердому паливі, мають, зокрема, 8 шкіл Житомирського району, по три у Коростенському та Малинському районах, 4 у Брусилівському. Однак, не потрібно забувати, що такий перехід також має свою фінансову сторону, отже наразі питання знаходиться тільки у стадії вивчення, зауважив керівник області.
Голова обласної державної адміністрації також додав, що підприємства регіону, котрі споживають блакитне паливо, вже почали поступовий перехід у режим економії. Однак, окремим підприємствам «газова криза» солідно нашкодить. До прикладу, Баранівський фарфоровий завод планував з початку року запустити нову лінію, перебої з газом відкладають відкриття лінії, котра додала б надходжень до бюджету, на невизначений термін.
З часом, додав очільник, маючи великі запаси торфо- та деревосировини, необхідно буде здійснити переобладнання як об’єктів соціального значення, так і виробничників.