Жители Житомирской области отныне могут регистрировать и поддерживать электронные петиции. Соответствующий раздел создан на
сайте областного совета.
Как сообщает «
Журналу Житомира» пресс-служба облсовета, электронная петиция публикуется на официальном сайте Житомирского областного совета в течение двух рабочих дней со дня отправки ее автором.
Петиция рассматривается при условии сбора на ее поддержку в течение 45 дней со дня обнародования не менее 1200 подписей жителей Житомирской области.
В облсовете отмечают, что информация о начале рассмотрения петиции, которая в установленный срок набрала необходимое количество голосов, публикуется не позднее чем через 2 рабочих дня после получения такой петиции.
Ответ на электронную петицию не позднее следующего рабочего дня после окончания ее рассмотрения публикуется на официальном сайте облсовета, а также направляется в письменном виде ее автору (инициатору). В ответе сообщается о результатах рассмотрения с соответствующими обоснованиями.
Напомним, в ноябре 2015 года на сайте Житомирского городского совета появился сервис «
Электронных петиций», который дает возможность гражданам донести свои инициативы городской власти.
Ваша петиція 'Заборонити компанії Монсанто, та іншим компаніям, будувати підприємство з вироблення ГМО-продукції в Житомирській області.' була відхилена.
Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Дана Петиція не оприлюднюється, оскільки не відповідає вимогам п. 4 Положення про порядок подання та розгляду електронної петиції, адресованої Житомирській обласній раді, яке затверджене на 4 сесії обласної ради 31 березня 2016 року (рішення обласної ради «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронної петиції, адресованої Житомирській обласній раді» від 31.03.16 №152).
Посылаются вообще на несуществующий пункт. Получили хорошую взятку от производителей ГМО, а теперь их покрывают.
То есть личное нежелание Ширмы В.В.
п.4 Положення - 4. Громадяни (мешканці Житомирської області) можуть звертатися з Петиціями до Житомирської обласної ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами України.
Стаття 23. Відносини суб'єктів господарювання з органами місцевого самоврядування. Коментар 4. Органи та посадові особи місцевого самоврядування не мають права втручатись у господарську діяльність суб'єктів господарювання: встановлювати нормативи відрахувань у фонди суб'єкта чи за іншими напрямами, примушувати виконувати якісь роботи, виробляти продукцію, надавати послуги тощо. Окремо в коментованій статті закріплена заборона зазначеним вище суб'єктам місцевого самоврядування встановлювати обмеження щодо обігу товарів чи послуг. Це відповідає вимогам антимонопольного законодавства і потребам часу, оскільки господарська практика свідчить про непоодинокі випадки обмеження обігу окремих товарів (цукру, зерна тощо).
На мое мнение -они правильно сделали.. ИМХО. Может у кого другие мнения?
Відтепер у багатьох громад, особливо об'єднаних буде змога це профінансувати з власних бюджетів. А ЯК це зробити - ось все покроково розписано в цій корисній книжці. Беріть на озброєння та діліться з іншими!
http://despro.org.ua/upload/medialibrary/DESPRO_2016_Silske_vodopostachannia_Posibnyk_%20ta_Dodatky.pdf