18 апреля Черниговский автозавод привез в Житомир автобус "Еталон" и провёл во дворе горсовета его презентацию. Об этом в соцсети заявил заместитель городского головы Дмитрий Ткачук.
"Да, он значительно дешевле МАЗ 206, что мы покупаем на ТТУ. Он действительно украинского производства, но с индийскими комплектующими. Ну и именно это тот производитель, который считает, что житомиряне не заслуживают общественный транспорт, как они высказались в своей жалобе, премиум класса, а вполне могут удовлетвориться черниговским автобусом", – написал Ткачук.
Напомним,
Черниговский автозавод четыре раза срывал тендер на закупку 40 новых автобусов для Житомира, поэтому было принято решение закупить транспорт
на условиях финансового лизинга.
Житомир выбрал автобусы Минского автомобильного завода, поставку которых
ожидают до конца апреля.
ЭТАЛОН
МАЗ
наш производитель это конечно хорошо, но лучше ездить на нормальном белорусском бусе, чем на дерьмовом, зато украинском.
53,4 млн за 17 автобусов отдали. на фото в новости задняя площадка - низкополая. на аватаре - передняя, как видно со ступенями.
я считаю, что "Эталон" не те автобусы, которые стоит закупать, пусть даже по такой цене. Возможно, нужно было посмотреть еще на "Электрон" (но кажется такого формата автобусы они не делают, только крупнее) и на "Богдан" А302. но опять таки, там двигатели хуже. К слову, Львов также закупает МАЗы, а Франковск выбор сделал в пользу "Богдана".
http://maz.by/ru/products/passenger_vehicle/385/
Очевидно, МАЗи кращі по багатьом параметрам, і у цьому питанні дискусії бути не повинно. Хоча МАЗ 206 та ЕТАЛОН 08128 - це автобуси одного класу.
Перевага МАЗу - це більший салон та пасажиромісткість, коробка автомат, кращий двигун і гальмівна система. Хоча представник Еталону запевняв, що гальмівна система у міському режимі при швидкості 30-40 км/год по ефективності в обох автобусах однакова.
Перевага ЕТАЛОНУ – це істотно нижча ціна (700 тис. грн на одному автобусі) та наявність сервісу у Житомирі.
В обох є кондиціонери.
Основний недолік купівлі МАЗів бачу в 2 речах:
1. Купівля в лізинг - це додаткові витрати на купівлю повного КАСКО та сплати %; 2. Сервіс знаходиться у Києві, перший рік ремонт необхідно здійснювати лише там, а це додаткові витрати на транспортування.
Порівняння конкретно цих двох варіантів зводиться до якість/кількість 40 шт. МАЗів - це приблизно 52 шт. Еталонів.
17 МАЗів купили зараз, 23 через 4 місяці.
Ціна МАЗ - 3,4 млн.
Ціна Еталон - 2,42 млн.
Місто свій вибір зробило. Ймовірність, що Еталонівські автобуси будуть купуватися містом дорівнює 0.
Я не зовсім зрозумів, чому саме зараз представники Чернігівської компанії вирішили приїхати та презентувати свій автобус, вже після купівлі МАЗів. Якщо вони дійсно хотіли продати свій автобус, потрібно було їхати рік-півтора тому. Також мене здивувало, чому цей автобус вирішили сховати у дворі міської ради від зайвих очей.
Якщо мислити з точки зору покупця, ми зробили вірне рішення. Але якщо дивитися на ситуацію глобально, бачу певну загальну проблему. Це не конкретно нашої ситуації стосуються (і конкретно цього виробника), а загалом проблеми у галузі та країні.
Якщо ми не будемо купувати українські автобуси та стимулювати вітчизняних виробників, вони не зможуть вдосконалювати свій продукт, виходити на глобальні ринки та конкурувати з МАН, Соларіс, і т. д. Автобус, який сьогодні приїздив у Житомир, важко продавати на відкритих ринках, його в середині країни ніхто купувати не хоче… Якщо немає експортної дисципліни, якщо виробники не експортують, немає валютної виручки, доданої вартості, нових робочих місць, розвитку технологій і т. д. У результаті - немає росту економіки та ВВП країни…
Свого часу Хюндай перед тим, як вийти на рівень конкурування з Тойотою та іншими лідерами галузі, виробляла автомобілі лише для внутрішнього ринку, які були дорожчими і гіршими за якістю (особливо мотори, поки вони не навчилися робити аналогічну якість). До речі, Хюднай у свій час була будівельною компанією, яка спочатку навчилася виробляти сталь, збирати автомобілі, розробляти свій двигун і т. д., поки не стала одним із світових лідерів галузі. Але, під час цього процесу, уряд їх суттєво підтримував за рахунок внутрішнього ринку та дотацій.
Є і ближчий приклад - польські Соларіс. Свого часу поляки також купували німецькі тролейбуси (за автобуси точно не знаю), але потім почали підтримувати власного виробника. Через декілька років вже німці почали закуповувати автобуси та тролейбуси Соларіс у Польщі.
Тому, коли українські міста закуповують хороші Польські, Білоруські, Турецькі автобуси/тролейбуси, цим самими ми розвиваємо економіку сусідніх країн, а не власну.
По эксплуатации - нужно сравнивать на опыте. Плюс ТТХ и гарантийные обязательства.
А вот бутыль (масло?) возле водителя Эталона настораживает %)
Тат на маршрутах валом броварской сборки. Проблем с драйвлайном, кстати тоже "от мерседеса" там нет....
если б "власти" хотели бы комфорта для платныкив податкив - развивали бы трамвай.