ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Віталіна Коваль |
Віталіна Ковальвсе статьи автора |
На початку цього літа мені випала ну просто нереальна нагода - пройти стажування в Житомирській міській раді. Такий шанс випадає не всім і не часто, тим більше «лівим» людям.
Саме такою: «нічиєю», без протекції впливових осіб, була я, що вже свідчить про шанс кожного смертного потрапити на роботу до міської ради. Але як прийшла, так і пішла, що свідчить, що шанси прирівнюються один до ста.
Можливо, я хотіла там дійсно працювати. А можливо і ні - просто влаштувала журналістський експеримент щодо того, як влаштовуються на роботу в місті Житомирі.
Хай цей момент залишиться до кінця нез’ясованим для Вас. Однак, як би там не було, згідно з освітньою муніципальною програмою «Школа місцевого самоврядування», що покликана дати шанс молоді на «прозоре» працевлаштування, цілком законно за 20 робочих днів я мала змогу дізнатися що ж то є за робота в міській раді? І чи є вона там взагалі?
З метою коректності назву управління, її працівників та інші нюанси, що могли б видати ім’я чиновників, начальника (він / вона) уточнювати не буду. Для того, щоби дійсно відчути себе в майбутньому державним службовцем, і гарно «вписатися в роль», я вибрала відділ у якому були вакантні посади.
День перший.
- Доброго дня. І що Ви дійсно хочете працювати у нас? У нас дуже багато роботи. Двоє працівників на лікарняному. Ви нам дуже необхідні.
Очі мого керівника палали гордістю за своє управління і дивилися на мене трохи поверхово. Незважаючи на таке запальне привітання, першого дня мені було доручено купити в магазині навпроти каву, випити її у дружній атмосфері колективу та почитати на сайті міської ради про ту ж саму міську раду. Пересвідчившись, що читати я вмію, пообіцяли наступного дня придумати щось для мене цікавіше.
День другий.
До початку роботи, аби не повторити сценарій минулого дня, я підготувала для свого начальника коротке резюме, яке явно свідчило, що людина прийшла сюди не каву розпивати. Начальник реагує: запрошує до свого кабінету.
- Так, ми маємо вакантні посади, але зараз ми нікого не беремо. Самі розумієте – скорочення штату, недофінансування міського бюджету, важкі умови праці , -улесливий погляд керівника переводиться на мій зовнішній вигляд. Я починаю рятувати ситуацію:
- Але я особисто від вас чула, як ви запрошували на роботу до свого відділу (до слова, це чули 70 слухачів школи), чи Ви це не говорили?
- Ні, це мої слова,- каже начальник, - але існує розпорядження міського голови: нікого не брати на роботу, допоки не стабілізується ситуація із скороченням штату…
Розпорядження міського голови я требувати не стала. Тому не заперечувала, це не має сенсу. Решту робочого часу займалася підшиванням службових листів (ну дуже цікава робота! Якщо так і далі підуть справи з марнуванням часу, то доведеться висновки робити швидше. Подумати тільки, деякі люди витрачають на це заняття все життя!)
День третій.
Цього дня мені доручили справжню роботу! Потрібно було показати ЗМІ як активно працювала міська рада у весняний період. Я навіть затрималася довше ніж на це відводився час. Але наступного дня я розчарувалася – все переробили на свій розсуд. Знову згаяний час.
День четвертий
День ознаменувався появою ще однієї стажистки! Вона була повною мені протилежністю – !!!! ну так і мають виглядати справжні офісні працівники. Користуючись жіночою хитрістю я у неї все випитала. Нічого особливого, дівчинка (це не в образу) ледве встигла закінчити університет, переїхала зі Львова, бо хтось так її порекомендував аж в Житомир. Я так і не зрозуміла доцільності того переїзду - покинути гарне рідне місто заради такої посади, розміром у одну тисячу грн. Але під кінець робочого дня, мій керівник, заявив(ла) мені особисто в кабінеті при закритих дверях, що ймовірно працювати буде у міській раді все - таки нова стажистка, так як їм дуже необхідні нові люди зі знанням німецької мови!!!
День п’ятий.
Дівчинка прийшла перша і всілася на моє місце. Мені ввімкнули старий комп’ютер, який весь час «підвисав». Натомість запросили до кабінету, підбити «підсумки тижневої роботи». Розмова звелася до наступного змісту: нічого Вам сюди ходити, витрачати час, мовляв у нас конфіденційна інформація, ми не можемо вам дати доступ, Ви не зовсім спеціаліст нашого профілю і взагалі це стажування для Вас ролі ніякої не грає…
Як не дивно, такий розвиток подій мене ніскільки не здивував, зате мого начальника явно дивують мої наступні слова:
- Ви знаєте, згідно із програмою проекту, що стосується стажування, я маю бути у вас 20 днів. Аби не порушувати умов та вимог громадського проекту давайте зійдемося на тому, що я все – таки відвідуватиму управління.
- Лише один тиждень. - З великим скрипом доходимо до консенсусу.На цьому зійшлися.
Відверто кажучи, вже після цього тижня проведеного в в сірих кабінетних стінах, я зробила висновок, що це не для мене. Я в ніякій мірі не хочу образити тих людей, що присвятили себе рутинній офісній роботі. Це ніскільки не принижує її цінність, для когось і для чогось та робота існує. Це вже з філософської опери .
Питання в іншому – на відкритті Школи місцевого самоврядування міський голова Володимир Дебой з повною серйозністю заявляє, що йому не вистачає молодої сили в команді. Майже сотня молодих людей слухають про готовність міської влади взяти їх на роботу і власне відвідують два місяці навчання з цією метою: потрапити на роботу в органи місцевого самоврядування. В результаті три тижні свого життя вони витрачають на стажування, яке нічого ні для кого не вирішує! В той же час заручниками цієї програми є самі керівники відділів, які змушені чемно відмовляти всім, бо прекрасно розуміють механізм відбору на роботу.
До слова кажучи, програма «Школа місцевого самоврядування» існує вже понад 10 років, за цей час її слухачами стали тисячі дівчат і хлопців, і лише десятьом із них вдалося влаштуватися на роботу до міської ради. Наскільки мені відомо, цього року нікому й так не пощастило. Натомість в ЗМІ є інші новини -
(http://www.1.zt.ua/themes/politika/miskomu-golovi-ne-vistachaye-43-pratsivnika-do-povnoti-komandi.html)
То хто ж потрібен Дебою? Я так і не дізналася…
Я таке чуть чи не кожен день!!!
Володимир Дебой з повною серйозністю заявляє, що йому не вистачає молодої сили в команді
і це я чула також!!!
Молодому спеціалісту на оф службу піти не реально. Я вже впевнилась. Це при тому , що мені треба зараз тільки оф статус і розмір зарплати на початку мене не хвилював.
Закликаю всіх стати на біржу. Як не дають роботи, то нехай платять за безробіття!
Можливо: Записки божевільної стажистки? А не "сАмашедшої".
Тим паче, як для викладача... чи не української мови, доречі? До того ж, це не єдина помилка у тексті.
Но слова самоделки - это слова самоделки.
Читаю. Но не всю. Т.к. читаю только то, что мне нравится, а не то, что кто-то считает, что это нужно обязательно прочитать.
Может мне процитировать малоизвестные цитаты классиков, чтобы потом спросить: "а вы таких-то классиков не читаете?". Но я таким не страдаю.
Это новая мода такая? Прочитать все произведения Костенко и считать себя невероятным литературоведом?
> А помилки... я працюю над ними, чесно.
Грамотно писать - это не обязательно надо иметь высшее образование. Достаточно даже много читать, не зная правил грамматики. Ну а если еще и профильное образование, то....
> що слово доречі, пишеться окремо, ось так: до речі
Опечатка.
Но ваши ошибки и суржик по тексту никакими опечатками и заимствованием не оправдываются :)
PS ни за призванием ни по образованию не преподаватель украинского языка.
а тут - девчонку, может и ни в чем не виновную, некрасиво обгадила. это не расследование и не репортаж, а, скорее всего, взрыв эмоций обиженной.
но в целом - идея интересная - по дням все расписала. умничка. и еще, смени фото, что-бы не казаться "фемен". это лично мое мнение. а так все ок. удачи!
ви чого грамотєї хрінови до людини пристали?
да не помилки треба було виявляти, а суть написаного осмислити.
по мені, нехай навіть із помилками людина висловить свою власну думку, чим скопіпастить ідеально вичищений текст.
Віталіна, не оправдуйтесь, моя люба, а пишіть, висловлюйтесь, показуйте, що у Вас є власна мисля...
а) если писать статью, заметку, рассказ... то писать надо грамотно, и без суржика.
б) особенно плохо, если это учитель украинского языка.
А про суть я промолчал. Но,если разобрать по сути, то, например, чего стоит перл: "Нічого особливого, дівчинка ... ледве встигла закінчити
університет" - т.е. люди после университета ничего не знают, а с годами знания только крепчают? А не наоборот ли? С годами все меньше помнят из того, что учили... забавные вообщем умозаключения.
2.про суть Ви, пане індєєц, так і не удосужились слова проулюлюкать...
обсирайте і далі граматичні помилки.
он воно що
ну і добренько
А вам, "пани индейка", стоит набраться культуры. Или у вас: "чем круче обозву оппонента, тем умнее себя считаю"?
И это уже классика: "сперва добейся" :)
А зачем выкладывать статью? Только чтобы хвалили? За суржик хвалить? За грамматику учителя в школе? А надменное "едва закончила университет"... :)
Это вам 1,2 и 3.
PS вы неудобные вопросы не игнорируйте.
А про суть - я уже сказал. Но вы очевидно что-то не поняли. Ничем не могу помочь тогда.
да щоб донести послання до людей. вже писала , нехай навіть будуть пропущені деякі коми, тире і т. д. трошечки невдалі звороти, але людина ДОНЕСЛА СВОЮ ДУМКУ (власну , між іншим) поділилась ВЛАСНИМ ДОСВІДОМ. іде спілкування, а то є саме головне!Пані Віталіна підняла дуже актуальну тему, за то їй моя повага.
а щодо моєї культури, то мені абсолютно паралельно хто там і шо про мене думає.
а критиків , які доковирюються до того, що деся кома не поставлена я і називаю індєйцами...
а своє ПееС засунуте собі до кишені. не Вам вирішувати, які питання мені ігнорувати, а на які реагувати.
Пане, моя Вам повага...Удачі і щастя.
Так вот, обратите внимание на то, что другим ваше ПС тоже до "кишені". Потому не надо так разгонятся. Особенно с параллельной культурой.
> але людина ДОНЕСЛА СВОЮ ДУМКУ
я не критиковал вовсе смысл статьи (возможно кому-то сама информация и полезна оказалась). Только указал, на что стоит подправить - которое к смыслу статьи не имеет отношения. Это АВТОРСКАЯ колонка, и подавать материал надо ПРАВИЛЬНО. Вы же от меня настойчиво стали требовать кланяться за то, что кто-то выложил свою статью. Это дело добровольное: хочу кланяюсь, если понравилось, хочу - нет.
А так же то, за что вы боретесь. Я высказал "СВОЮ ДУМКУ". Вы же поддерживаете тех, кто высказывает свои мысли? Не так ли? Или здесь просто личное было? Или за подругу болели?
> нехай навіть будуть пропущені деякі коми, тире
С таким подходом инет все быстрее превращается в помойку. Я подразумеваю это явление в общем, а не данную статью. И подход этот неверный.
> моя Вам повага...Удачі і щастя.
И вам того же. За сим разрешите откланяться.
Мабуть, це важливий показник.
1.часто у керівника чого б там не було і в керівника підрозділу цього "чого б там не було" - різні точки зору на потребу/не потребу спеціалістів, робочих рук, штату тощо... тож із приводу роботи варто звертатися безпосередньо до керівника, а не сподіватися, що вас візьме на роботу заввідділом...
2.доручити важливу серйозну роботу стажеру - на це я б теж не пішла... навіть найуважніший, найстаранніший, найініціативніший стажер не може знати всіх тонкощів роботи... тож співробітнику, замість того, аби зробити швидко й доброякісно щось, потрібно витрачати купу часу (а подекуди й нервів) на те, аби пояснити стажерові, що і як потрібно зробити... зрозуміло, що людині, котра прийшла чогось навчитися, від такого ставлення ніякої користі, але це - інше питання...
3.мова статті гарна, заголовок - чудовий, стиль подання теж меня сподобався... окрім отого закиду щодо нової дівчини - так і про вас можна сказати: хто така, нічого особливого... але це - вже чисто людські якості, про які ми тут не говоримо...
4.коментарі до цього матеріалу - ну, не припиняю дивуватися з того, як категоричено безкультурними у нас бувають псевдо-культурні люди... прикро...
Программа создана только для демонстрации "демократических основ " в местном самоуправлении, но никак для подбора новых кадров. Не удивлен такому отношению чиновников к стажерам.
В прошлом году было интересно самому принять участие в программе, но меня вовремя переубедили друзья, к тому же готовить кофе я не умею )))
в том то и дело, что Вам - лишь бы "гарно вписатися в роль".