Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Віталіна Коваль

І Вас, чоловіки, з святом!

Автор: , 07.03.2012, 16:20:53
Автор Віталіна Коваль

Віталіна Коваль

все статьи автора

    Цьогорічні вибори до парламенту мають увійти в історію України як спроба чоловіків поділитися владою з жінками. Поділитися лише на словах. Єдиний спосіб, який може усунути дискримінацію жінок в органах влади, зокрема в парламенті, має назву Закон про гендерне квотування.

     За двадцять років незалежності українки так і не домоглися його прийняття. Чоловіки кажуть, мовляв, він нам не потрібний. Але чоловіки вже договорилися до таких образливих речей на адресу жінки, що навіть пересічній українці стає зрозуміло – Вона ніхто у цьому суспільстві. 




Зробіть свій висновок з таких висловлювань:
Леонід Кучма:
«Порядні жінки сидять вдома, а повії по закордонах роз’їжджають». [За даний вислів колишній президент України навіть не вибачився перед тисячами жінок, які в пошуках кращої долі вирушили на заробітки до Європи. Створивши умови, в яких жінка жила в полоні суцільних стереотипів, відчувала матеріальну скруту, була приречена на важку працю – та ще й в нагороду отримала «комплімент» на очах міжнародної спільноти - повія!!]

   Віктор Янукович: «Якщо вона жінка – то має йти на кухню і там показувати свої примхи». Утім, виступаючи у Давосі, він «виправився» : згадав про надходження весни, коли «у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово». [На днях кілька закордонних видань вперше визнали, що найкрасивіші жінки проживають у Києві. Їх дивує те, що дівчата чудово орієнтуються в питаннях літератури та філософії, адже закордонна преса звикла сприймати українок через призму діяльності Femen, яким і роздягатися не потрібно з приходом весни. Ще одна дискредитація образу українки в очах світу. 

     Микола Азаров: «Не жіноча це справа – проводити реформи в Україні». Ах про ваші реформи так багато хочеться сказати! Від чоловічих реформ вже хочеться плакати. Де захист материнства? Нова пенсійна реформа не враховує роки декретної відпустки навіть до трудового стажу! Народжувати і виховувати дітей – це не робота? Народивши двоє дітей жінка втрачає 6 років трудового стажу, а коли вона планує народити ще? І це при тому, що на сьогодні в українській сім’ї за статистикою народжується одна дитина.

    Голова Верховної Ради України Володимир Литвин без сумніву перевершив самого себе «чоловік – це вища істота, оскільки жінка створена була із ребра Адама. [Читати наукову літературу потрібно – це всього лише невірний переклад Біблії!]. Далі: "Цю проблему (впровадження гендерних квот) не вирішити законодавством. Він висловив сумнів у тому, що суспільство буде виконувати відповідне законодавство в разі його прийняття.» – Ось де зарита собака!! Якщо закон ми приймемо, то виконувати не будемо – не приховують чоловіки. І ніхто не сумнівається, адже Закон про рівні можливості жінок та чоловіків, підписаний Віктором Ющенко, також ніхто не виконує, через відсутність економічних санкцій за його порушення.

      В інших країнах, де демократія не демагогія цінностей, такі закони ефективно працюють: приміром в Норвегії у 2007 році майже чверть усіх норвезьких компаній не виконали норму закону, який вимагає, щоб у керівництві кожної фірми було 40 % жінок. Тому 31 грудня було ліквідовано ряд солідних підприємств. Так держава продемонструвала, що закони створюються для покращення життя, а не для паперів.
       Зараз у керівництві норвезьких компаній близько 37 % жінок, причому ця цифра значно зросла порівняно з 2001 роком, коли у керівництві компаній було тільки 6% жінок. І ще одне «економічне диво» – в країнах, де відсоток жінок в органах влади дорівнює – 40 – 50% «чомусь» ідеальний соціальний захист материнства, літніх людей, знижується домашнє насильство, немає такої кількості сиріт і нікому битися в парламенті! 

    Інші лідери, що подають надію для жінок, як на мене, нічим не відрізняються від своїх попередників : 

Арсеній Яценюк: «Справа не тільки у квотуванні. Квотування - це імперативна норма, в які повинно зазначатись, що «жінок не менше, ніж». Та справа не стільки в тому, скільки буде передбачено відсотків, а які можливості надані.» Цим лідер підкреслює, що навіть якщо у його партії буде 50 % жінок, їхні можливості від того не побільшають. На мою думку, це залежить від самих жінок, які можуть продовжувати демагогію у жіночому питанні або дійсно ініціювати непопулярні закони, які буде дуже важко провести через український парламент – навіть той самий Закон про гендерне квотування.

    І нарешті Володимир Кличко – «у нього стискається серце, коли він баче як на рингу б’ються жінки»… а не стискається серце коли чоловіки б’ють жінок? Адже за рівнем домашнього насильства Україна на перших місцях в Європі. Чому б депутату - боксеру не можна було дати відповідь по –чоловічому депутату – Ландику?.... Далі, цитую : «в обласних організаціях статистика теж на користь «слабкої статі». «Слабка стать» – це хто? Жінки? Неприпустимий штамп для особи, яка відстоює принцип гендерної рівності. 
     Ще У 1990 році Рада Європи прийняла рекомендацію про усунення сексизму в мові, в якій (рекомендації) визнав існування взаємозв’язку між мовою і соціальними настановами. В США подібний закон діє з 1970 р. і на сьогодні нікому в голову не прийде сказати на жінку в парламенті сongressman, тому що вона congresswoman

    А на останок візьму вислів головного міліціонера країни Анатолія Могильова, який не посоромився висловитися ганебно на адресу жінки –політика Олександри Кужель : «ми вам дамо землю в степовому Криму і вирощуйте там корів»; «Я розумію, у вашому віці у жінок певні є проблеми з психоемоційним станом».

     Чесно кажучи, ми - жінки, не вміємо бити нижче пояса, натякаючи чоловікам на їхній психоемоційний стан після 50 років, це не в наших правилах. Але Могильов недаремно сказав про корів. Справа в тому, що в Державному класифікаторі професій України близько 7 тисяч назв професій, посад, занять подано у формі чоловічого роду. І тільки 38 назв професій – у формі жіночого роду, що не мають високого соціального статусу: буфетниця, ворожка, покоївка, прибиральниця, квіткарка, швачка та ін. І є тільки два звання, яке «помічає» жінок, – це «Мати-героїня» та «Почесна доярка». Ось ким нам призначено бути!

     Годі! 8 Березня – це не лише день, коли вся країна відпочиває, а жінки мерзнуть на базарі продаючи квіти. Це день, в який жінки розпочали гідну боротьбу за свої права, сказавши так: 
«Якщо жінка має право зійти на ешафот, то вона має право піднятися і на трибуну!» Дякуємо, що ешафот відмінили, змінивши милість на Качанівську колонію.

    Висновок: Як бачите шановні жінки, роботи у нас багато. Наша сила лише в солідарності та об’єднанні. Досить чекати, що прийде черговий містер Хороший і щось зробить для нас. Прийшла пора самими стати хорошими, ми можемо опікуватися країною не гірше чоловіків, це лише справа часу. Ми повинні підняти країну з колін, захистити материнство, жінок, що потерпають від насилля, нереалізованості, відмерлих стереотипів та цінностей, що вводять в оману. Ми маємо врятувати чоловіків, що від своїх реформ вимирають, як динозаври! Більше не маємо права ігнорувати свої інтереси та права. Прийшов наш час: єднаймося! 

Жінко!
Ти, що сказала чоловікові:
«Я ж така вільна, як і ти,
І я хочу жити,
Хочу бути громадянкою!..»
Ти, що оголосила війну
Рогачам, горшкам і праникам,
Що кинула в світи
Гасло бунту,
Що сказала:
«Жінка може бути професором,
Жінка може бути політиком,
Жінка може бути генієм!»
Не можу писати про тебе інакше,
Бо ти бунт…
А в нім – радість.
…Я становлюсь навколішки перед
Твоїм непереможним рухом
І кажу за тобою:
«Жінка також вільна, як і я,
І вона хоче жити,
Хоче бути громадянкою.
Жінка може бути професором.
Поетом,
Політиком,
Жінка може бути
Генієм!
Слава жінці!»
                                                       Володимир Сосюра
І Вас, чоловіки, з святом!
Віталіна Коваль | 07.03.2012 | Переглядів: 4584 | Vitalina, Sevruk
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 14
Ofelia
1 Iryna (Ofelia)   • 12:05:17, 12.03.2012 [Материал]

колекція цитат - вражаюча...
ПривидзГаю
2 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 17:45:14, 12.03.2012 [Материал]

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що сформована в радянські часи традиція святкувати 8 Березня, принижує жінок.
"Це дійсно радянське, комуністичне збочення, що для жінки визначили один день на рік. Точно так само, як вони визначали один день у році - свято будівельника, свято енергетика, учителя. І так само один день у році - свято жінки. Мені здається, що для кожної жінки це принизливо", - заявив Тягнибок.

За його словами, раніше чоловікам прищеплювали те, що в цей день вони повинні допомагати жінкам у роботі по дому.
"У радянські часи прищеплювали, що 8 Березня потрібно винести сміття, помити посуд. Це якась демонстративна зневага жінки, відношення не як до партнера, друга або матері, а як до якогось раба, який раз на рік може мати відпочинок. Справжні українці люблять, поважають, шанують жінок щодня, щовечора, щоночі. А не один раз на рік", - додав політик.

Лідер "Свободи" повідомив, що в його сім'ї не відзначають це свято.
Vitalina
4 Vitalina (Vitalina)   • 20:26:04, 12.03.2012 [Материал]

Ваш лідер не знає, що свято 8 Березня виникло не в радянські часи... Завдяки цьому святу жінки мають зараз право голосу на виборах, менший робочий тиждень, законний захист материнства. А загалом, це чудовий привід нагадати кожній жінці, що вона - жінка. Не святкувати - занадто ультра
Юрко
6 Юрій Градовський (Юрко)   • 02:17:41, 13.03.2012 [Материал]

А Ваш лідер святкує? Хоча, питання риторичне.)))
ПривидзГаю
14 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 12:08:06, 18.03.2012 [Материал]

"Існує дві історії походження "свята":

Перша історія:

Рішення про щорічне святкування жіночого дня було прийнято в 1910 році на Другій міжнародній конференції соціалісток в Копенгагені.

Коріння свята, яке так приховувала совєтська пропаганда - маніфестації феміністок, основну масу з яких складали повії.

У 1895 році, 8 березня, повії Чикаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату. В останніх просто не було грошей, щоб розплатитися із представницями найдавнішої професії. Через рік, 8 березня, 1896 році, те ж саме відбулося в Нью-Йорку.

В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувалися цьому дню. Так, 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права. Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем.

Це стало причиною для проголошення дати 8 березня Міжнародним жіночим днем в СРСР. Суть свята полягала в тому, щоб акцентувати увагу на особливому місці жінки в боротьбі за „щасливе комуністичне завтра”, виділивши для неї аж цілий день. Совєтська влада забезпечила цю рівність тим, що дала жінці в руки лопату, відбійний молоток, посадила на трактори – зробивши з неї тяглову робочу силу, відібравши від жінки традиційну функцію – берегині сімейного затишку, жіночність, материнське щастя, одним словом – забрали те, що було даровано їй Богом.

Латвійський сейм відмовився офіційно визнати день 8 березня святковою датою. Депутати парламенту вважають, що „в цьому святі відчувається подих комуністичних привидів – Клари Цеткін та Рози Люксембург”.

Друга історія:

Пурім або Гамана - жидівське національне свято припадає на 23 лютого, за старим стилем це 8 березня. Це не є релігійне свято (про це, до речі, говориться і в «Єврейській енциклопедії»). Це свято знищення усіх ворогів іудеїв. Перський цар, дозволив євреям «винищити, убити всіх сильних у народі, що у ворожнечі з ними, дітей і дружин, і маєтки їхні розграбувати» (Книга Есфірі, 8 -11). І два дні, за підтримки царських вояків, «іудеї били усіх ворогів своїх, і винищували, і діяли з ворогами по своїй волі» (Книга Есфірі, 8 -11). Тоді загинуло 75 тиcяч "ворогів народу", це як зараз напевне 20 міліонів, а день погромів і убивств став «веселим святом Пурим». Це – єдине свято у євреїв, коли дозволяється євреям напитися до такого стану, щоб вони не могли відрізнити обличчя ворога від обличчя друга. По-друге, Оману - першому заступнику царя - за те, що він хотів знищити євреїв, відрізали вуха. На свято печуть трикутні пиріжки з маком, які називаються «вуха Омана». І всі із задоволенням їх їдять.

Комуністка, німецька юдейка Клара Цеткін 1910 р. на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська юдейка комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії.

Відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.
Цивілізований світ на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначає День Матері — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа.
Оскільки український народ у своїй основі є християнським і належить до сім’ї європейських народів, нав’язане силоміць свято 8 березня є чужим для нас."
Crespito
10 Hernan (Crespito)   • 08:38:59, 15.03.2012 [Материал]

Довбойоб ваш лидер
KAPJICOH
3 Andrey (KAPJICOH)   • 18:10:32, 12.03.2012 [Материал]

Можно привести конкретные факты, что сейчас на законодательном уровне мешает женщине стать политиком/депутатом?
Vitalina
7 Vitalina (Vitalina)   • 21:08:03, 14.03.2012 [Материал]

Можна - це відсутність закону про гендерні квоти, який був прийнятий більше чим в 70 країнах світу і мав фантастичні результати. Відсутність закону, що забороняв би мовний сексизм – дискримінацію за статтю в мові.
Перший закон допомагав би жінкам у більшій кількості потрапляти на керівні посади, до парламенту і при цьому ніхто не мав би права зображувати їх так:

"Депутат ВР України розмістилась на м’якому шкіряному дивані серед журналістів. На ній була сукня кольору слонової кістки (чи бризок шампанського?) з доволі глибоким круглим вирізом і виложистим комірцем. Вона висловлювала свої прогнози щодо подальшого розвитку політичної ситуації в країні.
До зали, де зібрались уже практично всі депутати, вона явно не поспішала. Журналісти не дуже уважно прислуховуються до її прогнозів. Більш уважно вони вивчали її приголомшливий наряд: її модну срібну брошку в формі квітки з невеликими чорними й білими перлинками, також довге світле хутро невідомого звірка, який облямовує коротеньку накидку з висвітленого котика. Хутро, але чорне, прикрашало і чорні лакові туфлі на високих підборах.( газета Факти)
KAPJICOH
8 Andrey (KAPJICOH)   • 21:23:38, 14.03.2012 [Материал]

Гендерные квоты - бред сивой кобылы. Будут набирать первых попавшихся "марионеток" женского пола с милым личиком. И голосовать будут так как им скажут. Парламент у нас и так состоит из продающихся и покупающихся депутатов. Разницы в том кого будут продавать и покупать не вижу. Ну разве, что женские бои будет прикольнее у трибун наблюдать. :)

Сексизмы? Ну, так мы же не бесполые существа. Скоро мамой и папой такими темпами запретят называть, будет родитель номер 1 и родитель номер 2.
Vitalina
11 Vitalina (Vitalina)   • 10:01:31, 15.03.2012 [Материал]

Андрій, вірно, те, що будуть набирати з милим личиком для натискання кнопок - однозначно. Це - недолік, який існуватиме на перших порах закону, бо жоден лідер не захоче конфронтації в себе за спиною. Активістки жіночого правозахисного руху України навіть не розглядаються як кандидатки в депутати до ВРУ.
Але з чогось починати потрібно, країна, де жінок у парламенті та владі всього лише 7%, це не демократичний устрій - це совок.
Termytos
12 Ярослав (Termytos)   • 14:45:05, 15.03.2012 [Материал]

А от відповіді "що заважає" так і не було ). Немає закону, що ЗАБОРОНЯЄ щось робити конкретно жінкам, і все тут. Далі вже від вас (жінок) залежить. До речі, вас більше, ніж чоловіків, чому ж ви голосуєте за тих самих чоловіків, які так вас принижують і не дають реалізуватись?
Закон про мову - тут взагалі все сумно, мова - самодостатня система, яка сама формується і гнучко підлаштовується під нові обставини. От коли почнуть у побуті говорити "бізнесвумен", це слово офіційно внесуть у словник, і ніяких законів не потрібно.
Made
13 Имя (Made)   • 15:45:25, 15.03.2012 [Материал]

В политике и во власти нет понятия женщина и мужчина. Все должны быть равноправны и т.д. Но вы почему то в каждой статье и комментарии "жінка, жінка, жінка". Какая гендерная квота, например в вопросе разбирается человек лучше другого ПОЧЕМУ из-за какого-то бредового закона, должно страдать качество и например квота по определенному полу уже заполнена и мы не можем взять того человека который РАЗБИРАЕТСЯ ЛУЧШЕ.

Содрогание воздуха феминистскими просто улыбает.

У нас есть закон который запрещает какому -то полу что-то делать? НЕТ такого нет.
А ваши гендерни квоты уже напрямую ущемлении прав человека и прямо нарушает Конституцию Украины, а именно

"Статья 24. Граждане имеют равные конституционные права и свободы и равны перед законом.
Не может быть привилегий или ограничений по признакам расы, цвета кожи, политических, религиозных и иных убеждений, ПОЛА, этнического и социального происхождения, имущественного положения, места жительства, по языковым или иным признакам."

А в подарок Вам картинка

http://radikal.ua/data/upload/fb1a9/0fccf/3d9cda8104.jpg
chessman
5 Фёдор (chessman)   • 23:10:29, 12.03.2012 [Материал]

Единственный случай, когда со всеми цитатами политиков можно согласиться!
Государство - это большой корабль. Женщина на корабле - к несчастью. Так что, милые дамы, мы вас любим, но управлять разрешаем вам только на кухне.
Crespito
9 Hernan (Crespito)   • 00:56:37, 15.03.2012 [Материал]

Опять бредятину тупорылую написала, харэ про свой гендир писать. Может сама пойдешь в парламент?