Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Віталіна Коваль

PR організації? Простіше не буває!

Автор: Виталина Севрук, 08.05.2012, 15:38:19
Автор Віталіна Коваль

Віталіна Коваль

все статьи автора

В XXI ст. той, хто не навчиться працювати «мишкою»,

буде працювати лопатою.

Білл Гейтс

    Жодна громадська організація не може існувати без ЗМІ. Тобто існувати на папері можна й без мас-медіа, але цей варіант виключно для аутсайдерів.

      В кожної лідерської організації рано чи пізно виникає необхідність гідно представити позицію чи діяльність громадської організації через мас-медіа. Інша справа, що традиційні ЗМІ не дуже охоче висвітлюють роботу громадської організації та й не прагнуть співпраці. 

    Наведу приклад: наприкінці минулого року Громадська молодіжна організація «Жінка» домовилася при цикл передач на одному з державних радіоканалів, який має найбільшу аудиторію в регіоні. Передачі мали стосуватися проблем, які зазнає жінка на шляху кар’єрного росту: подолання стереотипів, сексуальних домагань, поєднання материнства та роботи. 

    Цікаво, що такі передачі мають існувати відповідно до важливого документу – Державної програми з утвердження гендерної рівності, що містить план дій аж з 52 пунктів! Так ось, керуючись цією програмою, зокрема пунктом 25 «Підготовка та розповсюдження разом із засобами масової інформації циклів теле- і радіопередач з питань утвердження паритетних відносин, подолання гендерних стереотипів щодо ролі чоловіків і жінок у сім’ї та суспільстві, утвердження духовних цінностей, патріотичного та духовного виховання населення, формування відповідального батьківства, забезпечення гендерної рівності в духовній сфері», ми домоглися 15 хвилинного ефіру. 

   Але вже восени розпочалася підготовка до парламентських виборів, що закінчилася відставкою директора радіокомпанії за три дні до виходу першої передачі. Новий директор ніяк не хотів розуміти важливість даної проблематики та аргументував свою позицію тим, що вести ефіри може лише працівник компанії. Власне на цьому виконання вище названої програми в Житомирській області закінчилося. 

     Втім, з розвитком інтернет –технологій та сучасних комунікацій, залежність громадських організацій від традиційних ЗМІ стає все слабшою, а оволодіння новими медіа надає необмежені можливості інформаційного впливу. І хоча інтернет – покриття в Україні сьогодні сягає не більше 30% території – це лише справа часу. 

    Закордонні фонди та організації все частіше реалізують в Україні проекти, що стосуються навчання та оволодіння новими медіа. Зокрема, Український Жіночий Фонд (впливова неурядова організація) вирішив навчити перспективних, на їх думку, лідерів громадських організацій, новим навикам роботи та PR в онлайні. З усієї України було відібрано 15! учасників, що знаються на проблемах гендеру, серед яких ГМО «Жінка». Зустріч організували на супер «продвинутій» телерадіостудії «Моріон» у м. Євпаторія, працівники якої володіють навичками близькими до IT–спеціалістів.

     Скажу відверто, що незважаючи на власну обізнаність з можливостями нових медіа та комунікаційних PR-технологій, мої знання значно поступалися деяким учасникам. Виявилося що всі «нормальні» організації давно використовують тільки Google Chrome, чимало заробляють на блогах, використовують facebook виключно для бізнесу, вважають Skype допотопним, і взагалі не ведуть папери, адже у них є віртуальний офіс в Google Docs. 

   Багато організацій пишуть проекти спільно та інтерактивно за допомогою Google - chat, тобто в онлайні, корегуючи роботу не відходячи від ноутбуків. В принципі «ноути» вони також не використовують, це архаїка, сказали мені, навіщо тягати за собою машину, адже є набагато зручніші та легші речі – планшети, айподи.

«Завдяки появі нових медіа ви маєте унікальні можливості для розвитку громадської діяльності та її презентації за допомогою інтернет-ресурсів. Це називається самопіар", - зазначила представник фонду Олена Зайцева.

     На справі це означає що віднині кожна громадська організація сама може створювати теле-радіопередачі завдяки певним безкоштовним ресурсам, має власний канал на youtube, сторінку в соціальних мережах, власний сайт або блог, тобто має більш значний вплив на аудиторію, чим традиційні ЗМІ. 
Звісно, перспективи самої громадської організації при цьому значно зростають – політики, закордонні фонди та організації, представники діаспори прагнуть мати справу з тими, хто вміє їх рекламувати та крім володіння інформацією, має знання PR –технологій.

Власне для успішної діяльності ГМО достатньо мати три речі:

1.Інтернет

2.Сучасну техніку з камерою та диктофоном (ноутбук, комп’ютер)

3 Колег, що розуміються на темі.

    І все, процес пішов! Зробити запис радіоефіру допоможе сайт spreaker.com. Даний ресурс дозволяє записати ефір в будь – якому приміщенні без особливих ускладнень. Запрошуєш колег, узгоджуєш тему, записуєш ефір за лічені хвилини. Подальше використання запису можливе у блогах, соціальних мережах чи на сайті організації. 

Цікавим є ресурс stickam.com що надає можливість створити повноцінну телепередачу з колегами, які необов’язково можуть бути поруч. Перебування в іншій країні або навіть на іншому материку дозволяє їм так само повноцінно дискутувати, висвітлювати проблеми і т. д. Варто зауважити, що під час пробного запису за моєї участі, було більше глядачів чим їх могло б в принципі на Житомирському обласному ТБ.

    Якість даного відео, як на мене, цілком пристойна, репетицій та попереднього обговорення теми ефірів не було, в кожного учасника була єдина можливість для виступу, по суті це було тренування.

                                                                       
   

   Підтримка нових медіа в Україні – головний пріоритет допомоги закордонних організацій громадським організаціям та традиційним ЗМІ. Так, фонд «Відродження» оголосив черговий конкурс впровадження нових платформ у діяльності традиційних ЗМі, які сьогодні переживають серйозну інформаційну кризу та ледве виживають. 

     Адже інструменти їхньої роботи невиправдано застаріли та слугують обмеженій аудиторії. Ну який приміром резон від газети «Місто»? На останніх батьківських зборах у школі, де навчається моя старша донька, всі батьки пересварилися із даного видання. Виявилося, що кожного місяця батьки здавали гроші на передплату даної газети, яка першокласникам абсолютно не потрібна. 

   Втім, решта житомирських видань виживає лише на чудовій кримінальній підбірці, яку так любить український народ. Але редактори чудово розуміють, що нове покоління вже не прогодувати розповідями про вбивства та катастрофи. Їм потрібна швидка, корисна інформація для розвитку їх бізнесу та інтересів, а не розповідь про виродків, яких завжди вистачатиме.

     Те саме стосується громадських організацій. Неприпустимо ігнорувати можливості нових комунікаційних технологій. Хочеш бути на висоті - має знати що таке онлайн-імідж, Інтернет-реклама та PR, закриті та відкриті бази даних, онлайн-моніторинг, концепція мультимедійного ньюзруму. Оволодінням такими знаннями значно корисніша річ, чим володіння лопатою, особливо у 21ст. Експерти прогнозують, що незабаром в Україні зникне необхідність в багатьох робочих професіях, і лише ті, хто володіють інформацією, ресурсами, комунікаціями – будуть на висоті.

Автор: Виталина Севрук, редактор рубрики "Віталіна Коваль" на ЖЖ.info


Віталіна Коваль | 08.05.2012 | Переглядів: 5080 | Vitalina, Sevruk
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 2
Vitalina
1 Vitalina (Vitalina)   • 14:16:41, 08.05.2012 [Материал]

Урок зоологии в школе.
Учительница:
-Дети, кто знает, как выглядит ондатра?
Петров:
-Это такой милый, полезный для человека зверек с мягкой шкуркой и пушистым хвостом.
Учительница:
- А кто знает, как выглядит крыса?
Иванов:
- Это гадкое животное с жесткой редкой шерстью, жуткими клыками и противным лысым хвостом.
Учительница:
- Так вот, дети, знайте, что ондатра - это тоже крыса, просто у нее лучше с пиаром)
Crespito
2 Hernan (Crespito)   • 11:04:55, 14.05.2012 [Материал]

Бабенка, мужика тебе нормального надо!!!