У Житомирі ще є старі будівлі, але одиниці реставрують. У більшості випадків орендатори дбають про власне збагачення, а не збереження архітектурної самобутності.
Абсолютно протилежним є приклад частини приміщення на вул. Велика Бердичівська, 35 (тут зараз знаходиться офіс партії “Об’єднання “Самопоміч”).
Ще раніше я запрошувала завітати на оригінальний балкон у львівському стилі посмакувати кавою. Усі, хто заходив, були вражені сходами сторічної давнини. Донедавна, як висловився мій знайомий, він боявся ходити по них, але коли знову побачив, то був, м’яко кажучи шокований. Зайшовши всередину, тікаєш від метушні та опиняєшся наче у палаці. Крокуючи такими сходами, мимоволі забуваєш про клопоти, робочі моменти. Реставрували не лише сходи, а й перила, за які вже не боїшся обіпертися, бо точно не хитаються.
Житомиряни могли звернути увагу, що вхід до штабу зараз крізь білі пластикові двері. Їх було тимчасово встановлено, бо старі двері також знаходяться на реставрації. Пригадую свою розмову з лідером “Об’єднання “Самопоміч” у Житомирі Наталією Чиж, коли розпочалися ремонти. “Душа болить за двері”, - моя перша реакція, коли одного дня прийшла і не застала їх. “Не хвилюйтеся, вони в надійному місці – на реставрації”, - усміхнулася Наталія.
Разом з тим міська влада не має переліку об’єктів, які потребують реставрації, і взагалі не контролює питання “обличчя” міста, обліплене яскравими і дешевими вивісками. Досі відсутня концепція збереження історичного Житомира, рештки якого потребують термінової уваги та якісного ремонту.
Тю... Олено, не існує ніякого "львівського" стилю. Існують окремі архітектурні стилі, з яких складено окремо Львів і окремо Житомир.
А чавунні сходи - вічні, це правда. У жовтому корпусі Київського університету схожі, тільки ширші.
Я вірю, що ти не в курсі: стиль цього будинку - "еклектика".
Але якщо пишеш чи обговорюєш архітектуру, треба вивчити хоча б ази.
Нема смислу повірнювати Львів і Житомир. Різні міста, різні країни (у певний період), різні архітектурні школи і традиції. У Львові є будинки часів Ренесансу. У Житомирі нічого старішого за XVIII ст. у первісному вигляді не збереглося.
Називати житомирські будинки "львівськими" - вважаю недоречним і певною мірою принизливим для міста та міщан.
P.S. До речі, чавунні сходи активно використовували у період, коли ще не існувало технологій виготовлення промислового залізобетону. Сходи тоді могли бути чавунними, дерев'яними або суцільно кам'яними/цегляними (в особняках та палацах). Від початку ХХ ст. - в роки Великого Будівельного Буму і пізніше - чавунні сходи стали реліктом.
Кому - "нам"? Ти хто?
може, тоді не відходячи від каси дасте ще й відповідь на моє запитання? ось тут цікава інформація про колишні кредитні афери представника самопомочі балакішієва http://svoboda.zhitomir.ua/zhur_ras/kreditnyj-alfons.html
не завадило би прокоментувати