Живой Журнал

Статьи, справочники

Житомир » Статьи » Авторская колонка » Олена Галагуза
Олена Галагуза      Авторская колонка

Олена Галагуза

журналіст, громадський активіст

статей автора: 43


Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
Олена Галагуза
Олена Галагуза
На плечі споживача поклали обов’язки державного регулятора та облгазів

Коли формували систему газопостачання України, корупційним спотворенням законодавства зобов’язали покупців за власний рахунок встановлювати лічильники газу. Тут вимальовується аналогія з вагами: вони завжди знаходяться у продавця, тобто покупець, отримуючи товар від продавця, зважує його на вагах продавця. У випадку з газовою сферою, споживач сам сплачує за ваги, тобто лічильник.

08 Июня 2018 2994 1 3.4
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Кремлівський проект у Житомирі – партія фетишистів

Оточення Васі, який співпрацював із сайтами окупанта, отримував відтіля гроші, закликав допомагати терористам, казиться не на жарт. Вдається до брудних провокацій у ментівсько-бандитському стилі. 15 років світить заробітчанину, який вже продав святе - батьківщину. Але не вгамується і втілює у життя суто кагебістські методи: одягнув на суд вишиванку. Напевно, 2 листопада, коли будуть слухати справу по суті, скаже, що насправді любить Бандеру і має далеких родичів-повстанців. Не здивуюся. А ще має защебетати українською і заспівати гімн України. Натомість його адепти проведуть акцію протесту "Васі - волю".

25 Октября 2017 2805 0 4.2
Олена Галагуза
Олена Галагуза
“Вони брешуть”, - мій дід-ветеран про комуністичну владу
Справжніх ветеранів так мало, більше посіпак та п’явок, що за рахунок їхнього імені прагнуть нажитися. Завдяки здобуттю України незалежності наш люд хто довідався, а хто поглибив знання і про інший бік фронту, який виборював Україну до 60-х років минулого століття. Це бійці УПА. У Житомирі їх наразі мешкає п’ятеро (один нещодавно переїхав з Коростишева до сестри). До одного з них мала честь навідатися і я. Пан Степан у свої роки досі виглядає галантно. Коли моя племінниця разом з однокласниками кілька років тому вперше завітала до нього, він не стримував сліз: “Нарешті про нас згадали”.

 
06 Мая 2016 3370 2 1.7
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Поліцейське свавілля по-житомирськи чи непорозуміння?
Звертаюся як депутат Житомирської обласної ради до керівництва обласної поліції. Мені поскаржилися житомиряни щодо такої проблеми. 20 січня 2016 року у районі вулиця Козятинська, що на станції Бистра (неподалік силікатного заводу), була вчинена крадіжка з приватного автомобіля. Власники транспорту бачили (!!!), що витягли автомагнітолу сусіди. У ту мить їхав інший сусід і засліпив їх фарами свого транспорту, після чого ті стали тікати.

 
02 Февраля 2016 3153 0 2.6
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Сніг на голову: Житомиру віддали 10 ПТУ
Наприкінці 2015 року Житомир отримав неочікуваний “подарунок” – опіку над 10 ПТУ. Де взяти мільйони гривень на утримання закладів та виплату зарплат і стипендій, щоправда, ніхто не сказав. У пожежному режимі шукають рішення проблеми, яка за рівнем вибуховості може бути порівняна із невиплатою зарплат медикам та освітянам, які перед новорічними святами “колядували” в мерії. 
11 Января 2016 3103 1 4.0
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Житомирському бійцю погрожують вбивством у День Збройних Сил
Родина солдата 54 бригади зводить кінці з кінцями. Боєць Геннадій Березовський досі не отримав зарплату за кілька місяців, у військовому квитку вказано, що він зарахований до бригади з 15 жовтня 2015 року. До цього Геннадій був 152 дні на першій лінії оборони в якості водія-санітара 1го батальйону медроти 93 бригади, їхав туди, куди не наважувалося вирушати керівництво. 
З цього приводу до мене як депутата Житомирської обласної ради звернулася його дружина Анна Кіктєва. Також чоловіку ще винні відпускні з літа. Коли Геннадій запитав про належну йому зарплатню, командир повідомив, що зробити нічого не можуть: деякі бійці по 3 місяці зарплату не отримують. А сам Геннадій каже, що чув, що таких як він, близько 2,5 тисяч чоловік. 
 
06 Декабря 2015 2004 1 2.3
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Плювок в обличчя житомирських захисників
Сідаю у маршрутку і даю водію три гривні за проїзд по місту. За мною простягує гроші чоловік у військовій формі. Відходимо разом у “хвіст” автобуса. Запитую його, звідки сам. “Служу у 95ці, захищав Донецький аеропорот”, - відказує. У мене німа пауза, беру себе в руки: “Хіба не видали посвідчення учасника бойових дій?” – “Не видали і не лише мені: таких кількасот щонайменше у Житомирі буде”. За кілька зупинок він вийшов, а я заглибилася в роздумах про “мадіну-роть”, як свого часу назвав мій колега “родіну-мать”.

 
06 Сентября 2015 2464 2 2.1
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Частка Львова у Житомирі
У Житомирі ще є старі будівлі, але одиниці реставрують. У більшості випадків орендатори дбають про власне збагачення, а не збереження архітектурної самобутності. Абсолютно протилежним є приклад частини приміщення на вул. Велика Бердичівська, 35 (тут зараз знаходиться офіс партії “Об’єднання “Самопоміч”). 
29 Августа 2015 2830 10 2.1
Олена Галагуза
Олена Галагуза
У Житомирі влада мовчить про зміни до Конституції. Є що замовчувати
Зараз хвилями розкочуються по Житомиру дискусії щодо реформ, нових законів, але чомусь про Конституцію мовчать, як миші. А от про бурштин волають, наче скажені, бо ж тут пахне живими грошима. І борються з нелегальними копачами по 10-20 кіл бурштину та кілька мотопомп у день. Солідно, нічого не скажеш.
 
26 Августа 2015 2479 3 1.8
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Стоп знущання над батьками і дітьми у дитсадках!
Кілька моїх колег днями оприлюднили у соцмережах списки товарів та речей, які від них вимагало керівництво дитячих садків. Тетяна та Марина мають дітей дошкільного віку і, як кожна нормальна мама, хочуть, аби їхні чада отримували знання у комфортних умовах.
05 Сентября 2013 5886 18 2.2
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Працівникам житомирської «швидкої» може світити кримінал
Віднедавна в Україні, Житомирській області зокрема, не існує «швидкої» медичної допомоги. Торік на сесії Житомирської обласної ради було прийнято рішення про створення центру екстреної медичної допомоги, що є одним і зобов’язкових пунктів виконання Закону України Про екстрену медичну допомогу.
23 Апреля 2013 3831 5 1.5
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Добийте і розпродайте по шматкам ТТУ
Відчуваю, що мій заголовок давно визріває як таємничий план якогось житомирського ордену. Якось нечемно міській владі позбуватися цього проблемного комунального підприємства, що радше нагадує «Титанік».
26 Ноября 2012 3573 13 2.4
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Небезпечний Житомир
Я просто в шоці була від побачених фото аварії, що сталася на перехресті Гоголівської і Бородія 15 серпня. "Поцілувалися” три автівки. Добре, що хоч усі учасники ДТП живі.
26 Августа 2012 3487 8 3.1
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Змінити Житомир
Цю програму я зробила для душі. Вона про те, що нарешті у Житомирі треба позбутися символів тоталітарної епохи і йти вперед.Вперед – це без пам’ятника Ленінові, Марксу та іншим. Але разом з видатними уродженцями і земляками Житомирщини.
13 Августа 2012 6337 26 2.0
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Англійський Донбас
1:0. Такий результат матчу між Англією і Україною. Можна лише уявити, скільки лайки у зв'язку з цим лунало біля телевізорів, а ще більше на розкішній Донбас-Арені. 48700 людей були свідками того, як ми 'прос..и' перемогу (скромно цитую фанів).
20 Июня 2012 3229 2 2.7
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Житомирська фан-зона
У розпал Євро мені стало відомо, що у Житомирі хочуть прикрити демократичний за ціновою політикою заклад. Заклад, який дошкуляє деяким посадовцям, бо він не належить кумам-сватам-братам. У цьому місці за кілька тижнів до Євро резервували столи студенти. Чиновники сюди не ходять, бо не дуже гламурно. Чиновники, залишіть у спокої цю фан-зону… 
10 Июня 2012 4632 11 2.4
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Ці люди йдуть на вибори
Селяни дуже заполітизовані. Я ледь не сповзла зі стільця у клубі, коли одна бабка щось вигукувала про «тушок» і «чепчиків». Там не потрібна соціально-політична преса, там свій «Шустер», де учасником може стати кожен.
21 Апреля 2012 6735 69 2.9
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Обласна виборча комісія озвіріла: нападає на журналістів
11 лютого апеляційний адміністративний суд змусив обласну виборчу комісію зареєструвати спостерігачів кандидата у депутати обласної ради від ВО "Свобода" Сидора Кізіна. Як відомо, 12 лютого у Червоноармійському районі проміжні вибори до обласної ради. 


11 Февраля 2012 3771 12 3.2
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Символи духовності у Житомирі
На тлі невпинних скандалів, що супроводжують місцеву владу, люди забувають про головне – про духовність. У Житомирі днями закрилася книгарня, але про це навряд чи напишуть ЗМІ. 
20 Января 2012 4033 5 3.5
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Як "зникають" підприємства у Житомирі

ВАТ "Будівництво. Матеріали. Технології” ("БМТ”), без продукції якого не обходилася жодна багатоповерхівка у місті, сьогодні животіє.  Двічі банкрут – останнього разу з ініціативи податкової – завод продали за безцінь, хоча майнова експертиза говорить про протилежне. Якщо задешево був проданий майновий комплекс "БМТ”, значить, і держава отримала менше податків.

Зрозуміло, що це будівельне підприємство не єдине, яке "зникло” подібним чином. Що ж стоїть за перетворенням у привид колись процвітаючого заводу – випадковість чи схема? 

26 Декабря 2011 3738 6 3.3
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Мітинги за гроші у Житомирі як технологія виборів та бізнесу
Останнім часом мітинги в Україні і Житомирі зокрема сприймаються не дуже серйозно. Бо у суспільства формується думка, що за ідею ніхто стояти не хоче. Частково це правда. Так, у нашому місті дехто реально робить бізнес на мітингах.
26 Ноября 2011 3544 15 2.9
Олена Галагуза
Олена Галагуза
Культура жебракує, влада обіцяє. ВІДЕО
Влада пообіцяла за рік відкрити новий Музей природи обласного краєзнавчого музею. Для цього із державного бюджету мають виділити 16 млн. грн. І це тоді, коли афганці штурмують Верховну Раду, власне, незадоволених бюджетним урізанням вистачає. Аби ці невдоволені не штурмували Музей природи…
08 Октября 2011 7396 1 4.0
1 2 »