ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи |
Джазовий фестиваль "ART JAZZ COOPERATION 2010” відбувається лише втретє, але вже нині він став найбільшим літнім джазовим фестивалем в Україні!!! У Рівному фестиваль взагалі має всі шанси стати найвидатнішою та наймасштабнішою мистецькою подією.
Дата проведення фестивалю співпадає з датою святкування «Днів міста», які одночасно відбуваються в двох обласних центрах західної України у Луцьку та Рівному – 27, 28 та 29 серпня. Організаторами фестивалю є рівненський джаз-клуб "ДжЕм", луцький Джаз-клуб, та компанія "АРТ-хаус”.
Традиційно, протягом двох днів паралельно на сценах рівненського драмтеатру та луцького замку гратимуть яскраві "зірки” української та європейської джазової музики. Рівненська частина проекту відбувається під патронатом міського голови Рівного Володимира Хомка.
«MANSOUND» (Україна)
Київський секстет «ManSound» існує з 1994 року і на сьогодні є провідним вокальним брендом України і країн колишнього СРСР. Постійні учасники міжнародних джазових фестивалів, «ManSound» - професіонали високого рівня, що отримали визнання слухачів і музичних критиків у всьому світі.
На рахунку колективу - неодноразова участь в "Lionel Hampton Jazz Festival” (США), Гран-прі на міжнародному конкурсі акапельных груп "Vokal.Total" - 2002 (Грац, Австрія), участь в кращих європейських фестивалях вокальної і джазової музики, у тому числі "Vokal Total" (Мюнхен, Німеччина) і "Voice Mania" (Відень, Австрія). У 2001 році ManSound були номіновані як "Краща вокальна група" у рамках "All American Entertainment Awards” (Бренсон, США). У 2005 році "ManSound” був визнаний "ShowBiz Award" "Кращою джазовою групою України”.
У репертуарі секстету - популярні джазові стандарти, Gospel і слов'янський фольклор в оригінальних аранжуваннях.
«ДЖАЗ-КАБАРЕ ОЛЕГА СКРИПКИ» (Україна)
Українська естрадна лірика першої половини ХХ сторіччя, музика кіно, найвідоміші світові хіти та експресивні рок-номери органічно переплелись у новій сольній програмі Олега Скрипки та його джаз-бенду.
- Сторіччя тому кабаре було аналогом сучасних модних клубів та тусовок, а музична складова концертів гармонійно поєднувала такі тодішні актуальні напрямки, як традиційний джаз, міський романс та оперета, – розповідає Олег Скрипка. – Пізніше в рамках жанру була сформована естетика бродвейських мюзиклів, різноманітних еротичних шоу та навіть рок-н-ролу, адже саме з кабаре пішла традиція «танців на п’яних столах». Ось чому саме сьогодні, у часи шаленої еклектики, мені здалось надзвичайно цікавим спробувати відродити цей жанр, але вже за допомогою сучасних музичних форм.
Музична програма складається з пісень корифея української естрадної пісні 30-40-х років Богдана Весоловського. Олег Скрипка й музиканти джаз-бенду провели дослідницьку роботу з відновлення та реставрації українського джазу початку ХХ століття
«PETER LIPA BAND» (Словаччина)
Петер Ліпа - найголовніша особа в словацькому джазі. Співак, композитор, промоутер, менеджер джазового життя. Впродовж 25 років він був співорганізатором фестивалю Братиславські дні джазу.
Його корені - блюз, соул і класичний основний напрям. Разом з тим він орієнтується й на модні у джазі течії. Його діапазон починається від класичних джазових стандартів та диксиленду і закінчується з спірчуелсом, фанком або роком. Петер Ліпа - спонтанний, імпровізаційний виконавець. Як розповідає сам артист, співаки які найбільше вплинули на його становлення – Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker or Bobby McFerrin.
«FREE-SPOKEN BAND» (Росія)
Гурт з Єкатеринбургу «Free-Spoken Band» любителям джазу у Рівному вже знайомий – в рамках вечірки від джаз-клубу «Джем» вони відіграли клубний концерт, своєю майстерністю вразивши майже всіх, хто почув цих уральських хлопців.
Музика «Free-Spoken Band» сьогодні – це багатогранне органічне поєднання класичного джазу, арт-року, фрі-джазу, етнічної музики, яка основана на фундаменті складних музичних розмірів та рифів. Учасники гурту знаходяться в постійному пошуку, тому не бояться втілювати на практиці нові музичні рішення та стилі. Прагнення грати нетрадиційну музику, винаходити й втілювати в життя незвичайні гармонійні ходи, мелодії, пасажі, ритми, емоційну подачу вигаданого, дозволило колективу по праву стати Лауреатами значимих у Росії й країнах СНД великих міжнародних фестивалів джазової музики.
«LELA BRASIL PROJECT» (Україна)
«Lela Brasil Project»- це яскравий приклад того, що в Україні можуть писати і виконувати якісну, по-справжньому бразильську музику. Це захоплюючі ритми закоханих в бразильську музику, енергійних і талановитих виконавців. Голос і натхненник проекту - Лаура Марті, яскрава молода співачка, молодий і талановитий композитор. Інші учасники проекту - досвідчені українські музиканти, ті, кому під силу утримувати запальний темп бразильської музики : Віктор "Zidan" Павелко (тенор-саксофон), Наталія Лєбєдєва (клавішні), Ілля Алабужев (бас-гітара), Олег Марков (ударні), Євгеній Стеценко (перкусія).
А також:
У програмі фестивалю:
Партнери та друзі Фестивалю «ArtJazzCooperation 2010»
ФЕСТИВАЛЬ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ПАТРОНАТОМ МІСЬКОГО ГОЛОВИ РІВНОГО ВОЛОДИМИРА ХОМКА ЗА Підтримки ОЛЕГА КАШТАНАОрганізатори Фестивалю: Рівненський джазовий клуб «ДжЕм», Луцький Джазовий клуб та «Арт Хаус» смт. Клевань.
Офіційний партнер Фестивалю – Страхова компанія «PZU Україна» Фінансовий партнер Фестивалю – ОТП банк За сприяння Руського культурного центру.
Рівненський джазовий клуб «ДжЕм» висловлює щиру вдячність своїм постійним друзям та партнерам:
Інформаційні партнери фестивалю "ArtJazzCooperation”
Газети:
"ОГО”, "Рівне Вечірнє”, "Рівне Експрес”, "Літопис Заходу”, "Рівненський Репортер”, "Сім днів”, "Рівненська газета”.
Телеканали:
Рівненське державне телебачення (телеканал РТБ), "Рівне 1”, "Сфера ТВ”, "Інтер”.
Радіо:
"Хіт FM”, "Радіо Мелодія”, "Наше Радіо”, Радіо "Ера”, Радіо "Край”, Радіо "Ритм”.
ІнтернетВсеукраїнській джазовий портал «UaJazz.com», Бізнес-портал «Ділове Рівне», портал «OGO.UA»
Агентство "Бюро Март”, агентство «SLVision».
Автор: Art Jazz info, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info
http://artjazz.info/ua/index.php