Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Почему в Житомире не дают субсидии

Автор: Антон Бездітко, газета Місто, 13.05.2010, 11:20:44
ЯК ЗМУСИТИ ПРАЦЮВАТИ ВІДДІЛИ СУБСИДІЙ?

"Чому у Вінниці, Бердянську, Славутичі люди звертаються у відділи з призначення субсидій на житлово-комунальні послуги і цього ж дня одержують відповідь, а в Житомирі щодо спрощеної системи надання субсидій два роки лише точаться безплідні розмови?!" - це, в дещо емоційній тональності, запитання міського голови Віри Шелудченко учасникам спеціальної наради, що відбулася минулої середи у мерії, поки що залишилося без відповіді. Проте не надовго.

Через місяць усі служби міста, причетні до цієї проблеми, зберуться вдруге вже з єдиним рішенням про запровадження з 1 червня спрощеного субсидіювання.

Таку вимогу поставила міський голова.

"Для цього, - зауважила Віра Тимофіївна, - треба насамперед поміняти мислення в наших головах. Що ми живемо не в древньому періоді, а в час інформаційних технологій".

На думку Віри Шелудченко, "ідеальний мер міста той, чиє ім'я виборці забули, - це означає, що в них немає проблем, а отже й потреби звертатися до влади".
Ідеалізувати процедуру одержання субсидій навряд чи вдасться. Однак мінімізувати поневіряння житомирян численними установами, що надають компослуги, цілком реально. Учасникам наради було запропоновано два варіанти спрощеного субсидіювання:
  1. налагодження чіткого обліку електронною інформацією між районними у місті відділами з призначення субсидій і суб'єктами-надавачами послуг;
  2. організувати так зване "єдине вікно", коли в зазначених райвідділах працюватимуть представники усіх суб'єктів-надавачів послуг.

У ході тривалої дискусії думки учасників наради розійшлися з певною перевагою на користь першого варіанту. Суть його полягає в тому, що претендент на одержання субсидій подає райвідділам з їх призначень заяву і декларацію про доходи та майновий стан членів родини, прописаних у своєму житлі, райвідділ надсилає електронною поштою щодо претендента запит суб'єктам-надавачам послуг, і ті за 2-3 дні надають належну довідку із "мокрою" печаткою щодо розміру і стану платежів за надані послуги.

Зазначений обмін електронними інформаціями частково працює вже сьогодні. Треба лише якимось чином дисциплінувати тих, хто з різних причин або зовсім не працює з міським інформаційним центром або надає йому інформацію невчасно. Це в першу чергу стосується газопостачальних організацій, відомчого житла, району електричних мереж.

З'ясувалося, що на практиці не завжди без клопоту вдається оформити навіть повторну субсидію. Скажімо, тим житомирянам, котрі мають на неї підстави лише в опалювальний сезон. Для цього необхідно ретельно зберігати усі квитанції з розрахунків за послуги протягом останніх шести місяців. Загубив котру з них - мусиш іти у відповідну організацію за письмовим підтвердженням справжності твоїх розрахунків.

Віра Тимофіївна назвала такий порядок однією з тих причин, через які окремі споживачі відмовляються ходити інстанціями і одержувати субсидії, зі свого боку, наголошують на існуючому державному контролі дисциплінованості здійснення одержувачами субсидії обов'язкової плати щомісяця. Якщо такий споживач надумав борг якогось місяця з обов'язкової плати перекрити в наступному, або за підсумками півроку, то це вважається грубим порушенням існуючого порядку. Несвоєчасна обов'язкова плата хоча б якого місяця в період одержання субсидії автоматично припиняє її надання. Торік через це лише в Богунському районі щомісяця втрачали субсидії 30-40 споживачів.

Чи уникають необхідності наявності усіх квитанцій і якщо так, то яким чином у тій же Вінниці? Це питання ще належить вивчити.

Останнім часом одержувачів субсидій у Житомирі поменшало.

Наприклад, у Богунському районі за цією допомогою у 2008 році звернулися 4519 власників житла, а у 2009 році - 4178 осіб. Начальник місцевого відділу соціальних допомог Світлана Малахова пояснює це явище збільшенням розмірів пенсій, стипендій, наданням пільг дітям війни тощо. Ще частина житомирян відмовляється від оформлення субсидій, якщо їх розмір - в межах 10-50 грн.

Міський голова Віра Шелудченко прогнозує, що незабаром побільшає звернень городян у відділи з призначення субсидій - очікується коригування розмірів тарифів майже з усіх послуг. І влада, за словами Віри Тимофіївни, має піти городянам назустріч.

Автор: Антон Бездітко, газета Місто, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 13.05.2010 | Переглядів: 5412 | Житомир, субсидии

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0