Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

В Житомирский горсовет уже поступило более 11 тысяч обращений горожан

Автор: Житомирский горсовет, 05.07.2010, 10:41:04
Звіт відділу по роботі зі зверненнями громадян за I півріччя 2010 року





У 1-му півріччі 2010 року до Житомирської міської ради та виконкому надійшло та було опрацьовано 11037 звернень, в яких порушено 12181 питання, що більше на 5177 звернень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Серед звернень 94% складають письмові звернення і 6% усні звернення на особистому прийомі. Індивідуальні звернення становили – 97% (10632), колективні – 3% (405, які підписало 9662 громадян).

6,6% (737) від загальної кількості звернень надійшло через керівні органи вищого рівня, пресу та прокуратуру, що на -354 звернення більше ніж у 2009 році.

У своїх зверненнях до міської влади громадяни порушують передусім:
  • - питання соціального захисту (найчастіше – надання матеріальної та гуманітарної допомоги, обслуговування в територіальному центрі пенсіонерів та одиноких, отримання соціальних виплат, субсидій) – 30,97% (3773) від усіх звернень;
  • - комунального господарства (це – ремонт та експлуатація житлового фонду, робота ліфтів, ремонт покрівель, влаштування індивідуальної системи опалення та гарячого водопостачання, благоустрій дворових та дитячих майданчиків, заходи щодо бродячих тварин) – 20,4% (2486);
  • - аграрної політики і земельних відносин (більшість з них стосується проблем приватизації земельних ділянок, виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва житлових будинків, оренди земельних ділянок) – 12,18% (1484);
  • - будівництва державного та загального фонду (насамперед це індивідуальне житлове будівництво, прийняття в експлуатацію житлових будинків, узаконення самовільних будівництв) – 10,88% (1326);
  • - підприємництва (це установка нових торгових місць і продовження терміну дії вже існуючих) – 8,63% (1052) та інші.

Відбулося незначне зменшення звернень, а саме: з питань надання житла, надання оренди на нежитлові приміщення, зносу та будівництва гаражів, опалення та газифікації, влаштування в будинки-інтернати, та інші.

На виконання Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» проводяться особисті прийоми безпосередньо у міській раді та виїзні прийоми за місцем роботи і проживання громадян.

Так, майже на 200 чол. збільшилась кількість громадян прийнятих на особистому прийомі та на виїзних прийомах міським головою, заступниками міського голови та керуючим справами міськвиконкому у 1 –му півріччі 2010 року в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року. Проведено 5 виїзних прийомів за місцем роботи та проживання громадян та 132 особистих прийомів громадян в міській раді. За наслідками проведення цих заходів розглянуто 755 звернень.

Практика зустрічей керівництва міської ради з громадянами допомагає дізнатися про проблемні питання, що хвилюють населення, та сприяє прийняттю оперативних рішень в інтересах людей.

З позитивним результатом розглянуто 42,13% (4650) звернень, в минулому році їх було 35%.

За звітний період на засіданні виконкому Житомирської міської ради було заслухано звіти щодо виконання делегованих повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» таких підрозділів: відділу по роботі зі зверненнями громадян міської ради, єдиного дозвільного центру, КП «Містобудівна політика», управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, управління освіти, управління капітального будівництва.

Рішенням міськвиконкому від 11.02.2010 № 61 затверджено графік особистого прийому громадян та графік прямого телефонного зв’язку керівництва міської ради з населенням на 2010 рік. В газеті «Місто» та на офіційному веб-сайті міської ради оприлюднено графік прийому та прямого телефонного зв’язку.

На засіданнях виконавчого комітету розглянуто близько 2300 звернень громадян, з питань: надання матеріальної допомоги, індивідуального житлового будівництва, відчуження майна від імені неповнолітніх та інші. Крім цього, на сесіях міської ради було розглянуто близько 900 звернень громадян з питань землекористування.
Звернення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, членів багатодітних родин, одиноких матерів та батьків розглядаються на засіданнях галузевих комісій.

Створюються відповідні комісії за участі заявників для розгляду колективних звернень та таких в яких порушені проблемні питання загальноміського значення, які об’єктивно і всебічно вивчають проблему. Результати перевірки доповідаються керівництву міської ради і здебільшого приймаються позитивні рішення з урахуванням потреб і можливостей фінансування. Громадяни, що звернулись повторно запрошуються на особистий прийом до галузевого заступника та приймаються особисто міським головою.

Зверненням від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, Героїв України, інвалідів війни та матерів-героїнь приділяється особлива увага. Вони розглядаються особисто міським головою в термін до 15 днів, що передбачено Законом України «Про звернення громадян» та відповідним Указом Президента.
Відповіді на звернення громадян надаються в основному в терміни, передбачені чинним законодавством. В разі недотримання цієї вимоги до осіб, які допустили вказані порушення вживаються відповідні заходи.

Крім цього, запроваджені нові форми роботи з громадянами, які подають звернення. В ході вивчення суті порушених ними питань їм надається письмовий перелік документів, передбачених відповідними нормативно-правовими актами, необхідних для прийняття об’єктивного рішення з питання порушеного у зверненні.

З метою удосконалення роботи зі зверненнями громадян та удосконалення надання адміністративних послуг населенню в травні 2010 року внесено зміни в Інструкцію з діловодства у виконавчих органах Житомирської міської ради, затвердженої розпорядженням міського голови від 07.04.09 № 160, а саме: «розгляд звернень юридичних та фізичних осіб проводиться без напису резолюції з питань, що розглядаються на засіданні колегіального органу (сесії, засіданні виконкому, комісії) з таких питань: будівництва, приватизації земельних ділянок, розміщення малих архітектурних форм, відключення від гарячого водопостачання та центрального опалення з подальшим влаштуванням автономної системи, вчинення правочинів від імені дітей, надання матеріальної та гуманітарної допомоги пенсіонерам, інвалідам усіх категорій та малозабезпеченим громадянам м.Житомира, клопотання про нагородження фізичних та юридичних осіб».

Ведеться широка роз’яснювальна робота щодо наявних проблем в життєзабезпеченні міста та реальні перспективи їх вирішення з урахуванням рівня бюджетного фінансування та вишукання інших законних джерел фінансування для цих потреб. Вказана інформація подається також в газеті «Місто», на Інтернет сайті міської ради та через інші засоби масової інформації міським головою особисто і іншими посадовими особами міської ради. Це зменшило надходження повторних звернень на -84 одиниці в порівнянні з минулим роком.

Проведено 32 прямих телефонних зв′язків та 10 телеефірів керівництва міста з мешканцями м.Житомира. На офіційний веб-сайт Житомирської міської ради надійшло 156 звернень громадян.

При управлінні транспорту і зв’язку міської ради для оперативного вирішення питань пов’язаних з роботою транспорту діє «гаряча телефонна лінія» за номером телефону 47-07-09, впродовж січня-червня 2010 року прийнято 137 дзвінків.

За телефоном 15-80 відділу по контролю експлуатації міських об’єктів інженерних інфраструктур та соцкультпобуту, на який покладено обов’язки приймати телефонні дзвінки цілодобово звернулось 3493 громадян.

На виконання указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та з метою вдосконалення роботи зі зверненнями громадян в березні 2010 року проведено навчання зі спеціалістами відповідальними за реєстрацію, облік та контроль звернень громадян. В «Школі місцевого самоврядування» для слухачів було проведено навчання по основним вимогам законодавчих актів України, що регулюють роботу зі зверненнями громадян.

В організації роботи зі зверненнями громадян запроваджуються нові форми, які є найбільш сприятливими для громадян.

В рамках впровадження системи якості за міжнародним стандартом ISO 9001-2009 та реалізації політики якості виконавчого комітету міської ради, в міській раді функціонує Центр надання адміністративних послуг (далі ЦНАП), який розташовано в правому крилі 1-го поверху приміщення міської ради.

Слід зазначити, що з метою подальшого поліпшення роботи зі зверненнями громадян здійснено ряд практичних заходів. Зокрема, облаштовано приміщення ЦНАПу. Зразки заяв, графіки особистого прийому і прямого телефонного зв’зку, корисна і цікава інформація для громадян розміщена на стендах та на офіційному веб-сайті міської ради в рубриці «Універсам послуг». Облаштовано робочі місця для спеціалістів профільних служб, які чергують у ЦНАПі для більшої зручності громадянам.

За 1 півріччя 2010 року спеціалістами відділу по роботі зі зверненнями громадян через інформаційно-консультаційне вікно ЦНАПу проконсультовано майже 10 тисяч громадян, видано їм інформаційні картки з переліком документів для вирішення їхнього питання по суті та прийнято 7571 звернення з повним пакетом документів.

З метою забезпечення своєчасного розгляду звернень громадян запроваджена система електронного документообігу «Діло». В результаті чого здійснюється щоденний контроль за виконанням документів в електронному режимі.

Зважаючи на необхідність подальшого удосконалення роботи зі зверненнями громадян вбачається за доцільне і надалі приділяти постійну і неослаблену увагу роботі зі зверненнями громадян як одному з пріоритетних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування.
Автор: Житомирский горсовет, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 05.07.2010 | Переглядів: 4228 | Житомир

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0