Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

История Житомира. Улица Пушкинская

Автор: Оксана Трокоз, «20хвилин», 19 Августа 2010, 17:33:58
Найближчими тижнями по телебаченню починається трансляція фільму «Віра, надія любов», у якому глядачі зможуть побачити і житомирські пейзажі. Адже зйомки деяких епізодів відбувалися у нашому місті, зокрема, на вул. Пушкінській.

Ми вирішили познайомити читачів з історією цієї вулиці.


Улица Пушкинская в Житомире, на фото городской театр и водонапорная башня


Формуватися вона почала у другій половині 18 ст., тож за більш ніж 250 років зазнала суттєвих змін. Мінялася на Пушкінській не лише архітектура, але й назва. Спочатку вулиця була Зеленою Зараз її довжина складає 2 км, однак спочатку вона була значно коротшою.

Перша її назва - Зелена. С коріш з а все таке ім’я вона отримала завдяки тому, що межувала з зеленим приміським садом, який простягувався до берегів Тетерева. З містом Зелена вулиця була зв’язана дорогою, з якої виникла нинішня Театральна. У першій половині 19 століття Зелена вулиця продовжилась до Великої Бердичівської.

З появою Старого та Нового Бульварів трохи змінила свій поворот. Крім напрямку знову змінилася її назва. Від Зеленої до Жандармерської Впродовж кількох наступних років іменувалась вона як Жандармерська. На ділянці від початку до Старого бульвару вона була Старожандармерською, а від Старого Бульвару до Шевченка – Новожандармерською.

Як пише в енциклопедії «Вулиці Житомира» історик Георгій Мокрицький, пов’язано це було зі знаходженням тут Волинської жандармерії (російської таємної політичної поліції).

Впродовж 111 років вулиця має назву Пушкінська. А у 1899 р. обидві вулиці були об’єднані новою назвою, яка існує й дотепер – Пушкінська.

У 1951 р. майдану перед будівлею обласного музично-драматичного театру офіційно дали назву – Театральний майдан. Але, як на інших майданах міста у ті часи, жодну з будівель на ньому не переадресували, тому така назва не прижилася, а існувала виключно віртуально.


Здание бывшего городского театра. Фото 1965 года, автор фото Борис Дубман


За 250 років існування на карті Житомира, вул. Пушкінська змінювала свій напрямок і назву. Від кожного покоління вона вбирала щось особливе. Можливо, саме тому і залишилась справжньою окрасою міста.

Минулого літа на Пушкінській відбувалися зйомки фільму «Віра, надія, любов». Директор картини розповів, що у відзнятому епізоді будуть відтворюватись події 1945 року, а ця вулиця дуже вдало підійшла для зображення цього періоду.
Автор: Оксана Трокоз, «20хвилин» http://20minut.ua/
Наш город | 19 Августа 2010 | Просмотров: 10510 | история, Житомир, улицы
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: