ЯК ПОСТУПИТИ, ЩОБ НЕ...Надія на краще майбутнє керує зараз абітурієнтами та їх батьками. Вчитуватися у довжелезно-бюрократичні загадки правил прийому не у всіх вистачає снаги, тож залишається стара, перевірена схема – діяти як усі.
Тобто бігати із вишу до вишу і від факультету до факультету. А в цій метушні вже не до роздумів про життєве покликання, про те, що мріялося і до чого прагнулося.
Реклама, випадкова інформація від випадкових людей і – імпульсивні, непродумані рішення. А через місяць-два люди собі дивуються: як це ми примудрилися поступити до міжнародного університету в напівпідвальному приміщенні? Чим ми думали, коли захотіли стати психологом на кондитерському факультеті? Якби той розум спереду, що тепер ззаду…
Довіра до освіти в людей ще дуже велика, але комерціалізація вносить свої корективи. Потрібно думати, аналізувати, вибирати… Важко розібратися?
Тоді кілька основних правил, які точно і ємко визначив народ.
Дешева рибка – смердюча юшка! Якісна освіта не може бути дешевою. Дешевим може бути лише обман.
За двома зайцями поженешся – жодного не впіймаєш! Два в одному (а іноді пропонується одночасно й три-чотири спеціальності) не завжди краще, ніж це саме, але окремо. Тим більше, що й міністерські вимоги орієнтують на одинарну спеціальність, яка й буде потім відображена у Вашому дипломі.
Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш. Важливо з ким, у якому оточенні ви будете перебувати п’ять студентських років. Студентські друзі – на все життя!
Не звання дає знання, а навпаки. Учитися не пізно й батькам нинішніх абітурієнтів, поки ще є така можливість. Бо ж не секрет, що тенденція на скорочення заочної освіти набирає обертів.
Престиж обраного Вами факультету теж має не останнє значення. Не бійтеся престижності – ви зростатимете особистісно й професійно. Бійтеся посередності – ви даремно втратите золоті студентські роки. За малим поженешся – велике загубиш.
Вір своїм очам, а не чужим речам. Зараз інформація – не проблема. Всі виші, всі факультети представлені в Інтернеті. Якщо є що показувати, то добре представлені. Дивіться, порівнюйте, робіть висновки. Довіряй, але перевіряй!
Якщо ви дуже хочете, але сумніваєтесь у своїх силах, пам’ятайте: не святі горшки ліплять! Як фахівець-психолог скажу: здібності розвиваються! Хочеш – значить зможеш!
Що ж, добрий початок – половина справи.
Хай вам щастить у Вашому виборі!
Олександр Леонідович Музика
професор, декан соціально-психологічного факультету