Живой Журнал

Живой Журнал - обзор блогосферы и соцсетей.
Сегодня: Пятница, 20 Мая 2022    18:01:02
Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Житомир, Украина » Олександр Музика

Поради абітурієнтам і батькам


ЯК ПОСТУПИТИ, ЩОБ НЕ...

МузикаНадія на краще майбутнє керує зараз абітурієнтами та їх батьками. Вчитуватися у довжелезно-бюрократичні загадки правил прийому не у всіх вистачає снаги, тож залишається стара, перевірена схема – діяти як усі.

Тобто бігати із вишу до вишу і від факультету до факультету. А в цій метушні вже не до роздумів про життєве покликання, про те, що мріялося і до чого прагнулося.

Реклама, випадкова інформація від випадкових людей і – імпульсивні, непродумані рішення. А через місяць-два люди собі дивуються: як це ми примудрилися поступити до міжнародного університету в напівпідвальному приміщенні? Чим ми думали, коли захотіли стати психологом на кондитерському факультеті? Якби той розум спереду, що тепер ззаду…

Довіра до освіти в людей ще дуже велика, але комерціалізація вносить свої корективи. Потрібно думати, аналізувати, вибирати… Важко розібратися?

Тоді кілька основних правил, які точно і ємко визначив народ.

Дешева рибка – смердюча юшка! Якісна освіта не може бути дешевою. Дешевим може бути лише обман.

За двома зайцями поженешся – жодного не впіймаєш! Два в одному (а іноді пропонується одночасно й три-чотири спеціальності) не завжди краще, ніж це саме, але окремо. Тим більше, що й міністерські вимоги орієнтують на одинарну спеціальність, яка й буде потім відображена у Вашому дипломі.

Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш. Важливо з ким, у якому оточенні ви будете перебувати п’ять студентських років. Студентські друзі – на все життя!

Не звання дає знання, а навпаки. Учитися не пізно й батькам нинішніх абітурієнтів, поки ще є така можливість. Бо ж не секрет, що тенденція на скорочення заочної освіти набирає обертів.

Престиж обраного Вами факультету теж має не останнє значення. Не бійтеся престижності – ви зростатимете особистісно й професійно. Бійтеся посередності – ви даремно втратите золоті студентські роки. За малим поженешся – велике загубиш.

Вір своїм очам, а не чужим речам. Зараз інформація – не проблема. Всі виші, всі факультети представлені в Інтернеті. Якщо є що показувати, то добре представлені. Дивіться, порівнюйте, робіть висновки. Довіряй, але перевіряй!

Якщо ви дуже хочете, але сумніваєтесь у своїх силах, пам’ятайте: не святі горшки ліплять! Як фахівець-психолог скажу: здібності розвиваються! Хочеш – значить зможеш!

Що ж, добрий початок – половина справи.

Хай вам щастить у Вашому виборі!

Олександр Леонідович Музика
професор, декан соціально-психологічного факультету
Автор: Олександр Музика
Житомир | 12 Июля 2011 | Просмотров: 6957 | студенты, Житомир, вузы
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо