У зв’язку з економічною кризою та невпинним зростанням безробіття в Україні все більше людей мають проблеми з поверненням кредитів, взятих в комерційних банках на ті чи інші потреби.
Зважаючи на це, фінансові установи все частіше залучають до «роботи» з проблемними клієнтами так званих колекторів - спеціалістів з вибивання боргів.
Житомирські колектори на днях показали свій "майстер клас" по вибиванню боргів.
Сім здорових чоловіків дочекались поки дві жінки залишаться самі і заблокували машину боржниці, вимагаючи віддати авто. Автівка із жінками пробула у "пастці" більше двох годин.
- Вчора я була на роботі, колектори приїхали до мене додому поспілкуватись із моєю мамою. Сказали їй, що я не виплатила кредит і тікаю від них. Хоча місяць тому я за першим дзвінком приїхала в банк. Вони мені поставили умову проплатити штрафні санкції та пеню, тоді відбудеться реструктуризація боргу. Але в мене погіршився стан здоров"я і лікарі заборонили мені виїжджати, у мене каміння в нирках пішло. Я пояснила, що я ніде не тікаю, і я не збираюсь нікуди їхати і всі питання я буду вирішувати, коли мені стане краще.
- А вони ось вже 2-й день за мною стежать, як виявляється, по місту катаються, а сьогодні колектори заблокували мою машину, і не випускають. Моїй матері сказали, що у мене великі проблеми будуть. А тут мені сказали, що машину відберуть у мене в будь якому випадку. Колектори сказали, що їм закон і юрист, якого я викликала до одного місця. Сказали, що якщо я не віддам машину на штраф майданчик добровільно, то вони за мною будуть їздити до тих пір поки я не здамся, і я змушена буду оплатити їм все - бензин, роботу і т. д.
Звинувачують мене в тому, що я брешу на кожному кроці, а я стараюсь ніколи не брехати, тому що я людина віруюча. Викликала я і ДАІ, міліція так і не приїхала. Було за останні 2 години 8 дзвінків, - розповідає боржниця.
Чоловіки міцної статури, одягнені в чорне, попросили журналіста представитись, а натомість свої посвідчення навідріз відмовились пред'являти. Боржниця каже, що навіть їй посвідчення показали похапцем.
Колектори вели себе доволі грубо, намагались змусити журналіста показати зроблені фотографії та стерти їх, а також погрожували побиттям.
Ось тут виникає декілька питань:
по-перше – а чи законні дії колекторських компаній без прийнятого відповідного закону про їх діяльність;
по-друге – чи не порушують банки статтю 32 Конституції України, яка встановлює, що збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди не допускається, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
До речі, Міністерство юстиції України вже оприлюднило свою позицію з даного питання, де чітко сказано, що: залучення банками "колекторських" організацій для вимагання виконання зобов’язань боржниками за кредитними договорами можливо лише за наявності письмового запиту або письмового дозволу боржника на розкриття банківської таємниці.
За інших умов, така діяльність порушує права та охоронювані законом інтереси громадян і може кваліфікуватися як злочин, передбачений, зокрема, статтею 182 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення недоторканності приватного життя, статтею 189 - за вимагання, статтею 355 – за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань.
Людмила Харчук, Житомир онлайн
Иногда лучше иметь дело с банком, чем с "друзьями".
не приїхали
Хотілось би знати, з якої величини кредиту можна розраховувати на таку "увагу" банку до своєї скромної особи.
Характерно, що ще й міліція у бандюків на прикормі.
Пора переименовывать, чтобы название соответствовало содержанию.