У різні часи різні й герої. От кому останнім часом були побудовані пам’ятники у Києві? Поніковському, Голохвастому… Що ж Ви хочете! Які часи – такі й герої. Мабуть київські можновладці завжди таємно пишалися шахрайським здібностям цих літературних персонажів, тому й вирішили зробити їх сучасними кумирами.
А от житомиряни дуже любили Пушкіна, тому й встановили йому першій в світі пам’ятник за власні гроші 150 років тому, а вже в наші часи на тротуарі вулиці Київської з’явився трохи розгублений і сором’язливий бронзовий Ларіосік.
Ще з часів царизму багато хто з наших земляків покидав рідне місто і шукав свою долю у Петербурзі, в часи Радянського Союзу вершиною кар’єри була Москва, а наприкінці бурхливого ХХ століття, коли Житомир трохи захирів та ще й роботи на всіх не вистачало, багато хто з житомирян опинився в Києві.
Остаточно переселився в Київ у 1997 році і я. Дехто взагалі став емігрантом, шукаючи щастя за кордоном. Мабуть всі ми були трохи схожі на нескладного Ларіосіка, коли опинялися у великих мегаполісах і робили свої перші кроки. Спочатку стає трохи моторошно від того, що на вулицях з ранку до вечора повно людей і всі вони кудись поспішають, але з часом до цього звикаєш і через декілька років тобі вже не вистачає цієї постійної метушні, коли ти приїздиш до рідного міста відвідати батьків чи друзів.
«Город сказка, город мечта, попадая в этот город пропадаешь навсегда…» - почулося випадково по радіо, і тоді розумієш – ця пісня про тебе, але приїхавши в Житомир у квітні, коли цвітуть плодові дерева, і все місто перетворюється у великий сад, відчуваєш сум.
Злидні, маленькі лихі потвори, завелися в рідному місті і все воно якось обшарпалось… Потім ти бачиш посмішку незнайомої дівчини (а дівчата наші найгарніші в світі), чуєш сміх дитини, яку мати веде за руку по вулиці, і в серці твоєму вже панує спокій, а в підсвідомості звучить якась давня мелодія, яку чув ще в юності. Тоді не помічаєш розбиті дороги, облуплені пам’ятники архітектури, забуваєш про злидні рідного міста. Чи колись воно зможе знову відродитися? Дай боже, щоб це сталося якомога скоріше. Ми все ж таки живемо десь поруч з Європою, не кажучи вже про те, що насправді ми і є центр Європи.
Автор: Геннадий Боценюк, редактор рубрики "Геннадий Боценюк" на ЖЖ.info
Для меня "не о чем" - это писанина о политике и политиках, например.
Якщо людина щиро любить Житомир - вона має бути нам майже рідною
Мені подобається, а мені догодити тяжко!
Гена, привет! Снова "Великий огонь"? У тебя когда - то хорошо получалась правозащита. Помнишь "Украину молодую"?