Зуби мудрості (треті моляри) розташовані в задній частині верхньої та нижньої щелеп і зазвичай з'являються між віком 17-25 років, хоча цей процес може відбуватися і в пізніший період.
У багатьох випадках зуби мудрості можуть створювати проблеми через обмежений простір в ротовій порожнині. Оскільки вони з'являються останніми, решта зубів вже займає своє місце, і це може призвести до таких проблем:
- Зуби мудрості можуть бути вкорінені некомфортно або навіть горизонтально через обмежений простір, що може викликати біль та дискомфорт.
- Підвищений ризик інфекції. Через своє положення і складність очищення зуби мудрості можуть бути більш вразливі до карієсу та запальних процесів, таких як перикороніт (запалення м'яких тканин, що оточують зуб мудрості).
- Вплив на сусідні зуби. Некоректне розміщення зубів мудрості може вплинути на сусідні зуби, створюючи проблеми з прикусом та вирівнюванням зубів.
Чи потрібно видаляти зуби мудрості?
Відповідь проста: ні, не завжди потрібно видаляти зуби мудрості. Рішення про видалення зубів мудрості залежить від кількох факторів, включаючи:
- простір (якщо у вас є достатньо простору у ротовій порожнині для нормального виростання та функціонування зубів мудрості, тоді видалення не потрібне);
- позиція (якщо зуби мудрості знаходяться у правильному положенні та не викликають проблем з прикусом, сусідніми зубами або навколишніми тканинами, то їх можна залишити).
Як проводиться видалення зубів мудрості?
Розглянемо загальний опис процесу:
- Оцінка та діагностика. Стоматолог проводить огляд рентгенівських знімків та фізичний огляд, щоб визначити положення, розмір і форму зубів мудрості, а також оцінити стан оточуючих тканин.
- Планування. На основі діагностики стоматолог розробляє план видалення, враховуючи складність видалення, ризики.
- Анестезія. Перед початком процедури вам буде надана місцева анестезія для забезпечення комфорту та відсутності болю під час видалення. У деяких випадках можуть використовуватися також загальна анестезія або седація для пацієнтів, які потребують додаткової знеболювання або заспокоєння.
- Видалення. Стоматолог-хірург зробить невеликий розріз у ясна, щоб отримати доступ до зуба мудрості. За потреби може бути виконана резекція кістки або розрушення зуба на частини для легшого видалення. Далі накладаються шви.
- Постопераційний період. Після процедури важливо дотримуватися інструкцій стоматолога щодо догляду за раною та вживання ліків на зменшення болю та запалення. Час відновлення може варіюватися, і вам будуть надані поради щодо харчування, гігієни ротової порожнини та обмежень активності протягом декількох днів після процедури.
Які можуть бути ускладнення після видалення зубів мудрості?
Після видалення зубів мудрості можуть виникнути деякі ускладнення, але їх вірогідність залежить від кількох факторів, таких як складність видалення, розмір і форма зубів мудрості, анатомічні особливості та індивідуальність пацієнта. Ось деякі можливі ускладнення:
- біль та запалення (це може бути нормальною реакцією організму на процедуру, але у деяких випадках може бути необхідно лікування антибіотиками або іншими протизапальними препаратами);
- кровотеча (можлива легка кровотеча з рани після видалення зуба мудрості. Але якщо кровотеча триває довше часу або стає інтенсивною, необхідно звернутися до стоматолога).
- інфекція (в рідкісних випадках після видалення зуба мудрості може розвинутися інфекція);
- ушкодження сусідніх структур (під час видалення зубів мудрості може бути ризик ушкодження сусідніх зубів, нервів або кісткової тканини).
Записатися на процедуру видалення зубів мудрості у Львові або ознайомитись з усіма можливими послугами
хірургічної стоматології ви можете на сайті
https://yuvodent.com.ua/.