Журнал Житомира
Новости сегодня: Пятница, 20.04.2018    19:37:14
2016 » Ноябрь » 511:59:18

Депутати облради відмовили офшорним компаніям у розробці надр на Житомирщині     РЕКЛАМА  

Депутати облради відмовили офшорним компаніям у розробці надр на Житомирщині
05.11.2016
11:59:18
1897
6

Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter

Депутати висловили незгоду клопотанню Державної служби геології та надр України щодо розробки надр на Житомирщині. За таке рішення на 7-й сесії Житомирської обласної ради проголосували 56 депутатів.

Як пояснили депутати, згідно із новою постановою, Держгеонадра хочуть віддати надра без рішення депутатів облради – за так званою мовчазною згодою. Підприємці оформлюють документи у вищезазначеній державній структурі і подають їх в область. А депутати облради як представники інтересів громад не є господарями становища. Якщо депутати через певний час їм не відповідають, то за мовчазною згодою без рішення сесії земля для видобутку віддається в чиїсь руки.

Тому депутатський корпус прийняв рішення відмовити у погодженні надання спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин ряду підприємств. Це ПП «ДБР-3», що має намір вести видобуток в Південній ділянці Давидківського родовища ільменіт-апатитових руд (Народицький р-н), ТОВ «АБВ-4» (Південно-західна ділянка Яструбецького родовища цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів (Олевський р-н), ТОВ «Укргеолком» (Суховільське родовище граніту (Хорошівський р-н), ТОВ «Видобувне підприємство «Білогор» (Ставищенське родовище лабрадориту (Коростенський р-н). З переліку підприємств попередньо було виключено ПП «Луч» (Південна ділянка Шадурського родовища габро (Хорошівський р-н).

Також було прийнято рішення відмовити у погодженні продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування торфу родовищ «Плав-ІІ» в Олевському районі, «Граничне» і «Становиське-Плотниця» в Овруцькому районі.

Прийняли рішення висловлювати відмову доти, доки така розробка надр не буде вигідна найперше громаді – людям, які проживають на цій землі. Тому що жодна з компаній, які приходять на даний час, не зареєстрована на Житомирщині. Серед місць реєстрації підприємств то Кіпр, то інші подібні офшорні території. Відтак усі податки йтимуть повз бюджет області.

Ця проблема стосується й інших сфер. Проаналізувавши ситуацію, депутати обласної ради констатують, що добробут жителів області залежить від наповнення бюджету. Тут найперше завдання - закликати існуючі підприємства зареєструватися за місцем фактичного здійснення діяльності, тобто на території Житомирщини.
Адже зараз, ведучи свою діяльність у нас в області, підприємства поповнюють бюджети Києва та інших вітчизняних і закордонних міст.

Голосування за ці та інші питання відбувалися на сесії, яку вперше в якості голови облради проводив Володимир Ширма. Засідання сесії пройшло за рекордно короткий час і толерантно.

Сергій Смолянчук


Тэги: недра, депутаты, Житомирская область   
Объявление:
Комментариев: 6
dakar
1 Инспектор Кранник (dakar)   • 14:22:08, 05.11.2016
-2

Перемога чи зрада, вот в чем вопрос.
dodo
2 Артём Александрович (dodo)   • 16:28:41, 05.11.2016
+2

Думаю правильно мыслят! Надо наполнять свой бюджет,а не другой области.У нас много чего есть.Я бы дал возможность местным компаниям этим заниматься. пусть свои зарабатывают и платят в областной бюджет
dodo
3 Артём Александрович (dodo)   • 16:29:58, 05.11.2016
+1

А не так как получилось что тротуары делают работники из Львова,а не наши. У нас что руки кривые? Отнюдь не так,мы тоже можем.
Sunrise
4 Алекс (Sunrise)   • 19:47:37, 05.11.2016
+2

Как то странно... Обычно кому надо заплатили и добывай что хочешь... Хотя, может по цене не сошлись)
Cobalt
5 Cobalt (Cobalt)   • 21:22:58, 06.11.2016
0

Ничего, ничего. Они посмотрят декларацию лабунской и поймут, как надо "принимать правильные решения".
Cobalt
6 Cobalt (Cobalt)   • 21:24:16, 06.11.2016
0

"... Отнюдь не так,мы тоже можем..."

Да нет. Так коряво и тошно-долго даже ПТУ-шники не смогут.
Распродажи интернет-магазинов

Читайте ЖЖ.инфо
Горячие новости

Новости Житомира по теме:


Останні новини Житомира

Система Orphus