- Накінець-то настала пора, коли можна „відвести душу”, - говорить 30-річний Василь Поліщук. – Я просто „киснув” на цих „етажах”, поки не вийшов на природу з рушницею на плечі...
Про наближення мисливського сезону рідні та знайомі Василя знали заздалегідь. Після роботи він починав „чаклувати”: важити на спеціальних вагах порох, дріб, засипав їх у гільзи... І весь час тихенько співав. Потім вкотре чистив рушницю, надував і спускав човна, а з настанням темноти лягав на диван і читав спеціальну літературу.
Та готувалися не лише мисливці. Щоб їм було на що полювати, і щоб цей процес відбувався безпечно, до сезону готувався і УТМР, пише
Світлана Північна.
- Ми виконали весь комплекс запланованих до відкриття сезону заходів, - говорить заступник голови Житомирської облорганізації УТМР Геннадій Напіральський. – Проведено облік пернатої дичини, на яку і дозволено полювати у серпні. В наших угіддях виявлено 260 тисяч пернатої дичини.
І вся ця здобич знаходиться під пильним контролем УТМР.
Члени товариства ведуть боротьбу і з бракон’єрством: останнім часом ними складено 144 протоколи та вилучено 33 одиниці зброї. Щоб убезпечити дичину від сказу, періодично проводиться відстріл диких котів, собак та лисиць – близько двох тисяч голів з початку року.
Плідно займається облорганізація УТМР і організаційно-масовою роботою: регулярно проводяться змагання зі стрільби, виставки мисливських собак тощо.
Отже, з 9 серпня по 2 листопада триватиме полювання на пернату дичину і в повітрі лунатимуть постріли. А ввечері буде варитися юшка на вогні і розповідатимуться багаті на фантазію мисливські байки. То ж – ні пера...
ДОВІДКА: Житомирська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок складається з 22 „районок” і налічує понад сім тисяч шістсот членів.
Її мисливські угіддя розкинулися на території один мільйон 480 тисяч гектарів.
Крім пернатих, на Житомирщині водиться й інша дичина: понад трьох тисяч косуль, півтори тисячі кабанів, 356 лосів, 109 оленів, проте найбільше зайців – понад 46 тисяч та п’ять тисяч лисиць.
Щоб стати членом УТМР необхідно оформити відповідні документи, сплатити 80 вступних гривень, 150 грн. – членських внесків та дві гривні за квиток, а також отримати посвідчення та контрольну картку.