У Житомирський області на профілактичному обліку перебуває близько 2 тисяч 300 осіб, які зловживають спиртними напоями, - і це лише офіційна статистика. Реальність набагато складніша.
Про цю ситуацію «
Журналу Житомира» прокоментував заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції УГБ УМВС Володимир Мазарчук.
- Важко переконати людину, що втратила суспільні орієнтири, цінності, у необхідності зміни способу життя, працевлаштування. Такі особи дуже часто не просто зловживають алкоголем, а й на цьому грунті скоюють правопорушення та злочини, найчастіше крадіжки. Після вживання спиртних напоїв дуже часто розпочинається з’ясування відносин, що закінчується бійками, - говорить Мазарчук.
А одним з чинників, що активно сприяє поширенню пияцтва є виготовлення та продаж самогону. І проблема ця не лише села, хоча для нього вона дуже характерна, але й міста. Виявлення осередків виготовлення та продажу самогону, припинення їх діяльності, притягнення їх організаторів як до кримінальної, так і адміністративної відповідальності - обов’язкова складова роботи дільничного інспектора. Самогон, закваска та самогонні апарати вилучаються та знищуються.
Лише упродовж двох останніх місяців житомирськими дільничними вилучено понад 1 тисячу 200 літрів самогону, більше 8 тисяч літрів закваски та 224 апаратів для виготовлення самогону.
Найчастіше, стверджує Володимир Юрійович, таким незаконним видом діяльності займаються люди передпенсійного або пенсійного віку, розглядаючи його як додатковий заробіток для власного бюджету, однак забуваючи про давню істину – на чужому горі щастя не збудуєш.
3 листопада в оселі 46-річної жительки м. Коростишева працівники міліції виявили понад 200 літрів закваски, 8 літрів готової продукції та безпосередній засіб виробництва – самогонний апарат. Прокурором Коростишівського району за даним фактом порушено кримінальну справу.
Загалом же понад тисячі жителів області притягнено до відповідальності, 29 з них - до кримінальної, за порушення антиалкогольного законодавства. Майже 30 тисяч гривень сплатили порушники до державного бюджету країни.
Однак, відповідальність за такі дії у вигляді накладення штрафу не можна порівнювати із масштабами розвитку та поширення цього негативного явища. Проблему пияцтва лише боротьбою із самогоноварінням, звичайно, ж не подолати. Тут необхідно змінювати державну політику щодо пропаганди здорового способу життя, обмеження реклами алкогольних та тютюнових виробів, внісши відповідні корективи до нормативно-правової бази держави.
Смага - натурпродукт. От нефтяного спирта буржуйского голова болит а заватра на службу. О смаге только мечтать приходится.
?