На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року за перемогу в 64-му одномандатному виборчому окрузі у Житомирській області змагатимуться 15 кандидатів.
Одні представляють політичні сили. Це: Михайло Кізюк («Демократичний альянс»), Віктор Пустовіт («Сильна Україна»), Анатолій Лазаренко (Радикальна партія Олега Ляшка), Володимир Арешонков («Блок Петра Порошенка»), Юрій Білошицький («Опозиційний блок»), Сергій Вербельчук («Блок лівих сил України»), Андрій Озерчук («Народний фронт»).
Інші є самовисуванцями: Сергій Ковердун, Роман Очеретнюк, Євген Дзюба, Юрій Ковалінський, Тетяна Тимочко, Валентин Савицький, Сергій Ярошовець і Володимир Пехов.
При цьому більшість кандидатів, зареєстрованих у ЦВК – технічні, тобто вони будуть вибувати з участі у перегонах у залежності від коливання політичних симпатій виборців. Деякі братимуть участь, щоб просто «засвітитися». У реальній же битві за 64-й виборчий округ змагатимуться лише екс-бютівець Андрій Озерчук проти екс-регіонала Володимира Пехова.
Про це йдеться у проміжному аналітичному звіті Громадської організації «Житомирщина – наш край!», який складений на підставі дослідження, проведеного у 64-му одномандатному виборчому окрузі Житомирської області.
Володимир Пехов – народний депутат України, переможець парламентських виборів-2012 у цьому окрузі. Недоліки кандидата – колишній «регіонал». Водночас близько знайомий з Петром Порошенком: не так давно бачили, як він заходив пізно ввечері до Адміністрації Президента. Немісцевий, народився на Луганщині. Однак давно працює на Житомирщині, був депутатом обласної ради двох каденцій.
Переваги – має найбільшу підтримку виборців завдяки роботі, яку продовжував виконувати на окрузі і після обрання. Іде самовисуванцем, оскільки заявляє, що після невдалого перебування у лавах політичної партії тепер відповідатиме лише перед людьми.
Андрій Озерчук – генеральний директор державного концерну «Укрторф». Брав участь у виборах-2012 від ВО «Батьківщина». Недоліки - близький соратник Сергія Пашинського, якого звинувачують у низці корупційних схем. Після проведення люстрації у лавах «Батьківщини» влітку цього року Андрія Озерчука було виключено з партійних лав, що змусило кандидата шукати нову політичну силу для балотування. Тому вже на цих виборах він балотується від «Народного фронту». Ще один вагомий мінус – виборці досі не забули, як він агітував за комуніста, що після постреволюційних подій та зміни ставлення до «червоних» значно зашкодило його рейтингу з боку виборців.
Переваги – місцевий, має підтримку серед населення, зокрема, Лугинського району, оскільки народився у с.Червона-Волока.
Серед інших кандидатів, які ще можуть вплинути на перебіг передвиборного процесу, - Володимир Арешонков і Сергій Ярошевець.
Володимир Арешонков – перший заступник голови Житомирської обласної ради. Недоліки - на парламентських виборах-2006 балотувався від блоку «НЕ ТАК!» (№225), у першу десятку якого входили Віктор Медведчук і Нестор Шуфрич. У 2010 році був призначений Віктором Януковичем головою Коростенської райдержадміністрації. Цього ж року після місцевих виборів став депутатом Житомирської обласної ради від «Народної партії» Володимира Литвина. Потім за підтримки обласних «регіоналів» зайняв посаду першого заступника голови обласної ради, на якій перебуває досі. У 2013 році відзначився в організації «антимайданів» та «антифашиських» мітингів у Житомирі.
Переваги - балотується від провладної політичної сили, присутній на відкриттях усіх об’єктів соціальної сфери, що зведені за державний кошт, місцевий – народився у місті Коростені.
Сергій Ярошевець – директор ТОВ «Селянська община», член Комуністичної партії України, хоча на вибори йде як самовисуванець. Партійність Сергія Ярошевця може слугувати йому як недоліком, так і перевагою з огляду на те, що два роки тому його однопартієць Микола Тимошенко набрав в окрузі 28% голосів.
Переваги – місцевий, народився і проживає в смт Лугини, має приємні людські якості, поет, свої вірші розповідає виборцям. Іде самовисуванцем, бо вважає, що звітувати мусить лише перед людьми.
И тапки нашi бiлi!