У ЗМІ зацікавлені особи розповсюджують брехню про те, як проходила позачергова сесія обласної ради і чому змінили керівництво. Аби припинити маніпуляції, ми звернулися за коментарем до ініціатора проведення позачергової сесії обласної ради депутата Євгенія Жабокрицького із фракції “Об’єднання “Самопоміч”.
Він розповів, як тривалий час намагався достукатися до голови обласної ради від імені громади. Цілий рік активно займався створенням територіальних громад на Попільнянщині. Були декілька варіантів добровільного об’єднання. Дві громади встигли провести по всіх щаблях створення, а одну - найбільшу - не встигли.
"Ми подали документи із запізненням на пару годин. І Анжеліка Лабунська принципово висловила свою позицію: “Раз я сказала, до 12-ї години такого-то дня, - значить отак! А ні - хай чекають наступного разу", - каже Жабокрицький.
На робочу групу та на сесію питання не було винесено. Тоді на сесії 21 липня Жабокрицький запитав Лабунську, чи буде позачергова сесія.
"Вона сказала: звичайно, буде, без питань. Я її зберу, якщо треба через пару-трійку днів. Все проведемо!", - веде далі депутат.
Євген, будучи послідовною людиною, почав наполягати, телефонувати голові ради, ходити на зустрічі.
"Було очевидне уникання. Уже на ту хвилину (це було влітку) напряму сказала: “Мені це нецікаво, бо ходить така плітка, що хочуть мене зняти", - каже Євген.
Жабокрицький дзвонив, і коли Лабунська була на лікарняному за кордоном. Після ходінь по муках депутат вирішив сам збирати підписи для скликання позачергової сесії. Однак, за словами Жабокрицького, Анжеліка Вікторівна була впевнена, що він не збере підписів, адже літо, відпустки.
"Я сів у машину, взяв довідник депутата і почав їздити до всіх. Щоб ви розуміли, я витратив три баки солярки для того, щоб познаходити колег з облради. Я їздив у Бердичів, Коростень, по всій області. Багатьох не було на місці. Але я зібрав на ту хвилину 23 підписи. А 24-й отримав пізніше", - згадує депутат.
За словами обранця, члени фракції "Батьківщина" ніби отримали команду ігнорувати Євгена, не виходити з ним на зв’язок. Мовляв, не дай Боже хтось поставить підпис. Однак з “Батьківщини” поставив свій підпис лише Сергій Орлюк. Першою підтримала Жабокрицького його фракція “Об’єднання “Самопоміч”, а також свободівці, радикали та БПП. Ці фракції почали збирати своїх депутатів, аби отримати підписи, які вирішать нагальне питання громади.
Колеги з розумінням поставилися, адже на дворі був уже вересень. І громаду з Попільнянщини конче потрібно оформити в бюджетний рік. Далі представникам громади самим потрібно їхати в Мінрегіонбуд, Мінфін. Не розглянувши питання на сесії, фактично громаду з 13 сіл та інші об’єднані громади лишили б без засобів існування.
Лабунська, каже Євген, звинуватила його в тому, що зібрані підписи є недійсними. Каже, "радила" готуватися до суду, писала різного роду смс. Таким чином вивернула конфлікт зовсім в інший бік. Євген був упевнений в своїх діях, знаючи, що відстоює єдине - інтереси громади.
Подібні маніпуляції та байдужість Анжеліки Лабунської стали останньою краплею, і депутати вирішили збирати підписи для висловлення недовіри. Кажуть, передував цьому рік та відсутність діалогу з депутатським корпусом.
"Ми зробили аналіз роботи з цією головою протягом року. Щоб ви розуміли, за 10 місяців у неї лише двічі були приймальні дні для простих громадян. А мало бути мінімум 10. Крім того, там стоси заяв, які вона повинна була розглянути. Це ж люди кожен день звертаються. Людина забула повністю, чим вона займається. Вона безвідмовна лише в плані пообіцяти. Що ти хочеш чути? Без питань! Треба? Зробим! Візьмеш, отримаєш, подаруєш, купим, побудуєм, запустим!", - пояснює причини зняття голови Євген Жаброкрицький.
За таку позицію Жабокрицького Лабунська, як сама висловилася на прес-конференції, вирішила подати на нього в суд. У свою чергу Євген запрошує Лабунську на детектор брехні, де готовий разом з неї говорити про те, що відбувалося в облраді. У фракції “Об’єднання “Самопоміч” підтверджують, що було проведено аналіз, який показав негативний результат діяльності очільниці обласної ради. Тому свідомі депутати з різних фракцій консолідовано прийняли рішення переобрання голови заради якісних змін в діяльності обласної ради.
"Ми провели аналіз роботи голови і отримали негативний результат її діяльності. Ми послідовно відстоюємо інтереси громади в обласній раді. І якщо механізм не працює через неякісний менеджмент керівника, то останнього потрібно змінювати. Питання не у прізвищі чи партії, а в підходах в роботі. Необхідно було оновити ситуацію в органі місцевого самоврядування, аби, власне, повернути можливість здійснювати це самоврядування. Аби громада знову могла через депутатів та напряму відстоювати свої права”, - прокоментував
голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” в Житомирській обласній раді Віталій Ейсмонт.
Іван Сіренький
У всех дата регистрации 25.09.
Ни ума, ни фантазии - можно не заглядывая в личку увидеть что один утырок писал.
Я б за такое паливо с вами даже не рассчитался )))
Палишься Женя )))
А вы опять про вселенский заговор! Вас не тошнит от вашего вранья???