У Житомирі, як і по всій Україні та в усьому світі, 14 червня вшановують тих, хто вирішив поділитися своєю кров’ю з тими, хто такого потребує. Цього дня відзначають Всесвітній день донора крові.
У Житомирській області нині налічується приблизно 10 тисяч донорів, майже 2 тисяч носять звання «Почесний донор України» та 3 жителі області отримали державну нагороду «Заслужений донор України».
Привітав донорів голова обласної ради Володимир Ширма, відзначивши важливість їхньої почесної ролі, передає
прес-служба облради.
«Цей день приурочений, щоби висловити подяки добровільним безоплатним донорам за дарування крові, що рятує людські життя. Донорська кров – це цінний ресурс, як при лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донори – це справжні патріоти, адже ціною частинки себе – своєї крові, ви даруєте тисячам людей безцінне життя», - сказав Володимир Ширма і закликав жителів області долучатися до руху дарителів крові.
За вагомий особистий внесок у рятування життя людей та з нагоди Дня донора Володимир Ширма нагородив Грамотами обласної ради та грошовими подарунками лікаря Центральної міської лікарні №1 м. Житомира Людмилу Ільницьку, медичну сестру Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 Жанну Броновицьку, молодшу медичну сестру Центральної міської лікарні №1 м. Житомира Любов Йовній, викладача Житомирського екологічного ліцею № 24 Олену Майор, водія ВАТ «Житомирський завод скловиробів» Сергія Ожго.
Довідково. Всесвітній День донорів крові засновано 2006 року на 58-й сесії Асамблеї охорони здоров’я ВООЗ у Женеві. Це свято припадає на 14 червня. Саме цього дня 1868 року народився відомий австрійський лікар, лауреат Нобелівської премії Карл Ландштейнер, який у 1900 році зробив відкриття — виявив групи крові А, В, О. 2 роки потому його учні відкрили ще й 4-ту групу — АВ. Саме завдяки цьому вченому стало можливим шляхом переливання крові рятувати життя й повертати здоров’я важко хворим пацієнтам.
Донором може стати повнолітня особа, яка важить не менше п’ятдесяти кілограм. Протипоказанням до здачі крові є: шкірні захворювання, гепатит В і С, туберкульоз, СНІД та інші венеричні хвороби, вагітність, період лактації. Після донорства людині необхідне відновлення.