Дрезден став руїнами після масованих бомбардувань англо-американської авіації 1945 року. Тоді у вогняному вирі загинули десятки тисяч людей. Багато хто з істориків називає ці нальоти «варварськими». Ми летимо над східними околицями мирного Житомира на цивільному гелікоптері. Бомб у нас немає. На календарі 2019 рік. Але чому знамениті колись підприємства – «Хімволокно», «Льонокомбінат», «Завод верстатів-автоматів» – так схожі на руїни Дрездена?..
Пілот гелікоптера Леонід Кріґер показує своєму приятелю та діловому партнеру Олегу Грамотенку масштаби руйнувань Житомира мирного часу. Кандидат у народні депутати України вражений: з повітря добре видно те, чого не побачиш із землі. Так, житомиряни знають, що ці заводи давно зупинилися, а їхнє майно розкрадене. Так, нерентабельні, збиткові, зайві, непотрібні. Але таке цинічне варварство все одно шокує. І що з усім цим робити?..
План дій Олега Грамотенка в українському парламенті передбачає активну діяльність по створенню технопарків у Житомирі та інших містах – де колишні промзони схожі на післявоєнний Дрезден. Що таке «технопарки» і що вони дадуть місту?
«Це майданчики, підготовлені для приходу інвесторів. Які мінімізують свої витрати на офісні приміщення, на виробничі приміщення, на підключення до мереж та комунікацій. У це потрібно вкласти працю. Ці майданчики необхідно підготувати і запропонувати інвестору!» – коментує Олег Грамотенко, кандидат у народні депутати по 62-му одномандатному округу.
Житомиру потрібне розширення виробничих потужностей, що збільшить додану вартість, зменшить безробіття і підвищуватиме загальний рівень життя городян. Створення технопарків – найкоротший і найбільш ефективний шлях досягти нового індустріального буму.
«Це концепція, яку я просуваю на Заході для того, щоб привабити у Житомир справжніх виробничих інвесторів!» – додає О. Грамотенко.
В офісі компанії «Tesla Energo», генеральним директором якої є Олег Грамотенко, практично щодня можна почути англійську, французьку, італійську чи ще якусь європейську мову. І це не просто розмови – а понад 120 000 000 євро інвестицій, вже залучених на Житомирщину за останні 3 роки. Причому зроблено це без жодної участі держави чи місцевих чиновників!
Що можуть виробляти майбутні технопарки Житомира? Існує безліч передових технологій: дорожнє покриття з перероблених пластикових пляшок; пелети для опалення з відходів сільського господарства; 3D друк. Нарешті, виробництво сонячних панелей – у чому компанія Олега Грамотенка особливо зацікавлена. Адже «Tesla Energo» реалізує сьогодні у Житомирській області 6 інвестиційних проектів, пов’язаних із «зеленою» енергетикою. Дві сонячні електростанції – Ганська та Іршанська – вже працюють.
Технопарки забезпечать тисячі городян новими робочими місцями з європейським рівнем оплати – і зможуть зупинити їх від виїзду за кордон у пошуках кращого життя. Спрямують багатомільйонні надходження в міський бюджет. Дадуть можливість місту самому будувати сучасну інфраструктуру: дороги, велосипедні доріжки, громадські простори, місця для відпочинку тощо.
Олег Грамотенко переконаний: тільки реальне виробництво із залученням реальних інвестицій – здатне оживити Житомир і створити тут економічне диво. «Ми вже досягли певних успіхів. Але я хочу, щоб область отримувала 120 млн. євро інвестицій не за три роки – а кожного року!» – додає кандидат у депутати Верховної Ради України від Житомира.
Прес-служба кандидата у народні депутати України Олега Грамотенка
Facebook: Олег Грамотенко
Веду прямі ефіри у Facebook кожної неділі о 17:00 год.
Спілкуйтесь зі мною особисто!
А навіщо місту (і країні, яка хоче зробити економічний ривок) - такі засрані власники, які можуть лише засрати ділянку? Житомир всіяний розвалюхами. Руїни в самому центрі міста (провулок Скорульського etc.). На Корбутівці догниває "пансіонат ім. Розенблата". Але тебе турбує, чи ці засранці в курсі, що вони засранці. :)