Валовой внутренний продукт Украины в январе 2020 года сократился на 0,5%, о чем говорится в обзоре
экономической активности за первый месяц года Департамента стратегического планирования и макроэкономического прогнозирования Министерства развития экономики, торговли и сельского хозяйства.
«С начала 2020 года почти все виды экономической деятельности, формирующие динамику Сводного индекса производства товаров и услуг по основным видам экономической деятельности, кроме строительства и внутренней торговли, продемонстрировали сокращение производства. Как результат, в январе 2020 года уменьшение Сводного индекса составило 2,6% и, соответственно, сокращение ВВП оценено на уровне 0,5%», - сказано в обзоре.
Что касается 2020 года, то в Минэкономики ожидают продолжения реформирования во всех сферах экономики, модернизации промышленного комплекса, активного обновления инфраструктурных объектов.
«Однако действие факторов, которые влияли на развитие экономики в 2019 году, на фоне уже сложившихся в предыдущих периодах структурных дисбалансов и накопленных проблем, а также рисков, связанных с распространением коронавируса (Covid-19) в мире, и возможное снижение темпов развития мировой экономики будут несколько сдерживать рост экономики в целом, особенно в I квартале года», - сказано в обзоре.
По информации экономиста Владимира Компанийца, ВВП Украины впервые упало за последние 49 месяцев.
«Да ладно, этого же просто не может быть, правительство Гончарука последние 6 месяцев рассказывал о победах в экономике с "замечательными темпами прироста ВВП", а тут бац, первый день нового правительства и уже по расчетам Минэкономики реальный ВВП в январе упал на 0,5%», - отметил он.
Є імовірність, що Зеленський цей закон заветує, але навряд.
"— Запровадимо податок на виведений капітал, щойно для цього виникнуть необхідні економічні умови"
https://sluga-narodu.com/program
Так що нічого дивного, що в результаті діяльності наявної владної кліки ми отримуємо падіння ВВП.
Особливо пишуть завалилась промисловість: "Як нагадав чиновник, після поступового відновлення протягом трьох попередніх років, за підсумком 2019 року обсяги випуску промисловості скоротилися на 1,8%. У грудні падіння прискорилось до 7,7%, (з -7,5% у листопаді)."
https://www.rbc.ua/ukr/news/minekonomiki-obyasnili-obval-promyshlennosti-1579856993.html
А от щодо того, що вже проглядаються ознаки, що в цьому році нагряне економічна криза, як в 2008, я теж чув. Цікаво, які ж тоді показники падіння нам продемонструє ЗеКоманда.
Правильно, але те що ви написали називається сировинна колонія.
Населення читати/писати вміє, з голоду не помирає, але живе бідно і мрія емігрувати з країни.
Не було б цієї суб'єктної політики китайської еліти, так і були б "фабрикою по потшиттю пуховиків", а не членом клубу держав будівників авіаносців.
Он Мексика, теж промплощадка для ринку США, але авіаносці вони не будують, та й про розвиток високих технологій в Мексиці я теж не чув.
Чим до свого призначення в кабмін керував Гончарук, Мілованов? Чи наприклад голова податкового комітету пан Гетьманцев, який і проштовхує всі вищезгадані "податкові покращення" в парламенті?
Зато коммуналку снизили, или не?
Правда закон про ринок землі вони написали не найкращим чином, відсутня забоорона на купівлю/оренду с/г земель юридичними особами (агрохолдингами), але думаю краще хоч так.
Потім восени збіжжя зібрали, прибуток вивели і всім привіт. Україна лишається сировинною базою.
Якщо ж піти шляхом Польщі, де купівля/ореда лише для фіз. осіб (ну ще держава чи релігійні об'єднання), там здається обмеження до 500 гектар, то на такиих наділах зернові не сильно рентабельні, і фермери вирощуватимуть різноманітну продукцію: овочівництво, ягоди і т.д.
А якщо в країні вирощується різноманітна с/г продукція, це запорука продовольчої безпеки країни.
Плюс фермер все таки живе в Україні, а значить свій прибуток витрачає тут, а не виводить за кордон, як агрохолдинг.
А у них вся земля вже легально оформлена: емфітевзис, або фікетивний борг це все легальні схеми. Ніхто ж не пропонує у агрохолдингів відбирати вже скуплену ними землю. Все що скупили - то їхнє.
"але при цьому інші сфери теж підуть у гору. ...логістика, сушіння , складування, логістика, порти блаблабла"
Згоден, але є одне але. Візьмімо Нібулон, так, він розвиває суднобудування в Миколаєві, у них там своя верф здається працює.
Але тут важливо що вони розвивають. А вони розвивають виключно те, що їм потрібно для вивезення с/г сировини: зерна тощо. Нариклад на тій верфі вони роблять баржі для перевезення зерна.
Тобто те, що треба для обслуговування сировинної бази, але не більше.
"На все це потрібні теж працівники"
Так, але коли заробляє пара десятків/сотень працівників агрохолдингу і пару тисяч фермерів з сім'ями на тій же площі, це все таки різні речі.
І фермери все таки витрачають гроші в Україні, а агрохолдинг виводить прибуток закордон.
"Нє, можна звичайно дивитись на землю з бур'яном"
Ви багато бачили хоч скількісь придатної с/г землі в Україні, яка заростає бур'яном? І при фермерському типі ринку землі пустувати не буде. Он в Польщі фермерська модель так працює, що наші на заробітки на полуницю їздять.
Загальна полоща ріллі в країні близько 43 000 000 гектар. Агрохолдинг Керенел, має у власності близько 500 000 гектар. В Кернел працює 16 000 співробітників.
Отже, якщо всі с/г знемлі перейдуть агрохолдингам, їм для обробітку вистачить десь 1.4 мільйонів співробітників (43 000 000 / 500 000 * 16 000)
А тепер питання: куди дівати всіх інших селян? У "зайвих" селян буде два шляхи: або втікати в Польщу, або спробувати взяти штурмом українські міста, де їх ніхто і ніщо не чекає, з відповідними наслідками: ріст злочинності і т.д.
А фактично цей механізм є одним із способів обходу так званого "мараторію" на продаж земель с/г призначення.
"Договір емфітевзису не передбачає переходу права власності на земельну ділянку і це його головна відмінність від договору купівлі-продажу. Договір емфітевзису є проміжною ланкою між орендою та правом власності. Це договір землекористування, який може бути укладений на досить великий строк, наприклад на 100, 200 чи 500 років, або навіть безстроково. І саме така особливість договору емфітевзису фактично прирівнює його до купівлі-продажу, оскільки, передавши право користування землею на дуже тривалий час, власник певним чином обмежений у своїх правах. До речі, з продажем порівнюють і договори оренди, укладені на максимальні 49 років."
http://imgpartners.com.ua/company/publications/jakij-takij-emfitevzis-689-689-689/
)))
А за это время либо шах помрёт, либо ишак сдохнет
(Ходжа Насреддин)