Живий Журнал
 
ЖЖ » Новини » 2024 » Февраль » 1 » 21:34:22

Ексклюзивний прогноз погоди на лютий: чи буде він справді лютим або коли закінчиться зима

01.02.2024, 21:34:22 4459 0 Помилка?Помилка в тексті?
Виділили слово мишкою
і натисніть Ctrl+Enter
Ексклюзивний прогноз погоди на лютий: чи буде він справді лютим або коли закінчиться зима

Дві третини зими позаду. На відміну від торішньої, теплої, або, як кажуть в народі, "сирітської" зими, коли навіть сироти у благенькому одязі не мерзнуть, нині і грудень, і особливо січень, показали: вони справді зимові місяці. Та до весни все ближче, сонце на небі все вище, а світловий день зріс більше ніж на годину, він тепер довший за 9 годин.

Але день щороку зменшується і збільшується однаково, а от якою буде погода у прийдешньому лютому, з'ясував ТСН.ua.

Ми традиційно порівняли довгостроковий прогноз Укргідрометцентру та узагальнений прогноз двох популярних метеосайтів: meteofor і sinoptik.

Укргідрометцентр: Місяць буде незвичним

За інформацією Укргідрометцентру, цього року лютий очікується не таким, як звичайно. У половині областей він виявиться теплішим за норму, у половині областей – близьким до норми. Менше мерзнутимуть жителі півдня і сходу, а також мешканці Кіровоградської, Дніпропетровської областей та Криму. Тут середня місячна температура повітря має бути вищою за норму на 1-1,5 градуси. У інших областях температура прогнозується близькою до норми, або від 4 градусів морозу до 2 градусів тепла, це на 2-3 градуси тепліше, ніж у січні.

За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря у лютому становить 39 градусів морозу, на півдні Одещини та Криму – 23 градуси морозу. Абсолютний максимум температури - 20 градусів тепла, у південно-західних, південних областях та в Криму місцями +24 градуси, на високогір’ї Карпат +11 градусів. Тобто у лютому екстремальні морози менші на 3 градуси, ніж у січні, а екстремальне тепло на 4 градуси більше, ніж у січні.

Місячна кількість опадів прогнозується 29-67 мм, в Карпатах місцями 74-83 мм. Це в межах норми і приблизно на 20 мм більше, ніж у січні скрізь, окрім Карпат. В горах снігу випаде стільки ж, як і в січні, а в інших областях це здебільшого буде не чистий сніг, а з дощем, а то й дощ без снігу.

Як розповів нам заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, у лютому малоймовірні значні морози, які були в січні. Однак не виключено, що через періодичне надходження арктичного повітря, на кілька днів температура може помітно знизитись.

"У лютому відбувається перехід середньодобової температури через 0 градусів у бік підвищення, - зазначив Анатолій Прокопенко. – На півдні Одещини, у Криму та місцями на Закарпатті це може статись у першій декаді, в південних областях – у другій, у західних, місцями у Рівненській, Житомирській і Київській областях – у третій декаді. В решті областей – на початку березня. Опади – це переважно мокрий сніг і дощ, тобто надовго новий сніг не затримуватиметься, розтане".

Цікаво, що, за словами Анатолія Прокопенка, переступний (не високосний!) рік лише календарно подовжує зиму на один день і не впливає ні на кількість снігу, ні на температуру повітря. До речі, переступний рік ще називають "Касьянів рік", бо іменини цього святого святого раз на чотири роки, 29 лютого.

Зима / © Pexels
Зима / Фото: Pexels

Погодні сайти:

Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що лютий в Україні виявиться досить теплим і майже без снігу, зате з дощами. Однак у кількох північних і центральних областях погода весь місяць залишиться зимовою: похмурою, холодною і сніговою.

Захід

Жителям західних областей на початку лютого може здатися, що вони "щось пропустили" – після січня до них завітає березень. І справді: перші 7-12 днів лютого на Закарпатті, Львівщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині, Буковині, Хмельниччині денна температура буде +6-12 градусів, інколи накрапатиме, пролітатиме невеликий мокрий сніг. Нічна температура коливатиметься від 0 до 3-5 градусів тепла. Та у другій декаді лютого зима повернеться, температура впаде до +2-3 градусів удень і нижче нуля вночі. Дощі з мокрим снігом посиляться, вони йтимуть майже щодня скрізь, крім Буковини і Хмельниччини, тут опадів очікується небагато, а сонячних днів буде більше, ніж у решті областей. Така погода протримається до березня.

Зима / © pixabay.com
Зима / Фото: pixabay.com

Північ

У північних областях - це Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Київська, Сумська – короткий подих весни у першій декаді лютого буде відчутним лише на Волині, Рівненщині і Житомирщині. Тепла погода з температурою +6-8 градусів удень і близько нуля вночі протримається не більше тижня, потім тут також похолодає, задощить і засніжить. Надалі до кінця місяця встановиться похмура погода з мокрим снігом та дощем і майже без коливань температури: вдень +2-3 градуси, вночі 0-2 градуси морозу. У трьох інших областях весняного тепла не буде зовсім, вдень тут на весь місяць прогнозується температура 0-2 градуси тепла, вночі 0-2 градуси морозу. А "мокрих" днів очікується багато – на один погожий день припаде три дощових і сніжних.

Центр

У центрі країни – це Вінницька, Черкаська, Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська області – погода в лютому буде строкатою. Місяць також почнеться теплом, вдень до +8-10 градусів, уночі 0+2, але надалі холодний вітер з півночі вже за кілька днів витіснить тепле повітря на Вінниччині, Черкащині, Полтавщині, і температура тут знизиться до +3-4 градусів, почнуться дощі з мокрим снігом. У двох інших областях похолодає не так значно, тут нічних морозів не буде, а вдень утримається температура +5-7 градусів. Дощі з мокрим снігом йтимуть майже щодня, особливо на Дніпропетровщині. У другій половині місяця зимова погода накриє весь регіон, а опадів поменшає. До березня триматиметься температура вдень +2-3 градуси, вночі 0-2 градуси морозу.

Схід

У східних областях – це Харківська, Донецька і Луганська – лютий почнеться з похолодання, денна температура +2-4 градуси, нічна близько нуля, картину доповнить дощ з мокрим снігом. Від 7 до 13 числа потеплішає на 4-5 градусів, а опади припиняться. У другій половині місяця погода на сході країни аж до березня очікується приблизно такою ж, як в інших регіонах, крім південних. А саме: температура вдень 2-3 градуси тепла, вночі 0-2 градуси морозу, інколи йтимуть дощі з мокрим снігом.

Південь

А от на півдні України зима закінчиться достроково, на місяць раніше. У Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях у першій половині лютого денна температура триматиметься +8-12 градусів, у Криму до +15 градусів, нічна +1-3 градусів, у Криму до +5. Друга половина лютого буде прохолоднішою, але вдень морозів не прогнозується, найнижча температура +4 градуси, вночі від 0 до +2. Опадів майже не передбачається.

Лише на Одещині, яка опиниться під впливом антициклону з південного заходу, весь місяць буде трохи холодніше, вдень не вище +8, а вночі не вище +2 градусів. Зате сонячних днів тут буде набагато більше, ніж у решті південних регіонів – понад двадцять, а дощових днів лише два-три.

Як бачимо, прогнози Укргідрометцентру та погодних сайтів подібні: лютий очікується без сильних морозів, але не дуже теплим і з невеликими опадами.


Тэги: зима, сніг, Метель, прогноз погоды

Схожі новини:


Комментариев: 0
Оголошення на ЖЖ інфо: