Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Владислав Пучич
 

Таки A.C.A.B. Справа Коктиша-2.

Автор: Владислав Пучич, 04 Ноября 2010, 23:22:02
Автор Владислав Пучич

Владислав Пучич

все статьи автора

Справа білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша набула серйозного резонансу не лише в Україні, а й у Європі, тому не буду спинятись на подробицях. Все є на офіційному сайті Ігоря.

Більше розповім про те, що наразі відбувається в Житомирі. Хронологія подій:

3 листопада

Близько 17:00 Ірина Тютюник (дружина Коктиша) телефонує журналістці газети «20 хвилин» Оксані Трокоз з повідомленням, що до них в квартиру увірвались люди, які представляються міліцією і сказали, що шукають людину, яка знаходиться у розшуку. Поклали всіх обличчям вниз, якийсь час нишпорили квартирою і повідомили, що знайшли маріхуану.

Логічний висновок №1 – за ким би до вас не прийшла міліція – все одна щось знайдуть. Робота у них така.

17:30 Оксана Трокоз і Діана Мінаєва приїжджають в квартиру, яку знімають Коктиші з друзями і застають наступну картину – близько 10 людей у штатському (!) ходять по квартирі, а один з мешканців Артем Дубський лежить з закривавленим обличчям. Після появи дівчат один з присутніх представився як Туровський Богдан Петрович, співробітник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС в області і показав відповідне посвідчення. Журналістки у свою чергу пред’явили свої, після чого почали знімати події на фотоапарат. Ірина Тютюник кричить, що поняті знають міліціонерів по іменам і запитують, що їм робити. Після цього двометрові «правоохоронці» з криком «давай на вихад!» забороняють зйомки, скручують руки журналістці, виривають з рук фотоапарат і виштовхують обох за двері. Аудіо «аудієнції»:17:50

Міліціонери виводять мешканців з квартири і ведуть вниз по сходам. Журналістки просять повернути камеру, на що…. їх теж починають підозрювати у покурюванні травки.

Аудіо:

Логічний висновок №2 – для того, щоб стати підозрюваним у вживанні легких наркотиків потрібен фотоапарат, посвідчення журналіста і наглість їх використовувати у присутності працівника МВС.

Їдем далі. Коктиш, під час того, як його виводили з квартири встиг дати коментар, записаний тією ж Оксаною Трокоз:

Відразу після цього начальник прес-служби обласного УМВС Валерій Фільо не надто приємно спілкується з головредом газети «20 хвилин» Вадимом Павлюком, вимагаючи присутності журналісток і плутаючись у термінах «понятий» і «свідок».

Аудіо:

Ну, всім якби все ясно. Єдине, на чому наголошу, цитата пана Фільо про своїх співробітників: «Люди занимаются серйозним делом, будем говорить криминалом». Фройд би плакав).

Логічний висновок №3 – начальник прес-служби точно знає чим займаються працівники відомства.

Близько 18:30

Оксана Трокоз і Діана Мінаєва пишуть заяву про перешкоджання професійній журналістській діяльності (ст. 171 Кримінального Кодексу) та порушення ст. 26 Закону України «Про пресу», а також застосування щодо них грубої фізичної сили.

Близько 19:00

Я зустрічаюсь з Оксаною Трокоз біля приміщення УМВС на Бульварі. До нас приєднується Сергій Роздум фізично і добра половина житомирських журналістів морально. Намагаємось отримати коментар. Внутрішнім телефоном 407-128 начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Сергій Дзюбенко пообіцяв прокоментувати ситуацію, а черговий мол. сержант Анатолій Гонгало пообіцяв цитую «начальник відділу зробить вам аудієнцію». Однак, височайшого прийому того вечора житомирські журналісти так і не дочекались.

Прибувший журналіст Віктор Свобода записує свідчення:

Пробувши у відділку десь до 22:00 ми так і не отримали жодної офіційної інформації бодай про причини затримання, не кажучи вже про місце утримання.

4 листопада 2010 р.

9:00 зустрічаємось біля УМВС на бульварі і намагаємось отримати інформацію. Сергій Роздум телефонує Валерію Фільо намагаючись отримати коментар. Відповідь – «все є на сайті і більше нічого не можу сказати».

Цікавий момент – я телефонував керівнику прес-служби МВС Дмитру Андрєєву. Той цілковито в курсі ситуації і пообіцяв, що об 11:00 в Києві у міністерстві відбудеться брифінг стосовно Коктишів. Однак, як виявилось брифінг був присвячений… земельним питанням.

10:30

Ми з групою журналістів поїхали до матері Іри Тютюник. Жінка не знає де її дитина. Відео без коментарів:14:00 прес-конференція в обласному УМВС

Розуміючи, що справа набула невідворотного розголосу, міліція таки спромоглась організувати прес-конференцію.

Основні тези:

Працівники МВС відпрацьовували інформацію про наркопритон і не знали хто знаходиться всередині квартири

В квартирі знайдено подрібнену речовину рослинного походження схожу на марихуану, а також пристрій для вживання останньої, в народі відомий як «бульбулятор»

У трьох з шести затриманих аналізи на вживання наркотиків позитивні

Під час обшуку до квартири увірвались дві невідомі молоді дівчини, які не представившись почали знімати відео. Слідчі попросили їх віддати камеру і переконали самостійно залишити приміщення і почекати на вулиці завершення оперативних дій.

А от тепер моделюємо ситуацію - слідчі беруть цілий наркопритон і тут з’являються якісь дві дівчини. Треба шо? – правильно, покласти їх фейсом в підлогу як і решту й виясняти хто і чому тут. Однак, панове міліціянти розуміли, що перед ними журналістки, як і певно розуміли, що здійснюють злочин, перешкоджаючи їх професійній діяльності. А можливо навіть і інший злочин, якому перешкоджали журналісти, які взялись нізвідки.

Пост скриптум. Мені соромно за мою країну. Ігор та його друзі сюди приїхали, бо тут вони почувались у безпеці, оскільки саме у Житомирі вони були найближче до своєї Батьківщини. Однак моя країна змінилась… Коктиш буквально напередодні арешту сказав одну річ моїй дружині - в Україні ніколи не буде Білорусі, бо тут живуть українці, а не білоруси. Щиро на це сподіваюсь…
Автор: Владислав Пучич
Владислав Пучич | 04 Ноября 2010 | Просмотров: 5487 | Коктиш, права людини, Пучич, Житомир, A.C.A.B.
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 42
иноходец
1 ИНОХОДЕЦ (иноходец)   • 00:20:57, 05 Ноября 2010 [Материал]

легких наркотиків

Такого термина в Украине не существует. Марихуанна- это особо опасное наркотическое вещество ( по законам нашего штата).
Мне просто интересно, неужели и бульбулятор подкинули? Депортацией попахивает.....


Ответ: Європейський суд захисту прав людини заборонив депортацію Ігоря, встановивши, що на Батьківщині йому загрожують тортури або смертна кара.
иноходец
2 ИНОХОДЕЦ (иноходец)   • 00:46:52, 05 Ноября 2010 [Материал]

Да нет, тут просто об фальсификации уголовных дел....
Reader
3 Читатель (Reader)   • 00:48:43, 05 Ноября 2010 [Материал]

А чего ж ты героически отсиживаешься в Канаде, а не поднимаешь из дерьма Родину?
Пы. Сы. Написание комментов в ЖЖ не засчитывается как труд на благо Родины.
Tima
17 Дмитро Ткачук (Tima)   • 13:36:28, 05 Ноября 2010 [Материал]

вибачте, продублював думку...
Reader
4 Читатель (Reader)   • 01:08:34, 05 Ноября 2010 [Материал]

Ну уж прости, вырвалось. Просто моя сестра, живя во Франции, часто начинает учить жизни (мол, и то у вас не так, и это). На что я всегда отвечаю - приедь и сделай так, как надо...
green-mama
5 Таня (green-mama)   • 01:45:10, 05 Ноября 2010 [Материал]

и зря столько минусов, очень дельное замечание.
kenu
6 Юрий (kenu)   • 02:12:04, 05 Ноября 2010 [Материал]

Це наче перша стаття де все повністю розкладено по поличках.
trokoz_
7 oksana trokoz (trokoz_)   • 08:25:44, 05 Ноября 2010 [Материал]

сподіваюсь, що скоро вона поповниться коментарями Ігоря, Іри, Тищенків та Дубського. До речі, хто шостий?
Ответ: До цих пір не ясно, але офіційна інформація - четверо блорусів, двоє українців.
Egor_Goodman
8 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 11:16:05, 05 Ноября 2010 [Материал]

а что тут комментировать?
курили они траву или нет?
курили! или вы сомневаетесь?
Ответ: Юра у 16-му коментарі навів достатньо аргументів на користь того, що навряд чи Коктиш з дружиною (які, до речі, збирались заводити дітей) покурюють план.
kenu
12 Юрий (kenu)   • 12:18:30, 05 Ноября 2010 [Материал]

Он астматик + он очень хорошо знал не по наслышке, что ему нельзя нарушать закон даже в мелочах + план действительно оч долго не выветривается + милиция оч любит подкидывать + на него уже заводили дела за политическую деятельность, что было доказано + выборы в Белоруссии + его немалая активность + + + можно долго продолжать. Так что тут в пользу ментов ни одного внятного аргумента нету. А вот то, что менты собрали прессуху, где изложили свою версию, а не просто промолчали говорит о их серьёзных нехороших намерениях.
Egor_Goodman
14 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 12:38:04, 05 Ноября 2010 [Материал]

я тоже асматик, поверьте мне это не причина что бы не курить план :)

про то что ему нужно быть осторожным я как раз вчера обсуждал с приятелем по аське, если бы это был простой ПТУшник - емубы просто наваляли дубинками. Но он же не ПТУшник, да.

Эта история очень запутанная, однозначной правдивой версией никто из вас не обладает. Все только домыслы и парведная борьба.

ясное дело что мама девочки быдет кричать - моя доця не может употреблять наркоту. Моя мама тоже так говорила когда меня в юности забирала из участка.

Ясное дело что сам Игорь будет говорить - я то чно знаю что травы в журнале не было, а что вы хотели что бы он сказал ?

ясное дело что менты их будут и дальше прессовать потому что они гемор для страны.

мы вроде как и выдать их не можем, и держать у себя лишний конфликт с Белой рашей. Вобщем выдворить как нариков, или засадить - это для страны выход.

А для них выход - ехать в европу. Европе на Бацьку трижды с высока. Чего они не едут?

HOOLIGAN
37 HOOLIGAN (HOOLIGAN)   • 09:57:32, 07 Ноября 2010 [Материал]

Оксана,а скажи будь-ласка,тільки без емоцій:),:от якого дідька ви понеслись вдвох туди,але при цьому не...ну скажемо-без підкріплення в обличчі інших журналістів,врешті-АДВОКАТА??Адже зрозуміло було,що це не випадковий візит органів.це ж ОДИН телефонний дзвінок!?!..та й чому це не зробили наші потерпілі??якщо не дала це зробити мілі...(А.C.А.В.и)то це інша справа,доречі про це-ні слова!?!
P.s.щоб не виникло хибної думки:я на стороні Ігоря&друзів.але ваша поведінка мені дещо незрозуміла...розгубилися-одна справа,спроба врятувати друзів завдяки журналістському посвідченню-інша,погоня за інформацією-сенсацією-це взагилі інша,недопустима справа.
P.s.2...навчить роздума елементарної етики+етики журналістської+елементарної грамоти.його поведінка на ЖЖ-це ганьба вашого видання,ганьба вашої професії.
one
9 Один Житомирянин (one)   • 11:18:48, 05 Ноября 2010 [Материал]

>Reader, а я вроде как НИГДЕ и НИКОГДА не клялся в любви к Украине:-))))

Так какого рожна ты ошиваешься на этом портале? Или жизнь Канады, страны в которой ты проживаешь, тебе неинтересна? Или ты там никому нафиг не нужен, а? ;)

Driver1
10 Kichkiruk (Driver1)   • 11:43:22, 05 Ноября 2010 [Материал]

відповідь на питання може дати Оксана Трокоз:
Чи був присутній характерний аромат продуктів куріння марихуани в квартирі? Він же довго не вивітрюється..
green-mama
22 Таня (green-mama)   • 20:20:33, 05 Ноября 2010 [Материал]

а она что такой заядлый планокур, что еще с порога могла определить есть ли трава или нет? что за чушь вы порете.
one
25 Один Житомирянин (one)   • 10:27:19, 06 Ноября 2010 [Материал]

Чушь порете вы. Или вы не отличите табачный запах от запаха конопли?
trokoz_
27 oksana trokoz (trokoz_)   • 14:43:46, 06 Ноября 2010 [Материал]

може це і смішно, але я справді не відрізню запах звичайного тютюну від "незвичайного" чи "надзвичайного".
можу лише сказати, що у коридорі, де ми стояли, не відчувалося, що у квартирі хтось курив.
дуже хотіла б побачити того "бульбулятора", про якого з таким захватом розповідали на прес-конференції))) але, міліціонери нічого не показали))))
green-mama
33 Таня (green-mama)   • 17:12:07, 06 Ноября 2010 [Материал]

о, ну вот видите :)
green-mama
32 Таня (green-mama)   • 17:11:22, 06 Ноября 2010 [Материал]

ну не знаю, я коноплю не курю. как и вообще не курю. и думаю, что девушка-журналистка тоже без вредных привычек. по крайней мере хочется в это верить :)
one
35 Один Житомирянин (one)   • 00:22:07, 07 Ноября 2010 [Материал]

Это все хорошо, конечно, надеюсь Вам не мешают крылья, когда пользуетесь общественным транспортом. Но если уж беретесь чего-то утверждать, да еще и с таким апломбом, потрудитесь хотя бы на теоретическом уровне познакомиться с вопросом. Даже для Вас полезно, будете знать, что Ваш ребенок этим не балуется, в случае чего ;)
И уж непонятный запах журналистка могла почувствовать. Тут не нужно быть экспертом.
Vienna
11 Вікторія (Vienna)   • 12:08:54, 05 Ноября 2010 [Материал]

Тут питання стоїть не лише в боротьби за права білоруської опозиції, а і в тому, що з такою ж легкістю 10 людей в штатському можуть увірватись додому до будь кого, хто неподобається теперішній владі. Підкинути наркотити, зробити з пристойної сім'ї наркопритон і так позбутись від "неслухняни". Ігнорувати такі випадки, значить копати собі могилу, як мінімум політичну, як максимум справжню.
1-10 11-17

Читайте также на эту тему: