ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Дмитро Ткачук |
Дмитро Ткачуквсе статьи автора |
Українці не вірять владі, судам, правоохоронцям і навіть своїм знайомим. Не випадково.
Чи багато з нас задумувались чому так? Ці органи і структури себе давно і надовго дискредитували.
Українці не довіряють міліції та прокурорам
Україна вже давно пасе задніх за показниками довіри суспільства до правоохоронних органів, судів та влади загалом. З кожним роком рівень недовіри поглиблюється.
Повністю довіряють правоохоронцям лише 0,8% респондентів, ще 8% переважно довіряють і понад 90% українців не вірять.
Корупція одна з основних причин недовіри правоохоронцям
Поруч з маленькими зарплатами, низьким професійним рівнем, сформованістю системи однією з основних причин сумної статистики фахівці називають корупцію. Для утримання гнилої системи не потрібно високого професіоналізму. Головне – мати тарифи та чітку піраміду підпорядкування.
Ні для кого не секрет, що уникнути кримінальної відповідальності в Україні так само легко, як уникнути складання протоколу працівником ДАІ. Справи відкривають, справи закривають – будь-який каприз за ваші гроші. Гарантією стабільності даної системи є взаємодія правоохоронців. Кругова порука в збоченій формі успішно процвітає в "правоохоронних” органах. Як прокурор зможе порушити справу проти міліціонера, якщо завтра доведеться "відмазувати” свого родича від праведного наїзду колеги-мілціанта.
Імунітет житомирських правоохоронців.
Переходячи від слів до фактів, наведу статистику по кримінальним справам, порушеним проти міліціонерів та прокурорів у Житомирській області.
Попри тотальне свавілля, на всю Житомирську область в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) зареєстровано лише 41 повідомлення про кримінальне правопорушення проти міліціонерів. ¾ всіх цих кримінальних проваджень закрили ще на стадії досудового розслідування і лише 7 справ передано до суду. Немає жодних гарантій, що гуманнийсуд не побачить фактів порушень в діях міліціантів.
Справа з прокурорами ще «веселіша».
Лише чотири відчайдухи насмілились вказати про склад кримінального злочину в діях прокурорів Житомирщини. Статистика річ вперта, але вправні прокурори впевнено її приборкали. Всі справи проти стражів законності в області були закриті, навіть не дійшовши до суду.
Невдячна справа виступати проти правоохоронців, бо інколи так трапляється: ти повідомляєш про злочин, а потім, за «збігом обставин» стаєш обвинуваченим і в цьому, і в ряді інших злочинів.
Українські правоохоронці останні в Європі
Згідно результатів дослідження фонду "Демократичні ініціативи" довіра до судово-правової системи становила 2.26 бала, довіра до міліції – 2.50 бала за 10-бальною шкалою. Обидва ці показники свідчать про останнє місце в порівнянні з країнами Європи.
Безкарність правоохоронців, корумпованість тих, хто має боротися зі злочинами - це одна з основних причин того нікчемного існування, яке сьогодні називають життям мільйони українців.
Автор: Дмитро Ткачук, редактор рубрики "Дмитро Ткачук" на ЖЖ.info