ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Дмитро Ткачук |
Дмитро Ткачуквсе статьи автора |
Вирішив зробити фактичну перевірку свого та кількох сусідніх будинків. Результати на фото та в коментарях
Дах. Руберойд відірваний від димканалів.
Горище. Завалене сміттям від інтернетчіків та кабельщиків. Вікна на засклені та не закриті.
3. Сходові клітини. Вікна частково биті, на більшості поверхів відсутнє друге скло. В ряді випадків немає віконних рам для другого скла. Враховуючи, що останнє фарбування було у 12 році, як мінімум з того часу подвійні вікна і відсутні.
4. Підвал. Стан вхідних дверей явно не свідчить про спроможність зберігати тепло.
Підвал частково затоплений водою від систематичних проривів мереж водопостачання за будинком. (Тричі за останній місяць на даній ділянці).
Вікна в підвалі, як і на горищі частково не закриті, не утеплені.
5. Труби.
Теплоізоляція на трубах переважно пошкоджена або відсутня.
Взимку я перевіряв будинок на тепловтрати. Насторожила червона пляма навколо підвалу. Переоснащений вузол управління центрального теплопостачання взагалі немає жодного утеплення. Температура труб взимку становила +40 градусів. А температура повітря при -6 на дворі, в даному приміщенні, без вхідних дверей, +14.
8. Вентканали. Цегла на вентиляційних каналах покришена, самі канали засипані рештками цегли.
Для того, щоб пройтися по пунктах Паспорту готовності до роботи в опалювальний період і констатувати незадовільність стану будинку, що обслуговується ВЖРЕП не потрібно бути великим професіоналом, адже формальність підходу при його складанні помітна не озброєним оком.
Чому так?
Така ситуація і стан речей має свої пояснення. Якщо уважно подивитись на склад комісії, що складає даний документ, то ми бачимо, що це в основному працівники ЖЕКу, який і є відповідальним за підготовку та усунення недоліків. Таким чином, маємо ситуацію коли ЖЕК є і виконавцем і перевіряючим в одному обличчі. За таких умов ні про яку об’єктивну оцінку готовності наших будинків до зими просто не йдеться, адже значно спокусливішим є написати у всіх рядках задовільно і списати кілька квадратних метрів скла, утеплюючих та інших матеріалів, аніж дійсно належним чином виконувати свою роботу.
Як це змінити?
Єдиним дієвим механізмом перевірки будинків є включення до складу комісій безпосередніх мешканців будинків (старших по будинку, голів об’єднань та ін.), а халтурщиків притягувати до відповідальності. Монополізований та заангажований склад нинішніх комісій не має жодної мотивації робити свою роботу якісно.
Враховуючи це, як член Виконавчого комітету, я розробив проект рішення “Про затвердження Порядку підготовки багатоквартирних житлових будинків та їх систем теплоспоживання до опалювального періоду в м. Житомир”. Текст проекту доступний за посиланням. Буду вдячний за коментарі та пропозиції.
У владі багато говорять про важливість підготовки міста до зими. Не рідко на цьому акцентують увагу і члени виконкому. Пропоную колегам з виконкому активно долучитись до даного процесу не лише в пафосних заявах, а й практично: увійшовши до складу комісій на території ЖЕКів, в яких безспосередньо проживаєте.
Я переконаний, що повинні бути сформовані графіки подібних обстежень на території кожного ВЖРЕПУ, а дати обстежень доведені до відома мешканців, щоб кожен зацікавлений платник плати за утримання свого будинку міг долучитись до оцінки готовності його житла до опалювального сезону.
Не варто розраховувати на чиновників чи посадовців. Ніхто крім нас не має більшої мотивації, щоб його будинок був належним чином підготовлений до зими. Тому закликаю виконком дати людям таку можливість, а житомирян - особисто проконтролювати підготовку до зими своїх будинків.
У разі виявлення суттєвих порушень - звертайтесь на http://povidom.zt.ua/
Я особисто простежу за тим, щоб кожна така скарга отримала належну реакцію.
Автор: Дмитро Ткачук, редактор рубрики "Дмитро Ткачук" на ЖЖ.info