Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Наш город, Украина
 

Жители общежития завода «Автозапчасть» живут без газа и света

Автор: Надежда Яновская, Субота, 11 Декабря 2009, 17:10:34
Живемо на околиці міста, а тут кам’яний вік

Мешканці гуртожитку, що в Житомирі по вул. Щорса, 234 А, бояться виселення з власних помешкань. Проблема в тому, що немає можливості приватизувати квартири, які належать збанкрутілому ВАТ «Житомирський завод «Автозапчастина». Крім того, люди у п’ятиповерхівці живуть без газу й іноді без води та світла.


У КОЖНІЙ КВАРТИРІ БОМБА

-Хто це там ремонти робить? – скаржиться на шум з горішнього поверху із 311 квартири Іван Дем’янець, бо його кількамісячна донька спить.

Іван з дружиною та трьома дітьми мешкає у двокімнатній квартирі. Родина отримала житло у 1994 р. від «Автозапчастини», де Галина Дем’янець, 39 років, працювала токарем.

У 1994 р. завод збанкрутував і відтоді у гуртожитку з’явилися проблеми із забезпеченням комунальних послуг. Найбільше мешканці потерпають від відсутності опалювальної системи.

-У нас грудна дитина. Важко, що немає газу, неможливо нормально зігрітися. Деякі взимку обігрівають тільки одну кімнату і кладуть пляшки із теплою водою до тіла, - каже Галина.

Веде до балкону, де стоїть газовий балон.

-Коли вимикають світло, змушені користуватися балоном. У кожного є такий, - веде далі Галина.

Її сусіди визнають, що балони – це бомби сповільненої дії.

-А що робити? Бувало, що світло вимикали на тиждень, а то й більше. Тоді як їжу готувати? Кілька років тому ми були змушені готувати консервацію влітку на вогні, - згадує 40-річна Діна Середа.

У Середи вдома стоїть «буржуйка». Її чоловік 45-річний Михайло в холодну пору року заготовляє дрова.

-Ввечері замість того, щоб відпочити після роботи, вимушений марудитися з дровами і топити «буржуйку». Вже приловчився, але все одно важко, - зітхає Михайло Середа.

41-річна Лариса Бондар додає, що в будинку відсутні не тільки опалення, а й каналізація.

-Каналізацію зробили ми самі – вирили вигрібну яму, - уточнює Бондар.

Цікаво, що за світло та воду мешканці сплачують відповідно до «Міськводоканалу» та РЕМу, а от квартплата йде на завод.

-Платимо 68 копійок за метр квадратний в бухгалтерію заводу. Квитанцій ніяких не дають. Таке враження, що директор «Автозапчастини» свідомо не дозволяє приватизувати нам квартири, щоб не позбутися грошей за квартплату, - припускає Бондар.


ЛЮДИ ПОДАЛИ В СУД

Почувши про директора, люди почали розповідати про те, як добивалися багатостраждальної приватизації.

-Весь будинок ми утримуємо самі. У нас немає ані електрика, ані сантехніка. Сміттєвоз приїжджає раз в тиждень, - говорить Діна Середа. – Газ плануємо провести стільки, скільки тут живемо. Газопровід знаходиться за пару сотень метрів. За власний кошт ми підготувати техпаспорти, але без приватизації нічого не можемо зробити.

Мешканці неодноразово зверталися в органи влади щодо сприяння газифікації, але їм приходили тільки відписки. З одного боку ніхто не заперечує, але згоду на це має дати власник – завод «Автозапчастина».

Примітно, що у Фонді державного майна три роки тому сказали, що гуртожиток не був внесений заводом до переліку нерухомого майна. Сам же директор «Автозапчастини» Володимир Чичерков у листі до Діни Середи від 2.09.09 р. визнав, що будинок не має статусу житлового і сьогодні це незавершене будівництво. «На підставі вищевказаного ВАТ «ЖЗА» не може надати згоду на газифікацію Вашої квартири, тому що це порушує права інших мешканців…», - йдеться у листі.

-Як я можу порушувати права інших мешканців, коли вони хочуть те саме, що й ми? Це смішно, - розводить руками Середа.

Зрештою, колективну скаргу від гуртожитку було направлено в обласну прокуратуру. Прокуратура у відповіді 25.09.09 р. зауважила, що для переобладнання жилого цього приміщення відсутня згода наймодавця – ВАТ «Житомирський завод «Автозапчастина». Тому це питання, яке підлягає цивільному законодавству, має вирішитися тільки через суд. Підстав для прокурорського реагування немає.

Немає, то немає. І мешканці, серед яких мати-героїня Світлана Станішевська, вже звернулися до суду із вимогами передачі гуртожитку у комунальну власність міста, приватизації квартир та дозволу на газифікацію. Справа розглядається у Богунському районному суді Житомира.


ЗВ’ЯЗКУ З ДИРЕКТОРОМ НЕ БУЛО

Газета не додзвонилася до директора заводу «Автозапчастина» Володимира Чичеркова. Ми будемо раді вислухати його позицію з приводу проблеми у гуртожитку по вул.. Щорса 234А.

Надія Яновська
Автор: Надежда Яновская, Субота
Наш город | 11 Декабря 2009 | Просмотров: 5703 | газ, общежития, Житомир, свет
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: