Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Ігор Шурпан
 

Клуб Елітарного Кіно: «Новий кінотеатр “Парадізо”», Джузеппе Торнаторе

Автор: , 11 Января 2012, 01:22:46
Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

«Свято юності, дружби
і
вічної магії кіно»

Про фільм:
У цій картині є чимало кадрів з фільмів 40-50-х років, які прийшлися до душі сицилійському хлопчику Сальваторе зі славним прозвищем Тото, оскільки він вічно крутився поруч із літнім кіномеханіком Альфредо з розкішного (для того часу) нового сільського кінотеатру з божественною назвою «Парадізо». Кінематограф як справжнє царство мрій, справжній рай, у якому ми знаходимо своє безсмертя, представлений у стрічці 32-літнього італійського режисера Джузеппе Торнаторе не тільки зі слізьми ностальгічного розчулення із приводу назавжди втраченого, але й з добрим гумором і любов'ю стосовно наївної реакції зачарованої публіки.

Постановник фільму розсудливо скоротив надто затягнуті й зайво мелодраматичні сучасні сцени в повторно випущеній на екран версії, відразу домігшись Великого призу журі в Канні й там же - премії ФИПРЕССИ (було б дивно, якби критики не відзначили роботу Джузеппе Торнаторе, який, до речі, спочатку був саме пишучим про кіно, перш ніж стати режисером), а ще «Оскара» і спеціального «Фелікса» (цей приз одержав і Пилип Нуаре, що зіграв кіномеханіка). Але на відеокасетах був знову випущений перший довгий варіант - а жаль! Друга редакція картини робить непереборне й більше точне по відчуттях враження - кіно й дитинство повинні залишатися тільки в наших спогадах, звідки вони легко й із трепетом витягають назовні: варто лише сильно забажати й напружити свою фантазію!

Назва: Новий кінотеатр «Парадізо»
Оригінальна назва:
Nuovo Cinema «Paradiso»
Рік виходу: 1988
Жанр:
Ретро-драма про кіно

Режисер: Джузеппе Торнаторе
В ролях:  Филипп Нуаре, Жак Перрен, Джованни Джанконо, Брижитт Фосси,  Нино Терцо, Роберта Лена, Никола Ди Пинто
Час:
167 хв.

Клуб Елітарного Кіно: «Новий кінотеатр “Парадізо”», Джузеппе Торнаторе
Ігор Шурпан | 11 Января 2012 | Просмотров: 4323 | Клуб Елітарного Кіно, кино, кіно, Клуб Элитарного кино, культура
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 1
amberis
1 Інгварь (amberis)   • 02:23:47, 13 Января 2012 [Материал]

Давно не бачив подібних фільмів! Торнаторе перевершив всі содівання! Зворушливо, емоційно, атмосферно і різнопланово. Місцями наївно, але без зайвого перебільшення.
Під час перегляду пригадалися кінозала клубу «Рекорд», сільська кінобудка, кінотеатри ім. Франка, Україна, Жовтень і Космос (за часи їх розквіту) та кінотеатри і кінозали інших міст одночасно. Пригадалися фільми на які ходив з батьками, з класом, з друзями. Як дозбирували необхідну суму на квитки у фонтані біля «Жовтня». Як контролери на вході перевіряли теоремою Піфагора чи тобі вже є 16 років :))) Як не набридало ходити разів 5, якщо фільм подобався... Та багато чого ще прийшло в голову під час перегляду, багато особистого і важковиразного в словах...

Найяскравіша роль - маленький винахідливий хлопчик Тото :)

Читайте также на эту тему: