ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Краса і здоров'я |
Для багатьох людей літні місяці можуть бути важкими для шкіри. Небезпечні ультрафіолетові промені, піт та вплив різних хімічних речовин, що містяться в плавальних басейнах, спреї від комах та багато іншого, можуть змусити шкіру прагнути особливої уваги. На щастя, немає необхідності уникати використання хімічного пілінгу влітку. Хоча косметологи застерігають від певних процедур у спекотні місяці, ця процедура не входить до їх числа.
Є 5 причин, з яких хімічний пілінг має бути включений до літнього списку догляду за шкірою обличчя.
Процедури, які підходять для спекотних місяців, відносяться до класу поверхневих пілінгів. Існує низка кислот, які безпечно використовувати на обличчі влітку. Всі кислоти, включені в літній список, - це кислоти, які не мають фотосенсибілізуючу дію. Вони також не викликають видимого лущення. Однак відсутність відлущування епідермісу не зменшує їхньої дії.
Слід пам'ятати про правильний вибір кислоти та рекомендований порядок лікування. Наприклад, ексфоліативний ефект 5% шикімової кислоти має ефективність, порівнянну з дією 50% гліколевої кислоти, але без побічних симптомів, пов'язаних із застосуванням гліколевої кислоти такої високої концентрації, тобто без ефекту подразнення, почервоніння та надмірного висихання.
Пілінг мигдалевою кислотою. Виконується за наявності нерівномірного кольору шкіри, тьмяності. Стимулює вироблення колагену, допомагає позбутися чорних крапок.
Азелаїновий пілінг. Ідеально підходить для зменшення симптомів, пов'язаних із розацеа та запаленням. Блокує процес пігментації та освітлює вже наявні плями. Має антибактеріальну дію.
Фітіновий пілінг. Запобігає надмірній пігментації шкіри та допомагає боротися з вже існуючою. Чинить зволожуючу дію, звужує розширені пори і сприяє боротьбі з вільними радикалами, що з'являються через вплив сонячних променів.
Пілінг із вітаміном C, основним компонентом якого є L-аскорбінова кислота. Підвищує еластичність шкіри, освітлює її. Виявляє антиоксидантні властивості. Регенерує вітамін Е, що міститься у всіх клітинах шкіри, посилюючи її репаративну та фотозахисну функції. Сприяє активізації виробництва колагену та еластину.
Лактобіоновий пілінг. Підходить для чутливої шкіри. Застосовується для догляду за пошкодженою сонцем шкірою, для запобігання старінню, а також постпроцедурному догляду, зокрема, після інших пілінгів. Лактобіонова кислота, що є головним компонентом, робить менш помітними почервоніння і звужує розширені пори.
Феруловий пілінг. Застосовується для шкіри з першими ознаками старіння, що з'явилися, ефективно їх уповільнюючи і усуваючи передчасну появу зморшок, гіперпігментацію, втрату пружності шкіри і в'ялість. Покращує колір обличчя.
Яблучний пілінг. Є різновидом фруктових пілінгів із великим вмістом гідроксиянтарної (яблучної) кислоти у складі. Має потужну зволожуючу і розгладжуючу, а також антибактеріальну дію. Покращує кровообіг, активізує клітинний обмін, допомагає боротися зі слабкими слідами акне, вирівнює колір обличчя. Яблучна кислота відновлює природний кислотний рН шкіри.
Крім кислотних, улітку також можна робити ензимні пілінги. Їх відрізняє те, що як активні інгредієнти використовуються рослинні, білкові або бактеріальні ферменти, делікатно розчиняють омертвілий шар епідермісу.
Для того, щоб використання легкого пілінгу в літні місяці не призвело до плачевних наслідків у вигляді опіків та пошкоджень, не використовуйте високовідсоткові хімічні пілінги, призначені для осені (серед них — піровиноградний, трихлороцтовий, саліциловий, гліколевий, молочний). Завжди захищайте шкіру від променів UVA та UVB, використовуючи сонцезахисний крем. Після хімічного пілінгу використовуйте засоби з д-пантенолом (провітамін В5), колагеном або алое.
Після процедури не проводьте додаткових механічних пілінгів для прискорення або посилення ефекту.
Автор: Ольга Вітренко, редактор рубрики "Краса і здоров'я" на ЖЖ.info