Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 19 Апреля 2021    19:49:48
Главная » Новости » Житомир » Общество » 2019 » Август » 14 » 08:42:52

Житомирянка создает из стекла уникальные картины и украшения. ФОТОРЕПОРТАЖ

14 Августа 2019, 08:42:25 5379 3 Читати українською мовою Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Житомирянка создает из стекла уникальные картины и украшения. ФОТОРЕПОРТАЖ

Житомирянка Галина Готшалк одной из первых в Украине начала заниматься фьюзингом (художественным сплавлением стекла). Ее работы поражают не только своей яркостью и изяществом, но и разнообразием жанров.

Как сообщает Житомир инфо, реалистичные и фантастические картины, витражи и даже украшения ее авторства можно увидеть не только в Украине. Женщина даже работала с известными украинскими дизайнерами, например, создавала украшения для подиумных образов Айны Гассе.

Однако работа в витражной технике фьюзинг - это не только искусство, но и тяжелая научная работа.

Далее - рассказ Галины Готшалк.«Справа в тому, що у нас довгий час не розвивався вітраж. Тож мені стало цікаво спробувати. Я пішла тим шляхом, яким ніхто не ходив, – почала обпалювати кольорове скло. Є скло сумісне, є несумісне, захопилася фізикою та хімією скла, чим складніше – тим мені цікавіше. Занурилася в це з головою і вже не випірнула.

Мене завжди питають, як мені прийшла в голову ця ідея. Але я не маю ніякої «чарівної» історії. Кожній людині приходять до голови тисячі запитань. Хтось на них відповідає, а хтось – ні. Мені радили придумати якусь легенду. Але я людина порядна і я не придумала.
Займаюся цим вже дуже давно. Майже 30 років. 29 точно. У 1990 році я повернулася з дипломом з Одеси і сказала, що мені терміново потрібна піч. Використовую спеціальні муфельні печі, як промислові, так і створені за власними розробками. Скло має меншу температуру виплавки. Кераміка 1100, а тут – 800 градусів. Це ще й більш тендітна робота.Зазвичай використовую спеціальне скло. Проте не відмовляюся і від випадкових. Мені, як експериментатору, хочеться спробувати різне в роботі. Зараз ф’юзинг отримав великий розвиток, є спеціальне ф’юзингове скло, художнє скло, малесенький шматочок якого може коштувати і півтори тисячі гривень, і сім тисяч гривень – для художньої ювелірки. Буває, плавлю з картинами напівдорогоцінне каміння. Потрібно знати їх фізико-хімічні властивості, наприклад, опали змінюють колір при нагріванні. Ти не лише створюєш художній образ, але й використовуєш для цього цікаву фізику та хімію.Не можна просто прийти, зробити і піти. Моя робота займає багато часу, підготовки та внутрішньої підготовки. Часто не виходить з першого разу. Іноді зі сторони здається, що все вийшло. Але я ж то точно знаю, що не вийшло. Спочатку – підготовка, ідея, розробка теми, малюнків, пошуків. Потім відкладаю все це на якийсь час, в цей час підсвідомість все одно працює. Паралельно опрацьовую штук 12 тем. Коли вже сформувалася в голові робота, тоді вже наступний етап – підбір матеріалу. Зі шматочків вирізається картина, потім спікається у печі, розписується та ще раз випалюється на колір. На власному досвіді, з 50-ти робіт з першого разу виходить дві-три роботи. А так – то потрібно зробити 5-6 проб-повторів, щоб вийти на серйозний рівень. Мої інструменти – це склоріз, кусачки, пензлі, фарби. Ось всі ці коробки – то фарби, якщо мені потрібні якісь, то я їх дістаю. Всі говорять, що це важка «не жіноча» робота, а я завжди відповідаю, що є жінки-хірурги, жінки-анестезіологи, у яких важка робота, вони відповідають за життя людей. Але це все залежить від того, як ти дивишся на життя. Можна торгувати оселедцем на жарі, і це теж важка робота. Мені подобається моя робота, мене ніхто не примушував, тут я вмикаю свій інтелект і уявлення про прекрасне».ФОТО: Житомир инфо

Тэги: житомирянка, украшение, фоторепортаж, стекло

Новости партнеров
Комментариев: 3
google
1 Гугиль (google)   • 11:23:24, 14 Августа 2019 [Материал]

женщина - агонь!
Гражданин
2 Гражданин (Гражданин)   • 11:42:36, 14 Августа 2019 [Материал]

Вот еще примеры этого искусства
https://www.youtube.com/watch?v=xCsG9CajRJ0
Artmaker
3 Евгений (Artmaker)   • 16:11:22, 14 Августа 2019 [Материал]

ПОТРЯСНО!!!
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus