Сегодня, 20 сентября празднует 67-летие наш земляк, житомирянин, президент научно-краеведческого общества исследователей Волыни, доктор географических наук, профессор и просто известный житомирский краевед Николай Кострица.
Напомним, Николай Юхимович один из тех краеведов кто убежден, что Житомир может стать дублером
Киева по приему туристов-болельщиков чемпионата Европы 2012 года по
футболу.
"Наши
конкретные предложения заключаются в том, чтобы в контексте подготовки
к Евро-2012 сделать близким по расположению к столице Житомир дублером
Киева по приему многотысячной армады туристов", -
сказал Н. Кострица,
обнародовав общее мнение своих коллег-краеведов.
Костриця Микола Юхимович, завідувач кафедри методики навчання природничо-математичних дисциплін, при Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти
З 2007 року доктор географічних наук, професор, відмінник народної освіти України.
Народився 20 вересня 1942 року в Житомирі в родині службовців.
У 1961 році Микола Юхимович став студентом географічного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. Отримавши диплом про вищу освіту , у серпні 1966 року Микола Костриця прибув на роботу вчителем до села Хижники Старокостянтинівського району на Хмельниччині
Працював вчителем, викладачем у вищих навчальних закладах Житомира, Києва, завідувачем кабінету географії Київського обласного та Центрального інституту удосконалення вчителів, з 1999 року завідувач кафедри Житомирського ОІППО.
Він виступив одним із ініціаторів відродження у 1990 році Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині, яке діяло в регіоні у 1900-1920 роках, обраний його віце-президентом, а з 1993 року – президентом і відповідальним редактором наукових праць Товариства «Велика Волинь».
У 90-ті роки XX – на початку XXI ст. з-під пера Миколи Юхимовича або у співавторстві його колег по краєзнавству вийшло у світ багато історико-краєзнавчих книг, путівників та географічних нарисів. Загалом упродовж 1967-2005 років Микола Костриця друкував свої матеріали і статті в 10-ти всеукраїнських, 16-ти обласних, 14-ти районних газетах, у 12-ти республіканських і місцевих волино-подільських журналах і альманахах.
Костриця М.Ю. розробив теоретико-методологічні засади національного і географічного краєзнавства, зокрема підготував три розділи монографії з цієї проблеми. За тематикою дослідження автором видано 20 наукових статей.
Працюючи президентом Товариства дослідників Волині, він одночасно стояв біля витоків заснування у 1990 році Всеукраїнської спілки краєзнавців. Багато років успішно очолює Житомирський обласний відділ Українського географічного товариства, входить до його Вченої ради, є діяльним членом ученої ради Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському державному університеті, дійсним членом зарубіжного Українського історичного товариства імені Михайла Грушевського (штат Огайо, США), географічної секції Наукового товариства імені Шевченка у Львові.
М.Ю. Костриця одружений. Разом з дружиною – Наталією Степанівною – виховали доньку Ольгу і сина Миколу.
Міцного здоров’я та творчої наснаги.