ЖЖ » Новини » Місто і життя » 2018 Май 29 » 16:11:39 |
У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 29 травня громадськості презентовано нове відділення неврології з блоком інтенсивної терапії.
Саме тут пацієнти з гострим порушенням мозкового кровообігу матимуть змогу отримати висококваліфіковану допомогу. Адже саме вчасно надана допомога дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків, - повідомляє прес-служба обласної ради
Разом із головним лікарем Богданом Леськівим нове відділення оглянули голова обласної ради Володимир Ширма , голова облдержадміністрації Ігор Гундич, депутати обласної ради, меценати та громадськість.
Нове неврологічне відділення розраховане на 21 ліжко з блоком інтенсивної терапії на 6 реанімаційних ліжок для надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу. Відділення очолюватиме лікар-невропатолог Хабазня Тетяна.
Під час урочистого відкриття відділення Володимир Ширма зазначив, що оновлення лікарні на цьому не закінчиться: «До кінця року плануємо відкрити реанімаційне відділення, встановити ще один ангіограф. Для депутатського корпусу 7 скликання галузь медицини в проіритеті».
Богдан Леськів наголосив, що основним завданням роботи неврологічного відділення є надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу в перші три години від початку захворювання для проведення тромболітичної терапії, попередження інвалідизації пацієнтів та зменшення випадків смертності.
Відділення обладнане за сучасними світовими стандартами. На його реконструкцію витрачено майже 7 млн грн з обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку.
Усім пацієнтам з гострим порушенням у перші три години від початку захворювання буде виконуватись безкоштовно комп’ютерна томографія, ангіографія судин головного мозку і в разі ішемічного інсульту згідно з показниками буде проведена тромболітична терапія.
Довідково: За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптово розвинені симптоми порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини.
Розповсюдженість цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується. Так, за останні 15 років цей показник виріс майже у 4 рази. В Україні щорічно реєструється близько 130 тис. випадків інсультів. Рівень смертності від інсульту в Україні у 2,5 рази перевищує відповідні показники західноєвропейських країн.
У Житомирській області за 2017 рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. На жаль, у більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою обізнаністю населення з симптомами захворювання та необхідності термінової допомоги.