Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

В якому стані сьогодні перебуває будівельна галузь Житомира

Автор: Сергій Фещенко, газета Місто, 10.08.2009, 08:37:05
Отож, напередодні Дня будівельника газета «Місто» вирішила дізнатися про перспективи та проблеми будівельної галузі міста. З цього приводу ми спілкувалися із заступником житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Ігорем Гундичем.


- Ігоре Петровичу, в якому стані сьогодні перебуває будівельна галузь міста та наскільки вплинули глобальні економічні негаразди на темпи будівництва житла у Житомирі?


- Фінансова криза вплинула негативно на стан будівництва не лише у Житомирі та області, а й у всій Україні. Якщо аналізувати ситуацію, то приходиш до невтішного висновку, що сьогодні будівельна галузь переживає чи не найгірші часи за останні десятиліття. Зупинка будівництва тим страшна, що вона тягне за собою припинення діяльності ще багатьох галузей та підприємств, які спеціалізуються на виробництві будматеріалів. Втративши крупних замовників, вони змушені згортати своє виробництво. Звідси йде скорочення заробітної плати працівникам та інші негативні наслідки. Отож, всі ми розуміємо, наскільки важливо є сприяти будівельникам у їхніх намаганнях подолати фінансові негаразди та вийти хоча б на минулорічний показник здачі під ключ жилої площі.

Сьогодні ж ситуація з будівництвом залишається складною, але у жодному разі ніяк не безнадійною. З початку року падіння темпів будівництва зафіксовано на рівні 60%. Це, у першу чергу, видно по термінах здачі нових будинків у експлуатацію. Так, минулого року, станом на 1 серпня, місто прийняло у експлуатацію дві новобудови. У нинішньому «кризовому» році ми ще жодного будинку не прийняли, і, за нинішніми прогнозами, невідомо чи нам це вдасться зробити. Певні надії на деяких забудовників у нас все ж є, хоча ми розуміємо наскільки їм тяжко втриматися за нинішньої економічної ситуації.

Сьогодні за умов неможливості взяття кредиту під приватне будівництво забудовники намагаються вижити за рахунок проектів, які пропонує, а отже і фінансує держава. Це видно навіть по останньому тендерові на зведення корпусу музичної школи на вулиці Михайлівській, який організовує міська рада. Бажаючих отримати цей проект виявилося дуже багато, є представники навіть з інших регіонів України. І незважаючи навіть на значно меншу інвестиційну привабливість державного замовлення в порівняні зі зведенням приватного житла, цей об’єкт сьогодні для будівельників виявився доволі цікавим.

- А яка ситуація зі зведенням об’єктів соціальної інфраструктури, у яких зацікавлена передусім громада?


- На жаль, скоротилося фінансування з Держбюджету на добудову корпусу дитячої міської лікарні за адресою вулиця Шевченка, 2. Цього року державою передбачено на ці цілі всього 462 тисячі гривень. В свою чергу міська рада, сподіваючись на відповідну державну підтримку, заклала на цей довгобуд півтора мільйони гривень, з необхідних для завершення будівництва 5,5 мільйона. Але, як бачимо, криза є і у державі, тому з тих коштів, що ми отримали з Києві, добудувати дитячу лікарню цього року, скоріше за все не вдасться. Те ж саме стосується і інших великих соціальних об’єктів, які міська рада не спроможна збудувати без фінансової підтримки з боку держави.

- Як вплинула криза на капітальне будівництво багатоповерхових будинків, яке здійснюють приватні забудовники?

- Ще минулого року чи не щодня нам надходили пропозиції від інвесторів, які пропонували запровадження у життя різних будівельних об’єктів. Сьогодні ж зацікавленості приватних забудовників ми не спостерігаємо, і пропозицій від них надходять дуже мало – приблизно дві на місяць. Вже за цим фактом можна ствердно говорити, що будівництво у місті практично стоїть. Незважаючи на це, сьогодні у Житомирі продовжують будуватися багатоповерхові будинки, які закладалися ще у минулих роках. Так, майже завершене будівництво на перехресті вулиць Перемоги та Лесі Українки. Ця будівля розрахована на 12 тисяч квадратних метрів житлової площі, але у зв’язку з фінансовими труднощами темпи її будівництва знизилися. Сподіваємося, що до кінця року будівельники все ж встигнуть здати цю новобудову в експлуатацію. Багатоповерхівка на вул.. Ватутіна, яку будує «Олвіта-Буд», вже перейшла у розряд довгобудов, хоча саме зараз будівництво там активізувалося. Було б добре, щоб цей будинок був зданий хоча б до кінця наступного року. Та ж сама ситуація з багатоповерховими будинками за адресами Івана Богуна, 5, Проспект Миру, 36 та іншими.

Отож, ситуація з житловим будівництвом наступна: якщо минулого року місто отримало у своє розпорядження 43 тисячі квадратних метрів новозбудованого житла (20200 кв. м багатоповерхового і 22800 кв. м приватного), то по завершенні нинішнього року очікуваний показник у нас лише на рівні 20 тисяч квадратних метрів. Ми розуміємо, що нашим будівельникам сьогодні головне втриматися на плаву, зберегти свої потужності, матеріальну і сировинну бази, також людський ресурс.


- Ну і, наостаннє, Ваші побажання будівельникам з нагоди їхнього професійного свята…


- Бажаю представникам цієї відповідальної і не менш престижної професії побільше гарних об’єктів, які б не змогла зачепити жодна фінансова криза. Пам’ятайте, що за чорною смугою завжди прийде біла. Якщо сьогодні у вас проблеми, бажаю, щоб Ви вистояли і лише з оптимізмом дивилися вперед. Бажаю Вам і надалі збільшувати Ваш професіоналізм та досягати нових вершин у технології будівництва.

Автор: Сергій Фещенко, газета Місто, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 10.08.2009 | Переглядів: 12259 | Житомир, строительство

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 1
Танюша
1 Татьяна (Танюша)   • 20:57:17, 15.02.2010 [Материал]

А чем власть помогла застройщикам?