Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Александр Грабчук

У Києві – 4 липня. А в Житомирі коли?

Автор: Адвокат Грабчук О.В., 04 Августа 2015, 16:58:14
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

     04 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про національну поліцію».
     Даний Закон було прийнято Верховною Радою України 02 липня 2015 року 278 народними депутатами, а вже 4 липня поліцейські вийшли на патрулювання вулиць Києва.
     Основними завданнями поліцейських визначено:
1) забезпечення публічної безпеки і порядку;
2) охорона прав і свобод людини, інтересів держави;
3) протидії злочинності;
4) надання допомоги особам у визначених межах.
     До складу поліції входять: кримінальна і патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція та поліція особливого призначення.
     Новелою є те, що в Законі, а не в підзаконному акті, чітко прописані права та обов’язки поліцейських. Наприклад, поліція відповідно до покладених на неї завдань має такі основні повноваження, як здійснення превентивної та профілактичної діяльністі, вжиття заходів з метою виявлення та припинення правопорушень, реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події, здійснення досудового розслідування та розшуку осіб, регулювання дорожнього руху, фізична охорона осіб та об’єктів тощо.
     Ще однією особливістю Закону є те, що він чітко визначає спеціальні засоби, які можеть використовувати та застосовувати поліцейські. Наприклад, гумові та пластикові кийки, електрошокові пристрої, засоби обмеження рухомості (кайданки, сітки для зв’язування тощо), службові собаки та службові коні, водомети, бронемашини та інші спеціальні засоби. При чому перелік таких засобів є чітко визначений і розширенню не підлягає. Поліцейські за жодних обставин не може застосовувати заходи примусу, не визначені цим Законом.
     Закон набирає чинності через три місяці з дня наступного за днем опублікування. Однак, стосовно поліцейських підрозділів патрульної поліції в місті Києві цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, а поліцейських підрозділів патрульної поліції в містах Одесі та Львові - з 20 серпня 2015 року.
     Звичайно, у даному Законі України «Про національну поліцію» закладено багато позитивних положень, які у разі їх впровадження в життя сприятимуть встановленню законності та верховенства права в суспільстві. Відкритим залишається лише питання про те, коли в Житомирі буде оголошено старт конкурсного прийому до лав Національної поліції.
 
Адвокат Грабчук О.В.
www.advokat-zt.com
 
 
Автор: Адвокат Грабчук О.В. http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 04 Августа 2015 | Просмотров: 3045 | адвокат, Житомир, адвокат в Житомирі, Грабчук, поліція, поліція в Житомирі, національна поліція, адвокат Грабчук
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: