Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Александр Грабчук
 

Визначено статус внутрішньо переміщених осіб

Автор: Адвокат Грабчук О.В., 22 Ноября 2014, 11:29:15
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

22 листопада 2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Згідно із положеннями даного Закону, під внутрішньо переміщеними особами слід розуміти громадян України, які постійно проживають в Україні, яких змусили або які самостійно покинули своє місце проживання у результаті або з метою уникнення:

- негативних наслідків збройних конфліктів;

- тимчасової окупації;

- повсюдних проявів насильства;

- масових порушень прав людини;

- надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Саме фактичне внутрішнє переміщення громадянина підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Відповідною підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли перелічені вище обставини (саме на момент їх виникнення).

З метою отримання вказаної вище довідки внутрішньо переміщена особа повинна звернутися до місцевої державної адміністрації (у підрозділ з питань соціального захисту населення) за місцем фактичного (реального) проживання (перебування) із відповідною заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Така довідка видається негайно в день подання заяви. Крім того, довідка підписується та засвідчується уповноваженою на це особою. Будь-які платежі та збори (за першу і повторну видачу довідки з різних підстав) не сплачується.

Термін дії довідки становить шість місяців з моменту її видачі. У випадку продовження дії обставин, викладених в абзаці першому даної статті, термін дії такої довідки може бути продовжено на наступні шість місяців. Для цього внутрішньо переміщена особа повинна повторно звернутися до місцевої державної адміністрації (у підрозділ з питань соціального захисту населення) за місцем фактичного (реального) проживання (перебування).

У разі втрати або псування довідки замість неї видається дублікат на підставі заяви (з поясненням фактичних обставин втрати або псування). Такий дублікат видається без сплати будь-яких зборів чи платежів.

Вважливо відмітити, що Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначає основні права внутрішньо переміщених осіб, а саме на:

-  отримання благодійної та гуманітарної допомоги;

-  продовження здобуття освітнього рівня за рахунок державних бюджетних коштів чи інших джерел;

-  допомогу у переміщенні нерухомого майна;

-  безоплатне тимчасове проживання протягом шести місяців;

-  забезпечення медикаментами та надання відповідної медичної допомоги;

-  допомогу щодо повернення до минулого місця проживання;

-  влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади тощо.

Таким чином, офіційно та нормативно на державному рівні закріплено статус внутрішньо переміщених осіб, їх права та обов’язки. Звичайно, зазначений Закон потребує подальшого доопрацювання після оцінки результатів його виконання на практиці.

 

З повагою,

Адвокат Грабчук Олександр Васильович

www.advokat-zt.com

Визначено статус внутрішньо переміщених осіб Автор: Адвокат Грабчук О.В. http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 22 Ноября 2014 | Просмотров: 3256 | адвокат Житомир, Житомир, внутрішньо переміщена особа, Грабчук, адвокат Грабчук, адвокат в Житомире
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: