Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Александр Грабчук

Що робити коли Вас побили

Автор: Адвокат Грабчук О.В., 29.11.2014, 12:27:11
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

Сьогодні ні одна особа не може бути впевненою в цілковитій особистій безпеці. Досить часто трапляються випадки коли громадяни зазнають на собі негативний вплив чужої фізичної сили – побиття, нанесення тілесних ушкоджень.

На сьогодні не потрібно бути винуватим, не потрібно віктимно себе поводити, щоб Вам нанесли побої. 

Сама по собі дана ситуація має досить сильний психологічний вплив стан потерпілої особи. Перебуваючи у шоковому стані потерпілий не знає (або забуває) як себе правильно поводити.

Існує декілька основних порад як поводитись за викладених обставин. Дані поради є досить простими, але їх варто запам’ятати.

1). Після нанесення Вам тілесних ушкоджень одразу зверніть увагу на своє самопочуття та які саме тілесні ушкодження Вам нанесено. Якщо Ваш стан є задовільним, то повідомте про подію співробітників органів внутрішніх справ. У Вашому телефоні мобільного зв’язку завжди повинні бути записані номери служб швидкого реагування, в тому числі міліції – 102. Це пов’язано з тим, що в екстрених (шокових) ситуаціях більшість потерпілих не можуть згадати вказаний номер.

2). В обов’язковому порядку необхідно звернутися до травмпункту або викликати швидку медичну допомогу. При цьому медичним працівникам детально розкажіть про те, яким чином і куди саме Вам було нанесено тілесні ушкодження, коли саме і чим саме. Якщо до приїзду швидкої медичної допомоги Ви не встигли викликати міліцію, то це зроблять працівники «швидкої». Слід звернути увагу, що сліди побоїв потрібно зафіксувати якнайшвидше після їх нанесення.

3). При проходженні лікування необхідно по можливості слідкувати за тим, щоб у відповідні медичні документи (медичні книжки, направлення, висновки тощо) було правильно і повністю внесено інформацію щодо поставленого Вам діагнозу, хронології лікування, призначених лікарських засобів тощо. Зберігайте всі чеки, що підтверджують понесені Вами витрати на лікування. На підставі даних чеків у подальшому можливо отримати відшкодування витрачених коштів, а також нанесеної моральної шкоди.

4). При спілкуванні з співробітниками міліції необхідно написати та подати заяву про вчинення кримінального правопорушення – злочину. Відмова у прийнятті заяви не допускається. При цьому, щоб викладена в заяві інформація була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань і було розпочате досудове розслідування, вкажіть правову кваліфікацію кримінального правопорушення – злочину з зазначенням статті або частини статті закону України про кримінальну відповідальність.

При надані показів потрібно досить чітко описати зловмисників (зовнішній вигляд, одяг, голос, особливі прикмети тощо), які спричинили Вам побої або тілесні ушкодження.

5). Під час досудового розслідування вимагайте у слідчого направлення Вас на освідування, так зване «зняття побоїв» та призначення судово-медичної експертизи з метою встановлення факту нанесення Вам тілесних ушкоджень та ступеня їх тяжкості.

6). При спілкуванні з працівниками швидкої медичної допомоги, лікарями, співробітниками міліції в обов’язковому порядку зафіксуйте прізвища, посади, контактні дані вказаних осіб. Це допоможе Вам у майбутньому значно зекономити час на їх встановлення.

Що робити коли Вас побили

Автор: Адвокат Грабчук О.В., редактор рубрики "Александр Грабчук" на ЖЖ.info

http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 29.11.2014 | Переглядів: 12456 | побої, адвокат Житомир, тілесні ушкодження, Грабчук Житомир, побили, адвокат Грабчук
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 1
ГОРБАШЧАНКА
1 наталія коваль (ГОРБАШЧАНКА)   • 17:27:52, 01.12.2014 [Материал]

КОРИСНО...