Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Александр Грабчук
 

Як повернути борг?

Автор: Александр Грабчук, 07 Мая 2014, 08:53:44
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

Ви позичили гроші і не знаєте як їх повернути?

Досить багато людей звертаються до мене із проханням роз’яснити, як повернути грошові кошти, позичені кому-небудь. За загальним правилом грошові кошти позичаються близьким родичам, добре знайомим, друзям. При цьому, передача грошей ніяким чином не фіксується. У наступному позикодавець (той, хто дає гроші), як правило, стикається з проблемою, коли гроші йому не повертають. Позичальник (той, хто брав гроші) стверджує, що грошей в борг не брав. Таким чином складається ситуація, нібито, позикодавець ніяких грошей нікому в борг не давав і повернути їх вже не може.

Я, адвокат Грабчук Олександр Васильович (096-687-07-73; www.advokat-zt.com) розповім Вам основні умови надання грошових коштів в борг, щоб у майбутньому їх Вам обов’язково повернули.

Правило № 1: під час переговорів щодо позичення у Вас грошових коштів необхідно з позичальником уточнити основні умови:

-                   Яку суму грошових коштів позичає особа;

-                   На який період особа позичає зазначену суму грошових коштів і яка кінцева дата повернення боргу;

-                   Яка сума процентів за користування грошовими коштами;

-                   Які наслідки неповернення грошових коштів.

Правило № 2: передачу грошових коштів від позикодавця до позичальника необхідно зафіксувати.

Така фіксація може бути проведена в письмовому порядку, краще за все – завірити нотаріусом. У той же час, передача грошових коштів може бути підтверджена присутніми при цьому особами, а також відповідним документом.

Правило № 3:  Самим простим документом, що підтверджує надання грошових коштів у борг, є складання письмової розписки. У розписці необхідно зазначити суму грошових коштів, що передається у борг, присутніх осіб, умови повернення боргу, відповідальність за неповернення боргу тощо. 

Слід зазначити, що надання грошей у борг є досить ризикованою процедурою, у зв’язку із чим необхідно перестрахуватись щодо повернення позиченої Вами суми. Правильно скласти боргову розписку, кваліфіковано надати Вам юридичну консультацію та здійснити супровід в необхідних органах Вам завжди допоможе адвокат Грабчук Олександр Васильович.

 

З повагою,

адвокат Грабчук О.В.

(096-687-07-73; www.advokat-zt.com).
Автор: Александр Грабчук http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 07 Мая 2014 | Просмотров: 3163 | боргова розписка, борг, адвокат Грабчук, Грабчук, долг, адвокат Житомир
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: