Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Александр Грабчук

Що являє собою амністія 2014 року, яким чином і до кого вона застосовується?

Автор: , 30.04.2014, 12:24:09
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

 Що являє собою амністія 2014 року, яким чином і до кого вона застосовується?

У даний час багато осіб звертаються із проханням роз’яснити «що таке амністія і як її застосувати до близької, рідної, знайомої людини»…

Користуючись можливістю, я – адвокат Грабчук Олександр Васильович (096-687-07-73; advokat-zt.com), розповім про певні умови застосування амністії в Україні.

На даний час в Україні діє Закон «Про застосування амністії в Україні» від 01.10.1996 р. Згідно із даним Законом, амністією є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та вказаного Закону.

Так, 19.04.2014 р. набрав чинності Закон України "Про амністію у 2014 році" від 08.04.2014 р. Згідно із зазначеним Законом, необхідно звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України. Наприклад, осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми; вагітних жінок; осіб пенсійного віку; інших окремо визначених категорій осіб.

Слід також зазначити, звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особи, засуджені за будь-які злочини, які не поєднані з насильством, небезпечним для життя і здоров’я, якщо вони на день набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році» відбули не менше однієї чверті призначеного строку основного покарання.

Також звільняються з місць позбавлення та обмеження волі засуджені, невідбута частина покарання у яких на день набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році» становить менше одного року.

Крім того, у Законі визначено конкретний перелік осіб та статей Кримінального кодексу України, до яких та за вчинення яких амністія не застосовується.

Виконання закону про амністію покладається на суди. Питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їх захисників чи законних представників. У даному випадку захисник (адвокат) має право подати заяву (клопотання) про застосування акту амністії до засудженого а також звільнення його від подальшого відбування покарання.

Рішення щодо застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної конкретної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.

Таким чином, можливо зробити висновок, що Закон України «Про амністію у 2014 році» є найбільш гуманним у порівнянні з відповідними законами минулих років.

 

З повагою, адвокат Грабчук О.В. (096-687-07-73; www.advokat-zt.com).

Александр Грабчук | 30.04.2014 | Переглядів: 5127 | адвокат Грабчук, амністія Житомир, амністія 2014, 2014, адвокат Житомир, Грабчук, амнистия
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 1
amor777
1 sila (amor777)   • 07:00:40, 04.05.2014 [Материал]

снова для "беременныхафганцев"