Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Александр Грабчук

МОРАТОРІЙ: ДЛЯ КОГО ВІН?

Автор: Адвокат Грабчук А.В., 14 Июня 2014, 14:38:57
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

03 червня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Згідно із положеннями даного Закону, Верховна Рада України постановила заборону щодо примусового стягнення (тобто відчуження без згоди власника) його нерухомого житлового майна, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України «Про заставу» та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України «Про іпотеку», якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими кредитними установами в іноземній валюті.

Слід відмітити, що для застосування даного положення є ряд певних вимог:

-                нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного будівництва нерухомого житлового майна, яке перебуває в іпотеці;

-                у позичальника або майнового поручителя у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно;

-                загальна площа нерухомого житлового майна (об’єкта незавершеного будівництва нерухомого житлового майна) не перевищує 140 кв. метрів для квартири та 250 кв. метрів для житлового будинку.

Не може бути примусово стягнуте інше майно, яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника при недостатності коштів, одержаних стягувачем від реалізації предмета застави (іпотеки). Кредитній установі заборонено уступати (продавати, передавати) заборгованість або борг на користь чи власність іншої особи.

Важливим є той факт, що новоприйнятий Закон не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а також на осіб, які є суб’єктами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

 

З повагою, адвокат Грабчук О.В.

www.advokat-zt.com

096-687-07-73

МОРАТОРІЙ:  ДЛЯ  КОГО  ВІН? Автор: Адвокат Грабчук А.В. http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 14 Июня 2014 | Просмотров: 3475 | адвокат Житомир, адвокат, Житомир, мораторий, адвокат в Житомире, адвокат Грабчук, Грабчук
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 1
коррупционер
1 владимир (коррупционер)   • 20:23:10, 15 Июня 2014 [Материал]

Популизм продолжается,этот закон не будет работать.

Читайте также на эту тему: