Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Александр Грабчук

Приватний обвинувач як борець з корупцією

Автор: Адвокат Грабчук О.В., 06.06.2016, 12:14:43
Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

     Приватний обвинувач як борець з корупцією
 
     Вже минув рік як Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до чинного законодавства  України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням владою».  Але положення даного закону так і не були втіленні в життя, оскільки Президент України скористався свої правом ветування законів і направив його на доопрацювання.
     Згідно з вказаним законом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України і з’являється новела для українського законодавства – інститут приватного обвинувача. Ним може бути будь-яка фізична або юридична особа під час здійснення кримінального переслідування щодо наступних корупційних злочинів:
  • ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем);
  • ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу);
  • ст. 365-2 КК України (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги);
  • ст. 366 КК України (службове підроблення);
  • ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ст. 370 КК України (провокація підкупу).
     Приватний обвинувач має право звертатися до суду з кримінальним позовом щодо вказаних злочинів, підтримувати обвинувачення, звертатися до суду з клопотаннями про вживання заходів із забезпечення кримінального провадження тощо.
     Даним Законом вносяться зміни до ст. 87 КПК України наступного змісту. Інформація як доказ визнається допустимою, якщо одержана в результаті діянь, передбачених ст. 359 КК України (Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації), за наступних підстав:
- може бути використана в кримінальному провадженні як доказ обвинувачення чи захисту щодо злочинів, перелічених вище, та
- буде добровільно передана правоохоронним органам або суду в порядку приватного кримінального переслідування до повідомлення такій особі про підозру у вчиненні злочину.
     Тобто, вказаним законом, у разі набрання ним законної сили, і при дотриманні вказаних вище умов буде дозволено особам використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання (т.з. «шпигунські пристрої» - ручки, брелоки, окуляри, приховані камери, мікрофони тощо).
     Таким чином законодавець намагається надати право боротися з корупцією необмеженому колу осіб, в тому числі фізичним особам, із використанням спеціальних засобів негласного отримання інформації. На сьогоднішній день таким правом наділені лише деякі правоохоронні органи.
 
Адвокат Грабчук О.В. – партнер LGPC,
керівник практики кримінального права
та правової безпеки бізнесу
www.advokat-zt.com

Автор: Адвокат Грабчук О.В., редактор рубрики "Александр Грабчук" на ЖЖ.info

http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 06.06.2016 | Переглядів: 3144 | адвокат Житомир, боротьба з корупцією, юрист Житомир, закон № 1165, корупція, адвокат Грабчук, найти адвоката Житомир
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 1
Osbbnadija102
1 бухгалтер- ветеран (Osbbnadija102)   • 23:31:51, 14.06.2016 [Материал]

так гарно всі пишете, геть як ГАРАНТ казали:"Посаджу першого друга бо і він, і я знаю за що...." А коли приходить до діла то, як цигана , якому не вдалося коня підкувати.
" А давайте я зроблю ВАМ ПШИК"- нагрів підкову і в воду її от вам і пшик......