Пробіотики — це натуральна добавка, а не повноцінні ліки. Тож цілком припустимо вживати їх щодня без шкоди для здоров’я. Головне — щоб була причина, через яку ви додаєте нові бактерії в організм. При цьому пробіотики не створюють стовідсоткового миттєвого результату й накопичувального ефекту, але можуть підтримувати роботу організму. Доступні ліки за посиланням
https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/probiotiki на сайті МІС Аптека 9-1-1.
Коли пробіотики — це корисно?
Стиль життя людини зараз не завжди порівнюється з умовами для природного утворення мікробіому. Тож для підтримки нормального рівня бактерій у кишківнику часто доводиться звертатися до додаткових засобів. Тим паче ми постійно стикаємося з антибактеріальними речовинами, що не дозволяють на сто відсотків правильно функціонувати організму.
Наприклад виснажувати мікробіому можуть:
- хлор у воді — значно вбиває бактерії;
- антибіотики, які потрапляють в організм із м’ясом тварин, та ліки;
- стреси, апатія та депресивні стани;
- ліки з гормональним вмістом тощо.
Тож за таких умов можна дійсно приймати пробіотики для відновлення мікрофлори. Ці корисні бактерії, потрапляючи в організм, допомогають створити захисний бар’єр на стінках кишківника. Результат — поступове нарощування природного мікробіому.
Коли пробіотики — не найкращий союзник?
Проте вживати пробіотики можна не всім. Часто обмеженням є серйозні захворювання. До них належать імуносупресія, панкреатит тощо. Заборонено вживати корисні бактерії:
- коли людина знаходиться у відділені інтенсивної терапії;
- коли є центральний катетер у вені;
- є мелена (напіврідка дефекація);
- пацієнтам із відкритими ранами.
У таких випадках вживати пробіотики треба вже після консультацій з лікарем. Чи можна їх приймати вагітним або жінкам на грудному годуванні, також варто індивідуально дізнаватися. З огляду на протипоказання пробіотики без проблем можна вживати з іншими ліками та їжею — жодних побічних ефектів через це не виникне.