Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Суббота, 27.02.2021    17:49:55
Главная » Новости » Житомир » Общество » 2017 » Март » 10 » 15:24:11

На Житомирщині стартувала масштабна інформаційна кампанія про небезпечні симптоми під час вагітності

10.03.2017, 15:24:11 3115 2 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
На Житомирщині стартувала масштабна інформаційна кампанія про небезпечні симптоми під час вагітності

9 березня 2017 року Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом із Центром Громадського здоров’я МОЗ України та за підтримки Швейцарської Конфедерації розпочали всеукраїнську інформаційну кампанію з фокусом на Житомирській області, щоб підвищити обізнаність жінок та їхніх близьких про небезпечні симптоми під час вагітності та спонукати вагітних вчасно звертатися до лікаря.

Для Житомирської області, як і для всієї України, це питання є дуже актуальним. Статистика засвідчує, що рівень знань про те, у яких саме випадках вагітна повинна обов’язково звернутися до лікаря, є дуже низьким. Так, згідно з дослідженням ЮНІСЕФ лише 23% жінок і чоловіків знають хоча б про три небезпечні симптоми під час вагітності, а про всі шість пам’ятають тільки 12% респондентів. В той же час, менше половини (45%) жінок звертаються до жіночої консультації до 11 тижня вагітності, і лише третина жінок відвідує курси вагітних. Необізнаність у такому важливому питанні призводить до незворотних наслідків.

На жаль, Україна продовжує лідирувати за показниками материнської смертності серед інших країн Європи. За даними міжнародного оцінювання, у 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42. 

Неонатальна смертність також залишається значно вищою, ніж у країнах Європейського Союзу. У 2015 році в Україні було 2378 випадків смерті немовлят у перші 28 днів життя, в той час як у Польщі – 1122, Румунії – 1047, а у Німеччині - 1449 випадків. Проте, в Україні показник неонатальної смертності поступово знижується з кожним роком, і у 2015 становив 5.5 на 1000 живонароджень, проти 5.7 у 2014. 

Генеральний директор Центру Громадського Здоров’я МОЗ України, професор Наталія Нізова зазначила: «Здоровий перебіг вагітності напряму залежить від культури здорового способу життя матері не лише під час вагітності, але і задовго до цього. Має значення наскільки здоровою росла людина, наскільки часто вона хворіла, а також які екстрагенітальні захворювання вона мала до моменту планування вагітності. Україні варто переймати досвід країн Європи, в яких успішно працюють програми преконцептуальної профілактики та підготовки до вагітності. Вони передбачають звернення до лікаря ще на стадії планування вагітності – за кілька місяців, а то і років. Низькі показники ускладнень вагітності у західних країнах підтверджують ефективність цих програм».

Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні додала: «Важливо, щоб вагітні та їхні близькі знали про небезпечні ознаки та своєчасно зверталися по медичну допомогу. Наша освітня кампанія присвячена підвищенню обізнаності про небезпечні симптоми під час вагітності в Україні та включає в себе інформування жінок та їхніх партнерів у лікарнях та жіночих консультаціях, звернення уваги кожного українця в Україні на цю проблему через зовнішню рекламу та веб-сторінку. Також протягом останніх років ми проводимо освітні семінари та тренінги для лікарів, де вони навчаються ефективному консультуванню вагітних та батьків. Ми дуже хочемо, щоб кожна жінка та її близькі запам’ятали про небезпечні симптоми, що можуть виникнути під час вагітності, і знали, як правильно на них реагувати, щоб зменшити ризики для себе і дитини». 

Лікар-гінеколог, експерт ЮНІСЕФ Андрій Загребельний: «Протягом мого 18-річного досвіду роботи акушером-гінекологом я не один раз переконувався в тому, наскільки більшість жінок відповідально ставиться до своїх родинних та професійних обов'язків, дбаючи про здоров'я та добробут своїх близьких. І водночас я пересвідчився, що часто жінки недостатньо звертають увагу на власний стан здоров'я, що вкрай необхідно, тим більше під час вагітності. Сьогодні хочу ще раз нагадати про шість основних симптомів, які не можна ігнорувати, і при виникненні яких потрібно одразу звертатися до лікаря: це вагінальна кровотеча, підвищення температури тіла до 38 градусів і вище, ранній токсикоз, раптова набряклість кінцівок, живота чи обличчя, сильний біль у животі та підвищений тиск». 

Професор, завідувач кафедри неонатології НМАПО імені П.П.Шупика Єлизавета Шунько: «Здоровий початок життя дитини визначає здоров’я людини в подальшому. Ускладнення та ризики під час вагітності можуть зумовлювати передчасні пологи, народження дитини з певними захворюваннями та вродженими вадами розвитку. Цього не можна допустити, тому потрібно відповідально ставитися до свого здоров’я до та під час вагітності». 

Відома мама, акторка студії «Квартал 95» Олена Кравець поділилася своїм досвідом щасливої вагітності, особливостями способу життя та догляду за своїм здоров’ям під час цього надзвичайного етапу в житті кожної жінки: «Моя ситуація вимагала підвищеної уваги. Окрім усього іншого, у нас двійнята, а це подвійне навантаження! Не зважаючи на те, що я продовжувала жити за активним робочим графіком (гастролі, репетиції), я слідкувала за своїм фізичним та емоційним станом, прислухалася до свого організму, вчасно реагуючи на медичні показники. Я хочу сказати, що навіть коли ти почуваєшся добре, дуже важливими є постійні увага і догляд в цей період, щоб попередити небажані симптоми і їхній розвиток. Завдячуючи підтримці чоловіка, пильному та відповідальному ставленню до здоров’я під час вагітності, сьогодні в нас є Катя і Ваня. Закликаю усіх вагітних жінок провести цей період легко, відповідально і щасливо!».

Більше інформації про небезпечні симптоми під час вагітності ви можете дізнатися на веб-сайті www.safepregnancy.com.ua.

Тэги: Житомирская область, беременность, информация, симптомы

Новости партнеров

Комментариев: 2
ЕвгениальныйЕвгений
1 Евгений (ЕвгениальныйЕвгений)   • 13:02:49, 11.03.2017 [Материал]

Первые опасные синдромы во время беременности - это если вы и ваш мужчина не имеют постоянного места работы и/или живут на съемной квартире.
Tatka
2 Татьяна (Tatka)   • 09:39:08, 13.03.2017 [Материал]

А еще надо проводить кампании по обучению участковых гинекологов нормальному обращению с беременными, устранить моменты, когда беременная женщина вынуждена по несколько часов сидеть под кабинетом в очереди. Потому что такое ощущение складывается, что либо хамским, либо наоборот пофигистическим отношением, гинекологи на участках отбивают любое желание возвращаться в поликлинику, а сдавать анализы в платных лабораториях, делать УЗИ в частных клиниках и обращаться к специалистам в те же частные клиники. Это для тех, у кого есть финансовая возможность. А у кого финансовой возможности нет - так это же и не люди, зачем с ними обращаться по человечески, и так потерпят
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus