В Житомирі розпочав діяльність Центр соціальних та політичних досліджень „Громадська думка”.
Як повідомив керівник його київського офісу Андрій Соколов, центр створений за підтримки французького фонду „Ліберте” з метою поширення свободи та демократії і ставить на меті вивчення громадської думки у столиці та кількох регіонах України, в тому числі й у Житомирській області.
В Житомирі, зокрема, на перших порах буде застосовуватися три методи соціологічних опитувань – вуличне опитування, телефонне опитування фокус-груп та експертне опитування. Для визначення кола питань з місцевого життя, які варто дослідити, будуть залучатися місцеві журналісти та політологи.
Протягом 3-7 березня в Житомирі і області було проведено перше опитування настроїв громадян: 900 мешканців опитувалися на вулиці усно, до яких додалися результати 100 телефонних дзвінків – всього 1000 чоловік. Похибка складає чотири відсотки.
Серед запитань на які відповідали житомиряни було й таке: „
Кому з відомих політики Ви довіряєте?”. Абсолютна більшість опитаних (51%) відповіла „Нікому”, решта віддала перевагу таким особам: Тимошенко -22,3%, Янукович – 11,2%, Ющенко – 6,3%, Симоненко – 4,4%, Литвин – 3,9%.
Діяльність Верховної Ради оцінена таким чином: негативно – 79%, позитивно – 8%, решта – не визначилася.
Необхідність проведення позачергових виборів теж підтримує абсолютна більшість опитаних жителів області: президентських – 72%, парламентських – 54%, до місцевих рад – 51%.
Більшість опитаних громадян підтримує і прийняття нової Конституції – 62%, причому шляхом референдуму – 86% з них.
Події в Житомирській обласній раді викликають значний резонанс серед мешканців області. Тому центр „Громадська думка” вивчив настрої громадян і в цьому питанні.
Позитивно діяльність Ірини Синявської на посаді голови облради оцінюють 14% опитаних, 59% - негативно, решта – не визначилась.
Діяльність нинішнього губернатора Юрія Забели оцінювати поки що зарано, бо надто короткий строк він перебуває на посаді, тому визначався „рівень його відомості” серед населення. Так, на запитання „
Назвати прізвище голови облдержадміністрації” правильно відповіло лише 9% . Це, мабуть, говорить про низький рівень роботи відповідних інформаційних служб ОДА та відсутності у нього іміджмейкера.
На початковій стадії своєї діяльності центр „Громадська думка” планує проводити відповідні дослідження один раз на квартал, а затим – щомісячно. Найближчим часом його представництво розпочне свою діяльність і в Житомирі.
Олексій Задорожний, для «
Журнала Житомира»